Virgo Veldi (saksofon) ja Jaak Lutsoja (akordion) alustasid koostööd aastal 2013. Kaks head sõpra muusikakooli päevilt tahtsid proovida, kuidas vahepealse aja jooksul kogutud muusikalised kogemused duona toimivad. Veldi ja Lutsoja on ka eraldiseisvatena suurepärased interpreedid, kellel on ette näidata mitmeid saavutusi. Tuntud heliloojad on kirjutanud teoseid spetsiaalselt Veldile (nende hulgas Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvits) ja Lutsoja sooloalbum valiti Euroopa Jazzraadio nädala plaadiks koguni kaks korda järjest. Koos musitseerimine on olnud paari aasta jooksul nii meeldiv, et muusikud proovisid duot edasi arendada ning tekkis trio, kuhu lisandus tsellomängija Marius Järvi. Koos on toimunud Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi abiga kontserttuur sarjast “Eliitkontserdid”. Osa sellest kavast on salvestatud ka Eesti Raadios. Veldi ja Lutsoja duo on kahtlemata šarmantne, kaasahaarav ja unikaalne kooslus!

VIRGO VELDI on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (GOTMK, lektor Villu Veski, prof. Olavi Kasemaa, 1988) ja Tallinna Konservatooriumi (prof. O. Kasemaa, 1993). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, prof. O. Kasemaa, 1997) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (prof. Pekka Savijoki, 2004). Aastal 1990 saavutas Virgo III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Virgo on töötanud saksofoniõpetajana GOTMK-s ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. Virgo Veldi on esinenud saksofonisolistina Tallinna Muusikakooli Stringorkestri, EMTA sümfooniaorkestri, Eesti Raadio Estraadiorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja St. Peterburi Kammerorkestriga ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Ta on töötanud selliste dirigentidega nagu Risto Joost, Lauri Sirp, Mikk Murdvee, Olari Elts, Vello Pähn, Jüri Alperten, Nikolai Aleksejev jt. ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud Ralf Taal, Mati Mikalai, Kai Ratassepp, Piia Paemurru, Ivari Ilja, Tatjana Lepnurm, Ulla Krigul, Aare-Paul Lattik, Ines Maidre jpt. Aastatel 1999-2014 oli Virgo saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht. õppis Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis (GOTM, Villu Veski, prof. Olavi Kasemaa, 1988) ning lõpetas Tallinna konservatooriumi (1993) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (EMTA, prof. O. Kasemaa, 1997), samuti Sibeliuse Akadeemia (prof. Pekka Savijoki, 2004). Aastal 1990 saavutas ta III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis ta I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Virgo on töötanud saksofoniõpetajana GOTM-is ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud. Virgo Veldi on esinenud saksofonisolistina Tallinna Muusikakooli Stringorkestri, EMTA sümfooniaorkestri, Eesti Raadio Estraadiorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Aastatel 1999-2014 oli Virgo saksofonikvarteti Saxest liige ja muusikaline juhendaja.

JAAK LUTSOJA on lõpetanud akordioni eriala Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis ning Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. Aastast 1997 tegutseb ta vabakutselise muusikuna ja õpetab Saue Muusikakoolis, Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on esinenud nii solistina kui ka mitmete tuntud ansamblite koosseisudes. Lisaks paljudele Euroopa riikidele on ta andnud kontserte Ameerikas ja Venemaal viljeledes väga laia ampluaaga muusikat alates pop-džässist kuni klassikalise ja nüüdismuusikani. Jaak on musitseerinud koos selliste tuntud muusikutega nagu Kersti Ala-Murr, Leho Karin, Tõnu Jõesaar, Oleg Pissarenko, Erkki Otsman, Siiri Sisask, Silvi Vrait, Tõnis Mägi, Jaak Jürisson, Hedvig Hanson, Ardo Ran Varres, samuti kammerkooriga “Revalia”, akordionitrio koosseisus Henn Rebase ja Allan Jakobiga, ansamblitega “Noorkuu” ja “Karavan” jpt. Jaak on esinenud mitmetel rahvusvahelistel muusikafestivalidel ja osalenud kontserdiprojektides (“Saksofon versus Saksofon”, 2008 Kumu) ning ooperiproduktsioonides (Tõnis Kaumann/Leelo Tungal “Lopi ja Lapi”, 2008 Türi Kevadfestival; Mari Vihmand “Armastuse valem”, 2008 RO Estonia; W. A. Mozart “Võluflööt”, Nukuteater; tantsuetendus “Carrrmen”, 2012 teater “Vanemuine”). Jaak on olnud peaesineja festivalil “Visioon 2010” omaloomingulise kavaga ning samal aastal valmis tal sooloplaat “Contrarian Grooving” omaloomingulise muusikaga, mis on valitud kahel korral Euroopa Jazzraadio nädala plaadiks. Koostöös sopran Kersti Ala-Murri ja Uue Muusika Kvartetiga on valminud CD “Vaikimine oleks vale” (2010) ning koos Jaak Lutsoja Kvintetiga CD “Adiós Nonino” (2013). Aastal 2013 sai alguse Jaak Lutsoja eestvedamisel Akordioni Klubi, mis on loodud akordionimängu võimaluste edendamiseks.

Virgo Veldi & Jaak Lutsoja / Ansamblid
Date

5. dets. 2017

Client

Duo Virgo Veldi & Jaak Lutsoja

KATEGOORIA

Ansamblid