3. detsember

18.00 Jõhvi Kontserdimaja
VIRUMAA NOOR MUUSIK 2020 konkursi finaal-lõppkontsert
Esinevad konkursi võitjad

TALLINNA TROMPETIANSAMBEL
Koosseisus Neeme Ots, Jaan Ots, Villem Endel Tiits ja Mattis-Johan Mere
Kavas: Bach, Telemann, Bodin de Boismortier jt

14.00-17.00 Jõhvi Kontserdimaja
Virumaa Noor Muusik 2020 eelvoor

NEEME OTS  on üks Eesti andekamaid ja säravamaid noorema põlvkonna trompetimängijaid. Ta alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (prof. Pertti Kulku, Touko Lundell, Simo Rantanen, 2011) ning lõpetanud samas magistrantuuri (prof. Simo Rantanen, 2017). Erasmus programmi raames täiendas ta end aastal 2012-2013 Madriidis (Conservatory Superior de Musica de Madrid, prof. Enrique Rioja-Liz). N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel (J. Gansch, M. André, R. Friedrich, Neeme Birk, Manuel Blanco Gómez-Limon, Adan Delgado Illada, Bo Nilsson, G. Cassone, J. Bolshianov, E. Chulia, A.Plog jt). Ta on pälvinud Grand Prix  Rahvusvahelistel Trompetipäevadel „Tallinn 2014“, II koha Julius Vaksi nim. trompetikonkursil ja III koha rahvusvahelisel Hillar Kareva nim. Trompetikonkursil. Kammerkontserdid on viinud teda kokku paljude tunnustatud interpreetidega nagu Margarita Voites, Mati Palm, Arete Teemets, Irina Zahharenkova, Ralf Taal, Tiia Tenno, Andres Köster jpt. N. Ots on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonia ja Narva Linnaorkestri ees ja teinud koostööd järgmiste dirigentidega: Jukka-Pekka Saraste, Kristjan Järvi, Leif Segerstam, Markus Lehtinen, Christoph Eschenbach, Fabio Luisi, George Pehlivanian jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister mitmetes mainekates noorteorkestrites (Maailma Noorte Puhkpilliorkester ning Saksa-Skandinaavia-, Balti Noorte- ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester). Nimetatud orkestritega on ta esinenud Emirates Palace´is Abu Dhabis, Helsingi Finlandia Talos ja Musiikkitalo suures saalis, Berliini Filharmoonias jm. N. Ots on korduvalt osalenud Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Madriidi Filharmoonia Sümfooniaorkestri ja European Royal Ensemble’i töös. Teda on kutsutud solistina esinema Eesti Rahvusvahelistele Trompetipäevadele, Võru Vaskpillipäevadele, Tallinna Kammermuusika Festivalile, Rapla Kirikumuusika Festivalile, Tallinna Talvefestivalile, Eesti Kontserdi projekti “Noored talendid” ning Tallinn Music Week’ile. 2015.a. tuli koostöös orelimängija Tiia Tennoga välja esimene heliplaat „Baroque Pictures“.

JAAN OTS on Tallinnas sündinud pianist ja dirigent. Ta on juhatanud Helsingi Filharmoonikuid, Lahti Sinfoniat, Pärnu Linnaorkestrit, Narva Linna Sümfooniaorkestrit ning Saksa Hamburger Cameratat. 2015/16 hooajal tegutses ta Soome Raadio Sümfooniaorkestri abidirigendina ning astus üles Helsingi Filharmoonikute ees, juhatades noorte heliloojate workshopi. Samuti oli ta dirigendipuldis M. Raveli ooperi „L’enfant et les Sortileges“ ettekannetel Helsingi Musiikkitalos. 2017. aasta detsembris debüteeris ta Soome Rahvusooperis Tšaikovski balleti „Pähklipureja“ ettekannetega. Ta on tegutsenud Hannu Lintu assistendina Savonlinna Ooperifestivalil, Soome Raadio Sümfooniaorkestri ning Nordea Jean Sibeliuse Orkestri juures. Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri dirigendina on ta ametis alates 2017. aasta septembrist. J. Ots on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal ning omandanud bakalaureusekraadi klaveri erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on olnud edukas mõlemal erialal, võites preemiaid enam kui paarikümnel konkursil Eestis ja väljaspool. Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri dirigeerimise erialal, juhendajateks Leif Segerstam ja Atso Almila. J. Ots on end vahetusüliõpilasena täiendanud Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osalenud Jukka-Pekka Saraste, Susanna Mälkki, Mikko Francki, Neeme Järvi, Paavo Järvi, David Zinmani ning Thomas Sanderlingi meistriklassides. Ta esineb regulaarselt klaveritrio TEOS ning Frielinghaus Ensemble koosseisus, kellega on antud kontserte Soomes, Saksamaal ja Šveitsis.

VILLEM ENDEL TIITS on üks silmapaistvamaid noori trompetiartiste Pärnust. 2015. aastal lõpetas ta Pärnu Muusikakooli ja õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis dots. Aavo Otsa juhendamisel. Samal aastal pälvis ta Pärnu parima huvitegevuslase stipendiumi. Ta on mänginud Pärnu Linnaorkesteris, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestris, Eesti Noorte Kontsertorkesteris, Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkesteris ning on oslenud projektides Tartu Vanemuise Sümfooniaorkestris musitseerides. Villem on käinud ka trompetikonkurssidel Eestis ja välismaal: „Parim noor instrumentalist“ (2013 ja 2015, 3. koht), „Trompeti talendid 2016“ (Tallinn, 3. koht) ja „Noor trompetist“ (Jekabpils, Läti: 2016, 3. koht). Samuti on ta käinud mitmetel meistrikursustel Venemaal, Lätis, Leedus, Hispaanias jm. Villem osaleb aktiivselt Eesti Noorte Kontsertorkestri töös. Praegu jätkab alates 2018. aastast õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias endiselt Aavo Otsa trompetiklassis.