Alla Popova (sopran) ja Eino Keningi (kitarr) alustasid koostööd 2014. aastal. Popova pikaaegne unistus ja südamesoov oli esineda kitarri saatel ning sellest inspireerituna sai alguse väljapaistvate interpreetide ühine musitseerimine. Duo esineb põhiliselt kahe eriilmelise kavaga, millest esimene, “Vene romansside hing”, viib kuulaja tagasi 19. sajandi lummavasse ja romantilisse salongiatmosfääri. Teine kontserdikava “Vanad aariad” on kokku pandud 16.-19. sajandi silmapaistvate heliloojate loomingust, kus kohtuvad omapärane ja ootamatu hääle ja kitarri kooskõla. Tegemist on romantilise, ajatu ja ainulaadse muusikalise kooslusega, milles sulanduvad ooperilaulja lihvitud hääl ja kitarristi peenetundeline pillitaju.

ALLA  POPOVA töötas juhtiva solistina teatris “Vanemuine” aastatel 2000-2012. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli (õp. Mare Jõgeva-Põder) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. Taru Valjakka ja Tamara Novitšenko). 1997. aastal saavutas ta I preemia Tiit Kuusiku nimelisel konkursil. A. Popova on täiendanud end maestro Lino Puglisi meistrikursusel Itaalias (2002) ja prof. Ingrid Kremlingi meistrikursusel Saksamaal (2007). Soolokontsertidega on ta esinenud Eestis, Norras, Soomes ja Poolas. A. Popova repertuaari kuuluvad Tatjana (Tšaikovski “Jevgeni Onegin”), Mimi (Puccini “Boheem”), Amelia (Verdi “Maskiball”), Lisa (Bellini “La Sonnambula”), Cio-cio-san (Puccini “Madama Butterfly”), Violetta (Verdi “La Traviata”), Pamina (Mozart “Võluflööt”), Rosalinde (Strauss “Nahkhiir”), Gilda (Verdi “Rigoletto”) ja paljud teised. Samuti on ta soleerinud mitmetes suurvormides (Orff “Carmina Burana”, Honegger “Jeanne d’Arc tuleriidal” (Neitsi), Respighi “Lauda  per la Nativita del Signore”).

EINO KENINGI on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi ning töötab alates aastast 1982 kitarriõpetajana. Ta on esinenud mitmete kollektiivide ja solistidega ning esitanud muusikat erinevates žanrites. Alates aastast 1992 on ta Maardu Kunstide Koolis kitarri õpetaja. E. Keningi on kirjutanud kitarriõpiku “From classical music to improvisation” / “Klassikalisest muusikast improvisatsioonini”.

Alla Popova & Eino Keningi / Ansamblid
Date

5. dets. 2017

Client

Alla Popova & Eino Keningi

KATEGOORIA

Ansamblid