19
veebruar
13:00 — 14:00
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

Kiviõli Rahvamaja
19.02 kell 13:00
ETV Tütarlastekoor
Dirigent Aarne Saluveer
Kavas: Kreek, Tormis, Uusberg, Ehala, Kõrvits jt.

Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja ETV lastesaadete toimetuse juurde loodud laste laulustuudiost, mille asutajad olid Eve Viilup ja Aarne Saluveer. Koori repertuaarivalikusse kuuluvad vaimulikud ja ilmalikud teosed erinevatest ajastutest, rahvamuusikatöötlused, modernse koreograafiaga pop- ja džässmuusika kavad ning vokaalsümfoonilised suurvormid. Koor on olnud arengukeskkonnaks tervele põlvkonnale eesti muusikutele – Kai Rüütel , Maria Valdmaa, Hanna-Liis ja Hando Nahkur, Vaiko Eplik, Maarja, Hanna-Liina Võsa,  Lenna, Nele-Liis Vaiksoo jpt. Koor on võitnud mitmeid Grand Prix’sid ja auhinnalisi kohti (sh Euroopa Ringhäälingute Liidu EBU raadiokonkursil „Let the Peoples Sing“). Väärtuslikke lavakogemusi on saadud koostöös selliste mainekate muusikute ja ansamblitega, nagu näiteks ERSO ja Neeme Järvi, Paul Hillier ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eri Klas ja Tallinna Kammerorkester, Ona Onabule ja Villu Veski, Eesti Rahvusmeeskoor jpt. Tallinna Raekojas toimunud kontserdil hindas koori kõrget taset ja kaunist kõla maailmakuulus ooperilaulja Jose Carreras. Koor oli esimese eesti koorina kutsutud IX Maailma Koorimuusikasümpoosionile, lisaks kontsertprogrammile viidi läbi Põhja- ja Baltimaade koorimuusika meistriklassid Aarne Saluveeri juhendamisel. Aastatepikkuse mitmekülgse muusikalise tegevuse eest koorimuusikas tunnustas Guido d’Arezzo Fond ETV tütarlastekoori ja Aarne Saluveeri Guidoneum Awardiga augustis 2012. Suvel 2017 esindas koor Eestit teleshows „Eurovision Choir of the Year 2017“, esitamisele tuli Veljo Tormisele pühendatud kava „Absolut Tormis“. Koor on salvestanud ka mitmed CD-d, neist menukamad „Ring on täis“, „For Music“ ja CD/DVD „Gratias“.

Aarne Saluveer on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise ja muusikapedagoogika erialal ning täiendanud end Salzburgi Mozarteumi juures asuvas Carl Orffi Instituudis. Ta on tegutsenud dirigendi ning muusikahariduse edendajana Rahvusvahelise Koorimuusikaföderatsiooni (IFCM), Maailma Koorimängude Nõukogu, Europa Cantat’i ja Eesti Muusikanõukogu juhatuses ning olnud aastatel 2000–2012 Eesti Kooriühingu esimees. Alates 1993. aastast on ta juhatanud laste- ja mudilaskoore Eesti laulupidudel, samuti oli ta X noorte laulupeo ILMAPUU kunstiline juht (2007). Aastatel 1990–2000 töötas ta Eesti Televisiooni lastesaadete muusikatoimetajana, ning aastatel 1990–2004 Lasteekraani Muusikastuudio muusikajuhi ja peadirigendina. Saluveer on olnud kuninganna Elizabeth II ja Jaapani keisripaari auks korraldatud kontsertide kunstiline juht ning Eesti Vabariigi 89. aastapäeva muusikaprogrammi kunstiline juht. 

Ta on osalenud instrumentalisti, vokalisti, helilooja ja arranžeerijana tuntud popansamblites ja projektides (sh Karavan, Elektra, Totu Cool, Surprise Reggae Sunshine Band jt). Talle on omistatud Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad 1999, 2006 ja 2007, Valgetähe V klassi teenetemärk, Guido d’Arezzo Fondi preemia (Itaalia), UNICEFi Eesti Rahvusliku Komitee aastapreemia 2002 ja 2007 ning Heino Kaljuste Fondi stipendium 2007. Eesti Rahvusringhääling valis ta Aasta muusikuks 2007 ning Eesti Kooriühing Aasta dirigendiks 2007.

Detailid

Kuupäev:
veebruar 19, 2022
Aeg:
13:00 - 14:00
Sündmuse Categories:
,
Organisaator:
Pille Lille Muusikute Fond
Telefon:
+372 5114077
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
View Organizer Website
Toeta talente!
Toeta