Mis on PLMF?

Muusikute fond PLMF

7. veebruaril 2018 tähistas Muusikute fond PLMF Tallinna Talvefestivali raames oma 15. sünnipäeva.

PLMF on ainulaadne kodanikualgatuslik nähtus nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Samalaadset missiooni – luua arengueeldused kõige perspektiivikamatele solistipotentsiaaliga muusikatalentidele – kohtame ka fondides Inglismaal, kuid ükski neist ei pühendu annetele  vanusepiiranguid arvestamata. PLMF on seadnud eesmärgiks astuda muusikute ellu sel hetkel, kui nad seda kõige enam vajavad – siis kui erinevad noorteprogrammid juba sulguvad ehk vanuses 25-35. PLMF ulatab abikäe esinemisvõimalusteks nii kodus kui välismaal, täiendõppeks, järjepidevaks konsultatsiooniks, kvaliteetsete instrumentide soetamiseks jpm.

PLMF on kutsutud ellu ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal missiooniga igakülgselt toetada andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel.

PLMF kammerkontserdid on aastaringselt oodatud üle Eesti nii suuremates linnades kui paljudes väikestes asulates peamiselt kontserdisarjade “Meistrite Akadeemia” ja “Hingemuusika” raames. Lastele ja noortele viiakse muusikapisik kätte otse koolitundi kõige väljapaistvamate solistide esitusel. Koos partneritega toimuvad kontserdid ning ühisprojektid välisriikides.

PLMF korraldab traditsiooniliselt nelja festivali (Tallinna Talvefestival 5.-13. veebruar, Tallinna Kammermuusika Festival 18.-31. august, Rapla Kirikumuusika Festival 26. juuli – 8. august ja Eivere Klaverifestival 10.-12. august). Festivalidega koostöös toimuvad rahvusvahelised meistriklassid noortele keelpillimängijatele, vokalistidele ning pianistidele.

Üheks väljundiks noorte annete esiletõstmiseks on Tallinna Kammermuusika Festivalil väljaantavad iga-aastased preemiad „Noor laulja, muusik, helilooja või dirigent“. Pea kõikidest varasematest laureaatidest on sirgunud laiemale publikule tuntud artistid, kelle seas on Oliver Kuusik, Helen Lokuta, Rene Soom, Priit Volmer, Anna-Liisa Bezrodny, Oksana Sinkova, Andreas Lend, Mihkel Poll, Risto Joost, Pärt Uusberg jt.

2017. aasta pakkus muusikute fondile uue väljapaistva teetähise: oktoobris avati huvikool PLMF Academia Nova, kus oma õpetajaannet saavad arendada PLMF-iga pikaajaliselt koostöös olnud professionaalsed muusikud.

PLMFi tugevusks on aktiivne rahvusvaheline tegevus. Erinevaid vahetus- ja koostööprojekte on korraldatud 2008. aastast alates. Seoses välistegevuse laienemisega loodi muusikute fondi kõrvale ka PLMF Arts Management eesmärgiga arendada artistide esindamist väljaspool Eestit.

Alates 2006. aastast on PLMF pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja oleme selleks loonud heateo algatuse motoga “Tõsta pilk ja ava süda“.

PLMF Pillifond

Fond on loodud 2011. aastal PLMF initsiatiivil eesmärgiga toetada Eesti interpreete kvaliteetsete instrumentide soetamisel.

Toeta

PLMF on siiralt tänulik kõikidele toetajatele ja muusikasõpradele!

PLMF kuulub järgmisetesse katusorganisatsioonidesse:

Majanduslikud tulemused:

Fond järgib oma tegevuses vabaühenduste tegevuse eetilisi põhimõtteid – http://heakodanik.ee/vabauhenduste-eetikakoodeks/

Üles ↑