2007. aastast alates on PLMF aktiivselt tegev rahvusvahelisel areenil, et arendada koostööd ning leida Eesti interpreetidele esinemisvõimalusi väljaspool Eesti piire. Oleme olnud osalisteks mitmetes rahvusvahelistes vahetus- ja koostöökontsertides.

Meie koostööpartnerite hulgas on sellised muusikatööstuses tegutsevad organisatsioonid nagu Fazer Artist’ Management, Jakobstadi Sinfonietta ja Fantastico Music (Soome); Camerata Nordica, Kalmari ja Stockholmi Länsmusiken, Festival O/MODƏRNT ja Musikaliska, Malmö Live (Rootsi); Cafe de Concert ja MusicaNord (Norra); Sinfonia Cymru, Classical Concerts Trust ja Conductors’ Academy, Sage Gateshead (Suurbritannia); I Solisti del Vento ja ansamble Ausonia (Belgia); Läti Kontsert, Via Baltica Festival ja Music and Art Support Foundation, Kremerata Baltica (Läti); Pažaislisi Muusikafestival, Baltic Centre for Cultural Management ja PIANO LT, Liepaja Sümfooniaorkeser (Leedu); Ludwig van Beethoveni Ühing, Euroopa Muusika Festival ja Festival “Music at the Spring”, Baltic-Neopolis Kammerorkester (Poola); Czech Arts Agency ja Czech Touches of Music (Tšehhi); Festival Bratislava Kammerkitarr (Slovakkia); PagArt Festival (Horvaatia); Interfest-Bitola Festival (Makedoonia); Firenze, Palermo ja Veneetsia Ooperiteatrid, Guardiagrele Ooperifestival, Fondazione Paolo Grassi ja Festival de Valle d’Itria (Itaalia); YOA Ameerika Talentide Orkester (USA); Collectif9 (Kanada); Euroopa Liidu Noorteorkester jpt.

Koostöös Itaalia partnerfestivaliga Festival della Valle d’Itria tõime VIII Tallinna Kammerfestivalil (2012) lavale Luigi Rossi ooperi “L’Orfeo” (arranžeering Itaalia heliloojatelt Daniela Terranova ja Fabio Ceresa).

2013/2014 algatas PLMF Euroopa kultuuriprogrammi raames projekti “Emerging classical talent in the EU“. Partneritega Rootsist, Itaaliast ja Suurbritanniast valmistasime ette kolm suurejoonelist kontserti, mis kanti ette kõigis eelmainitud riikides. Eestist olid solistidena projekti kaastatud sopran Pille Lill, tšellist Andreas Lend, flötist Oksana Sinkova ja saksofonist Virgo Veldi. Eesti heliloojatest oli kavas Galina Grigorjeva teos saksofonile ja keelpilliorkestrile “Palve”. 2014. aasta oli Euroopas kuulutatud “Aju aastaks” (Year of the Brain), seega juhtisime projektiga tähelepanu klassikalise muusika positiivsest mõjust inimajule.

2015. aasta kevadel korraldas PLMF Tallinnas esitluskontserdi ja kontaktürituse üle 50 klassikalise muusika mõjuisikule, kes osalesid IAMA (International Artist Managers’ Association) iga-aastasel konverentsil Helsingis. Sellele sillutasid teed mitmete aastate kogemused interpreetide esitluskontsertide ning klassikalise muusika teemaliste arutlus-paneelide korraldamiselt Tallinn Music Weeki raames.

2016. aasta suvel võõrustas PLMF Eestis Ameerika Talentide Sümfooniaorkestrit YOA, mida juhatasid maailma tippdirigendid Carlos Miguel Prieto (Mehhiko) ja Benjamin Zander (UK/USA). Orkestri ees soleerisid üks kuulsamaid tšelliste maailmas, Gautier Capuçon ning tunnustatud viiuldaja Alexandra Soumm Prantsusmaalt. PLMF võõrustas YOA kahenädalast residentuuri Eestis ning korraldas kokku 6 kontserti Tallinnas, Tartus ja Raplamaal, millele lisandus turnee Baltikumis ja Poolas. Koostööprojektis osales hulgaliselt Eesti noori- ja tipp-muusikuid.