Mis on PLMF?

Muusikute fond PLMF

7. veebruaril 2018 tähistab Muusikute fond PLMF Tallinna Talvefestivali raames oma 15. sünnipäeva.

PLMF on ainulaadne kodanikualgatuslik nähtus nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Samalaadset missiooni – luua arengueeldused kõige perspektiivikamatele solistipotentsiaaliga muusikatalentidele – kohtame ka fondides Inglismaal, kuid ükski neist ei pühendu annetele  vanusepiiranguid arvestamata. PLMF on seadnud eesmärgiks astuda muusikute ellu sel hetkel, kui nad seda kõige enam vajavad – siis kui erinevad noorteprogrammid juba sulguvad ehk vanuses 25-35. PLMF ulatab abikäe esinemisvõimalusteks nii kodus kui välismaal, täiendõppeks, järjepidevaks konsultatsiooniks, kvaliteetsete instrumentide soetamiseks jpm.

PLMF on kutsutud ellu ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal missiooniga igakülgselt toetada andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel.

PLMF kammerkontserdid on aastaringselt oodatud üle Eesti nii suuremates linnades kui paljudes väikestes asulates peamiselt kontserdisarjade “Meistrite Akadeemia” ja “Hingemuusika” raames. Lastele ja noortele viiakse muusikapisik kätte otse koolitundi kõige väljapaistvamate solistide esitusel. Koos partneritega toimuvad kontserdid ning ühisprojektid välisriikides.

PLMF korraldab traditsiooniliselt nelja festivali (Tallinna Talvefestival 5.-13. veebruar, Tallinna Kammermuusika Festival 18.-31. august, Rapla Kirikumuusika Festival 26. juuli – 8. august ja Eivere Klaverifestival 10.-12. august). Festivalidega koostöös toimuvad rahvusvahelised meistriklassid noortele keelpillimängijatele, vokalistidele ning pianistidele.

Üheks väljundiks noorte annete esiletõstmiseks on Tallinna Kammermuusika Festivalil väljaantavad iga-aastased preemiad „Noor laulja, muusik, helilooja või dirigent“. Pea kõikidest varasematest laureaatidest on sirgunud laiemale publikule tuntud artistid, kelle seas on Oliver Kuusik, Helen Lokuta, Rene Soom, Priit Volmer, Anna-Liisa Bezrodny, Oksana Sinkova, Andreas Lend, Mihkel Poll, Risto Joost, Pärt Uusberg jt.

aasta pakkus muusikute fondile uue väljapaistva teetähise: oktoobris avati huvikool PLMF Academia Nova, kus oma õpetajaannet saavad arendada PLMF-iga pikaajaliselt koostöös olnud professionaalsed muusikud.

PLMFi tugevusks on aktiivne rahvusvaheline tegevus. Erinevaid vahetus- ja koostööprojekte on korraldatud 2008. aastast alates. Seoses välistegevuse laienemisega loodi muusikute fondi kõrvale ka PLMF Arts Management eesmärgiga arendada artistide esindamist väljaspool Eestit.

Alates 2006. aastast on PLMF pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja oleme selleks loonud heateo algatuse motoga “Tõsta pilk ja ava süda“.

PLMF Pillifond

Fond on loodud 2011. aastal PLMF initsiatiivil eesmärgiga toetada Eesti interpreete kvaliteetsete instrumentide soetamisel.

Toeta

PLMF on siiralt tänulik kõikidele toetajatele ja muusikasõpradele!

PLMF kuulub järgmisetesse katusorganisatsioonidesse:

Majanduslikud tulemused:

Fond järgib oma tegevuses vabaühenduste tegevuse eetilisi põhimõtteid – http://heakodanik.ee/vabauhenduste-eetikakoodeks/

PLMF juriidiline aadress:

“Muusikute täiendõppe keskus”
(tulumaksusoodustusega MTÜ)

Registrikood: 80182742

Aadress: Paldiski mnt 26-17, Tallinn 10149 Eesti

E-mail: plmf(at)plmf.ee

Koduleht: www.plmf.ee

Fondi Tegijad

Pille Lill

PLMF looja ja kunstiline nõustaja, juhatuse liige

Heidy Eskor-Kiviloo

Direktor
+372 5331 5172

Leelo Lehtla

Juhatuse esimees ja välissuhete juht
+372 5648 4244

Mari-Liis Auntock

Tegevjuht
+372 5686 9940

Liina Fidelman

Kontserdiosakonna juhataja
+372 53302993

Heli-Liivia Komp

Projektijuht (kultuurimajad)
+372 5682 3538

Viktoria Jagomägi

Projektijuht (koolid)
+372 5330 1566

Eveli Kuuse (lapsehoolduspuhkusel)

Välisprojektide juht
+372 5565 1579

Kadri Hansson

Kujundaja

Kadri Niinemaa

Raamatupidaja