TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL

Festivalist on saanud traditsioon ja ta kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka. Meie kauni pealinna väärtmuusikafestival on koondatud lühikesse perioodi ning annab publikule võimaluse nautida suurel hulgal nii Eesti kui ka välismaa tippmuusikute esinemisi, kaunistades ja rikastades seeläbi Tallinna ning kogu Eesti kultuuripilti. Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastal 2015-2018.

TALLINNA TALVEFESTIVAL

Festival on loodud, et tuua aasta kõige pimedamasse aega veidike valgust läbi kontserdielamuste. Kaarli- ja Rootsi-Mihkli kirikus, Hopneri Majas ja Raekojas kõlab muusika nii Eesti kui välismaa parimate interpreetide esituses. Festivali raames toimuv heategevuskampaania “Tõsta pilk ja ava süda” on alates 2006. aastast pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas.

EIVERE KLAVERIFESTIVAL

Festival sai alguse 2013. aasta suvel tihedas koostöös Eivere mõisaga. Kaunis mõisasaalis asetseval Bösendorfer kontsertklaveril on esinenud eelmistel festivalidel suurepärased pianistid Jaapanist – Hr. Izumi Tateno, Pr. Yuko Yoshioka, Pr. Ayumi Hirahara, Pr. Haruyo Kubo, Pr. Emiko Mizuki, Pr. Shihoko Iino, Pr. Sae lida, Hr. Tetsuro Hagiu ja Takahiro Akiba, Eesti tipppianistid – Irina Zahharenkova, Age Juurikas ja Marko Martin ning noored andekad muusikud Mihkel Poll, Kristi Kapten, Johan Randvere ja Kristiina Rokashevich.

RAPLA KIRIKUMUUSIKA FESTIVAL

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega eesmärgiga tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit. Aastate jooksul on ette kantud arvukalt klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid ning mitmeid suurvorme. 1997. aastal väljus festival Rapla Maarja-Magdaleena kiriku müüride vahelt ning haare on ulatunud teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse.

VIRUMAA MUUSIKAFESTIVAL

Virumaa Muusikafestival on loodud eesmärgiga pakkuda Ida- ja Läänevirumaa piirkonnas kontsrdielamusi Eesti parimate muusikute esitusel.

Esimesel festivalil toimub seitse avalikku kontserti, viiakse läbi õpitoad erinevatele instrumentidele ning Jõhvi üldhariduskoolides toimuvad koolikontserdid.

7 KIRIKU SUVEMUUSIKA FESTIVAL

PLMF koostöö Valga linnavalitsusega sai alguse 2015. aastal. Toimunud on mitmeid eripalgelisi kontserte Valga-Valka Seitsme Kiriku Suvemuusika Festivali raames, kus esinejate seas on olnud sellised väljapaistvad muusikavaldkonna esindajad nagu saksofonikvartett SaxEst, Läti segakoor Daugava, viiuldaja Kristina Kriit, bariton Atlan Karp, organist Tiia Tenno jt.
LÄHENEVAD KONTSERDID

Festivali avakontsert – Zahharenkova

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 11.02 kell 18:00 FESTIVALI AVAKONTSERT Irina Zahharenkova klaveriõhtu Kavas: Beethoven Osta pilet 15/10€ IRINA ZAHHARENKOVA on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas enim tunnustust pälvinud pianiste. Ta...

15€

Talvefestivali kontsert – Margus / Gedvilas

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Kontsert toimub koostöös Tallinna Filharmooniaga Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 12.02 kell 18:00 I Rahvusvahelise Klaverikammermuusika Konkursi Tallinna Filharmoonia ja PLMF laureaadid Peeter Margus (viiul) ja Lukas Gedvilas (klaver, LIT) Kavas: Franck, Janáček, Say, Karja...

15€

Talvefestivali kontsert – Veldi / Vavilov / Zahharenkova

Tallinna Raekoda

Tallinna Raekoda 16.02 kell 18:00 Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilov (klarnet) Irina Zahharenkova (klaver) Osta pilet 15/10€ VIRGO VELDI on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1988, õp. Villu...

15€

III Virumaa Muusikafestival – Ole Hoitud, Eesti!

Narva-Jõesuu Huvikeskus Kesk tn 3, Narva-Jõesuu

Narva-Jõesuu Huvikeskus 24.02 kell 14:00 OLE HOITUD, EESTI! Maria Veretenina (sopran), Annaliisa Pillak (mezzosopran), Aare Saal (bariton), klaveril Tiina Kärblane Kavas: Eller, Kapp, Aav jt.