VALGA-VALKA SEITSME KIRIKU SUVEMUUSIKA FESTIVAL 10. – 29. juuli 2018,
koostöös Valga Vallavalitsusega,
22. juuli kell 18 Hargla kirik
KUSAGIL PALVETAB
Sigrid Kuulmann (viiul), Tiina Kärblane (klaver),
kaastegev Pille Lill,
kavas: Saint-Saëns, Kreisler, M. Sink jt.
Pilet 5/4
Piletid müügil üks tund enne kontserdi algust kohapeal.
Peale kontserte toimuvad kirikuid tutvustavad ekskursioonid.
KAVA
Antonio Vivaldi (1687-1741)
Domine Deus
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Soprani aaria „Lascia ch`io pianga / Lase mul nutta“ oop. „Rinaldo“
Jean Sibelius (1865-1957)
Romanss
César Franck (1822-1890)
Panis Angelicus
Robert Schumann (1810-1856) / Leopold Auer (1845-1930)
Pühendus
Johannes Brahms (1833-1897)
Mõtisklus
Camille Saint-Saëns (1835-1921)
Ave Maria
Eugène Ysaÿe (1858-1931)
Allemanda soolosonaadist op. 27 Nr. 4
Miina Härma (1864-1941)
Kui sa tuled, too mul lilli (sõnad A. Haava)
Konstantin Türnpu (1865-1927)
Üks ainus kord (sõnad A. Haava)
Fritz Kreisler
Retsitatiiv ja skertso-kapriis
Marje Sink (1910-1979)
Kusagil plvetab
Fritz Kreisler (1875-1962)
Prelüüd ja Allegro
Conradin Kreutzer (1780-1849)
Õhtupäike (seadnud M. Lüdig)
SIGRID KUULMANN
on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA, õppejõud Tiiu Peäske). Ta on täiendanud end Londonis Guildhall School of Music and Drama’s ja Düsseldorfis Robert Schumann Hochschule’s maestro David Oistrahhi õpilase prof. Rosa Faini viiuliklassis. Tema mängu on juhendanud teiste hulgas ka professorid Igor Bezrodny, Dmitri Sitkovetsky, Michaela Martin, Pavel Vernikov, Yfrah Neaman ja Jüri Gerretz ning õpinguid on toetanud Corporation of London, British Council Baltic States, Deutscher Akademischer Austauchdienst ja Eesti Kultuurkapital. S. Kuulmann on rahvusvahelise H. Elleri nim. viiuldajate konkursi ja mitmete teiste konkursside laureaat-preemiavõitja, esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides ja Skandinaaviamaades. Ta on pälvinud erilist tunnustust just Eesti heliloojate, eelkõige E. Tubina teoste esituste eest. Esmakordselt Eestis on tema ettekandes kõlanud Lutoslawski Partita, Berio Sequenza VIII, Virkhausi viiulikontsert nr. 2, Bizet-Waxmani “Carmen-fantaasia” jt. Tema repertuaari kuulub enamik tähtsamaid viiulikontserte, sonaate ja virtuoospalu barokist kaasajani. S. Kuulmann on teinud mitmeid salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule (ERR), sinna hulka kuulub ka Sibeliuse Viiulikontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koostöös ERR-i ja Estonian Record Productions’iga on valminud mitu CD-d, viimane aastal 2012 Eduard Tubina viiulimuusikast koos pianist Marko Martiniga. S. Kuulmann on Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja PLMF stipendiaat. Ta on EMTA muusikainterpretatsiooni doktor (2014, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning töötab samas õppejõuna.
PILLE LILL
on Eesti üks tunnustatumaid ooperilauljaid, kes on lõpetanud Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia (EMTA) kahel erialal – muusikapedagoogika (prof. A. Vahter) ja ooperilaul (dots. R. Gurjev). Haridustee jätkus Londoni Guildhall School of Music and Drama magistrantuuris (prof. J. Peters) ning magistrikraadi kaitses ta Helsingi Sibeliuse Akadeemias (prof. L. Linko-Malmio). Aastatel 2004-2011 täiendas ta end doktoriõpingute raames EMTA-s (prof. Jaakko Ryhänen) ning 2005-2006 Karlsruhe Muusikakõrgkoolis saksa lied klassis (prof. Mitsuko Shirai ja Hartmuth Höll). Lisaks on ta osalenud mitmete maailmakuulsate muusikute meistrikursustel (Elisabeth Söderström, Irwin Gage, Emma Kirkby, Mauriz Sillem, Wilma Vernocchi jt). P. Lill on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes riikides. Ta on laulnud pearolle ligi 30 ooperis ning teinud koostööd mitmete väljapaistvate dirigentidega. Eesti Rahvusringhäälingule on ta teinud arvukalt salvestusi ning ta hääl on jäädvustatud mitmetel CD-del. P. Lill on pälvinud aastate jooksul erinevaid preemiaid (G. Otsa preemia, Piiskop Platoni III järgu orden, UNISEF-i Sinilinnu preemia, Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastaauhind, Valgetähe IV klassi teenetemärk, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Teeneteristi tunnustusmärk). Aastatel 1997-2013 õpetas P. Lill EMTA-s (alates 2003 dotsendina) ning ta on andnud meistriklasse mitmetes riikides (Saksamaa, Soome, Venemaa, Valgevene, Läti jm). Aastatel 2003-2009 oli P. Lill Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liige ning ta on käesoleval ajal Eesti Kultuuri Koja ja Soome-Eesti Kultuurifondi juhatuse liige. Ühtlasi on ta Muusikute fondi PLMF looja ja loominguline juht aastast 2003.
TIINA KÄRBLANE
on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassis 1985. aastal. Õpingud jätkusid Leningradi Konservatooriumi kammermuusikaosakonna stažuuris professor Tamara Fidleri juhendusel. Esimene töökoht oli Tallinna Riiklik Konservatooriumi keelpilliosakonnas kontsertmeistrina. Samal ajal toimusid mitmed kontserdireisid mööda endist NSV Liitu Sojuzkontserdi teenistuses (solistina viiuldaja Jüri Gerretz). Õpetustöö jätkus alates 1991. aastast Kuopio Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias. Tiinal on olnud mitmeid edukaid esinemisi rahvuslikel keelpillikonkurssidel Eestis ja Soomes, samuti rahvusvahelistel konkurssidel (Riia, 1984; Genf, 1990; konkursandina A. Leibur). Aastatel 2000-2014 oli Tiina KärblaneTampere Rakendusliku Kõrgkooli (TAMK) teenistuses, õpetades ka saateklassi ja korrepetitsiooni. Aastatel 2003-2013 oli ta Tampere Ooperi korrepetiitor. See töö viis ta kokku väga paljude Soome ja Euroopa väljapaistvate lauljate, lavastajate ja dirigentidega. 2013. aasta sügisest õpetab ta EMTA ooperistuudios.