04
august
15:00 — 17:00
Eivere mõis, Paide vald, Estonia
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

VII EIVERE KLAVERIFESTIVAL 02.-04. august 2019   

Galakontsert
Irina Zahharenkova,
Yuka Morishige (Jaapan/Saksamaa),
Izumi Tateno (Jaapan/Soome),
Kirill Lissijenko
Kavas:Paganini/Liszt, Chopin, Tšaikovski, Debussy jt
Piletid: 15€/10€

 

KAVA / PROGRAM

Frédéric Chopin (1810-1849)
– Barkarool Fis-duur / Barcarolle F sharp major Op. 60 

Johann Sebastian Bach (1685-1750) / Ferruccio  Busoni (1866 -1924)
Nun komm, der Heiden Heiland” BWV659

Claude Debussy (1862-1918)
– L’Isle joyeuse

Niccolò Paganini (1782-1840) / Ferenc Liszt (1811-1886)
Etüüdid nr. 5, 6, 2 ja 3

Pjotr Tšaikovski (1840-1893)
– Aastaajad

 

IRINA ZAHHARENKOVA
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas enim tunnustust pälvinud pianiste. Ta alustas klaverimänguga nelja-aastaselt koos emaga ja jätkas Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis (prof. Mare Ots, 1991-1995) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, klaver: prof. Lilian Semper; klavessiin: prof. Maris Valk-Falk, 1995-2000), kus lõpetas magistriõpingud aastal 2003 (prof. L. Semper). I. Zahharenkova õpingud jätkusid EMTA doktorantuuris aastatel 2003–2011. Helsingi Sibeliuse Akadeemia magistrikraadi kaitses ta aastal 2010 (prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna). I. Zahharenkova on osalenud paljude maailmas tuntud pianistide meistrikursustel (S. Kovachevich, A. Hewitt, A. Schiff, V. Meržanov, H. Dreyfus, P. Hantaï, C. Stembridge, P. Vapavuori jt) ja võitnud peapreemiaid sellistelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu M. Čiurlionise nim. konkurss (Leedu, 2003), konkurss “Premio Jaén” (Hispaania, 2004), festivali “Van Vlaanderen” haamerklaverikonkurss Brügges (Belgia, 2004), konkurss Epinal’is (Prantsusmaa, 2004), “Praha kevade“ klavessiinikonkurss (Tšehhi, 2005), G. Enescu nim. klaverikonkurss (Rumeenia, 2005), konkurss Genfis (Šveits, 2005), Alessandro Casagrande nim. konkurss (Itaalia, 2006), J. S. Bachi nim. klaverikonkurss Leipzigis (Saksamaa, 2006), Villa-Lobose nim. konkurss (Brasiilia, 2006) ning A. Rubinšteini nim. pianistide konkurss (Iisrael, 2008). I. Zahharenkova on esinenud rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes ja Norras. Mainekal Kuhmo kammermuusikafestivalil nagu ka Eivere Klaverifestivalil ja Tallinna Kammermuusikafestivalil on ta järjepidevalt kutsutute esireas. Ta on astunud üles solistina mitmete orkestrite ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Helsingi Linnaorkester, Iisraeli Filharmoonikud, Orchestre de la Suisse Romande ja Orchestre National de Lorraine ning annab pidevalt kammerkontserte nii klaveri kui ka klavessiini sooloteostega. Ilmunud on kaks kompaktplaati tema interpretatsioonidega: J. S. Bachi Goldbergi variatsioonid BWV 988 (2010, Classical Recordings) ja D. Scarlatti sonaadid (2012, Classical Records) ning DVD “Keyboard Juggleress / Klahvpillivõlur” (2009, Estonian Records Production). Viimased salvestused Jaapanis ja Zürichis maailma juhtivates salvestusstuudiotes 2017. aastal ootavad peagi väljaandmist. I. Zahharenkova repertuaar on väga lai hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani. Käesoleval ajal õpetab ta Sibeliuse Akadeemias, Soomes ning EMTA-s. Enesetäiendamiseks on ta õppinud lisaks veel ka orelit, keemiat, teoloogiat ja Eesti-Soome filoloogiat.

YUKA MORISHIGE
sündis Tokyos, Jaapanis ning alustas klaverimänguga nelja-aastaselt. Pärast Toho-Gakueni Muusikakooli lõpetamist astus ta Saksamaal Berliini Kunstiülikooli (prof. Klaus Hellwig), kus ta pälvis diplomi (2014) ja magistrikraadi muusikas (2017). Lisaks on ta võtnud osa kammermuusika kursustest (Franck-Immo Zichner) ning omandanud veel teisegi magistrikraadi (2019). Õpingute ajal toetasid teda stipendiumiga Yamaha Muusika Sihtasutus, Gisela ja Erich Andrease Sihtkapital ja Ottilie Selbach Redslob Sihtasutus. Y. Morishige on pälvinud auhindu paljudel rahvusvahelistel konkurssidel, sh Artur Schnabeli nimeline konkurss Berliinis, Noorte Klaveritähtede rahvusvaheline klaverikonkurss ja Pianale rahvusvaheline klaverikonkurss. 2017. aastal oli ta üks Saint-Priesti rahvusvahelise klaverikonkursi ja Busoni nimelise rahvusvahelise klaverivõistluse poolfinalistidest. Y. Morishige on tegutsenud nii solisti kui ka kammermuusikuna kogu Euroopas ning samuti Jaapanis ja Lõuna-Koreas. Ta on esitanud muuhulgas solistina selliseid teoseid nagu Paderewski Klaverikontsert op. 17 Berliini Filharmoonia suures saalis koos Berliini Akadeemilise Orkestriga (Akademisches Orchester Berlin) ja Stravinski „Psalmide sümfoonia” Berliini Filharmoonias, koos Junges Ensemble Berliniga. Aegajalt teeb ta koostööd Neubrandenburgeri Filharmooniaga.

IZUMI TATENO
on Jaapani üks väljapaistvamaid pianiste, kes on andnud üle 3000 kontserdi kõikjal maailmas ning teinud üle saja helisalvestuse. Ta on lõpetanud Tokyo Rahvusliku Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikooli. Alates 1968. aastast elab nii Helsingis kui Tokyos. Ta on Sibeliuse Akadeemia professor ja Jaapani Sibeliuse ühingu president. Aastatel 1982 ja 1988 soleeris Izumi Tateno Helsingi Filharmoonia orkestri ees nende Jaapani turneel. 1984. aastal esines ta Tokyo Filharmoonia orkestri ees Euroopa kontsertreisil. 1995. aastal võttis osa Peterburi „Valgete Ööde“ festivalist. Samal aastal andis soolokontserte Jaapanis ja Helsingis, tähistamaks oma kontserttegevuse 35. aastapäeva. Schuberti 200. sünniaastapäeva puhul astus ta lavale seitsmest kontserdist koosneva sarjaga, andes üle 50 kontserdi nii Jaapanis kui Soomes. 1998. aastal sai temast iga-aastase Oulunsalo muusikafestivali „Izumi Tateno and His Friends” kunstiline juht.
9. jaanuaril 2002 tabas I. Tatenot Soomes kontserti andes rabandus, mille tagajärjel arenes parema kehapoole halvatus. Pärast taastumist pöördus ta 2004. aasta kevadel kontserditegevuse juurde tagasi ja esines sooloõhtutega Jaapanis, mängides üksnes vasaku käega. Sellest ajast peale on ta köitnud paljude inimeste tähelepanu ning on oma suure muusikakirega neid sügavalt liigutanud. Veel praegugi jätkab ta karjääri kontsertpianistina ning rida heliloojaid on talle pühendanud uudisteoseid, nende hulgas Pehr Henrik Nordgren, Michio Mamiya, Hikaru Hayashi, Yasuo Sueyoshi, Takashi Yoshimatsu, Coba (Yasuhiro Kobayashi) ja Kensaku Tanikawa. 2007. aastal tõi ta esiettekandele Jaapani esimese vasaku käe klaverikontserdi “Cepheus note”, autoriks Takashi Yoshimatsu. Izumi Tateno on soleerinud paljude nimekate dirigentide käe all nagu Rafael Frühbeck de Burgos, Jiři Belohlavek, Eliahu Inbal, Charles Dutoit, Kurt Masur, John Pritchard, Mariss Jansons, Paavo Berglund, Okko Kamu, Jukka-Pekka Saraste, Hiroyuki Iwaki ja Hiroshi Wakasugi. Tema erakordselt lai repertuaar ulatub klassikast kaasaegsete teosteni. Talle on omistatud arvukaid preemiaid ja aunimetusi, sh II preemia rahvusvahelisel Messiaeni konkursil (1968), Jaapani Välisministeeriumi aumärk (1996), Soome Sibeliuse Ühingu poolt välja antud Sibeliuse medal (2006), Tõusva Päikese Orden (2008) jt.
KIRILL LISSIJENKO
on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia (EMTA) aastal 2010 (prof. Lilian Semper, Irina Zahharenkova, Age Juurikas). 2016. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri Hui-Ying Liu-Tawaststjerna klaveriklassis ja EMTA Matti Reimanni kammermuusika klassis. Kirill on täiendanud ennast meistrikursustel pianistidega nagu Tamas Ungar, Rolf Plagge, Cyprien Katsaris, Daniel Pollack. Edukalt esinenud klaverikonkurssidel “Helm Valtman” ja “Con Brio” Tallinnas. 2015. aastal sai ta 2. preemia konkursil Alion Baltic International Music Competition. Ta esineb tihti Eesti, Soomes, Rootsis ja Venemaal ning on teinud koostööd kahe tuntud lauljaga – Maria Veretenina ja Nadia Kurem ning flöödimängijaga Andre Cebrian Garea. Kirill mängib tihti barokkansamblis klavessiini ning on esinenud EMTA sümfooniaorkestriga Paul Mägi juhatusel.

Detailid

Kuupäev:
august 4, 2019
Aeg:
15:00 - 17:00
Sündmuse Categories:
,
Organisaator:
Toeta talente!
Toeta