KAVA

 

MARIA VERETENINA debüteeris Soome Rahvusooperis 2011. aastal Mussorgski ooperis “Boriss Godunov” koos maailmakuulsa ooperisolisti Matti Salmineniga. Käesoleval ajal elab ta Suurbritannias ning esineb erinevates maailma riikides (Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa, Suurbritannia jm). Üks tema edukamaid ülesastumisi on olnud Tema Kuninglikule Kõrgusele prints Charlesile Londonis Sourozh katedraalis (2016) ning Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirillile tema visiidi raames Suurbritannias (2016). M. Veretenina alustas lauluõpinguid G. Otsa nim. Muusikakoolis ning lõpetas magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias tunnustatud pedagoogi ja ooperilaulja prof. Jaakko Ryhäneni juhendamisel (2009). Ta on täiendanud end Santa Cecilia Akadeemias Itaalias (2009) ja osalenud väljapaistvate muusikute meistrikursustel (Montserrat Caballé, Larissa Gergieva jt). M. Veretenina on pälvinud peapreemiaid mitmetel konkurssidel, aastal 2014 saavutas ta Grand Prix rahvusvahelisel konkursil Londonis (Royal College of Music). Ta on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana sellistes prestiižikates saalides nagu Peterburi Filharmoonia, Viini Kammerooper, Kuninglik Muusikaakadeemia Londonis, Zaragoza kontserdisaal, Püha Johannese väljak Londonis, Astrahani Filharmoonia, Estonia Kontserdisaal jt. Tema repertuaari kuuluvad Kleopatra (Händel, Julius Caesar), Öökuninganna (Mozart, Võluflööt), Fiordiligi (Mozart, Così fan tutte), Zerlina (Mozart, Don Giovanni), Olympia ja Antonia (Offenbach, Hoffmanni lood), Liu (Puccini, Turandot), Lauretta (Puccini, Gianni Schicchi), Musetta (Puccini, La Bohéme), Violetta (Verdi, La Traviata), Marfa (Rimski-Korsakov, Tsaari mõrsja), Xenia (Mussorgski, Boriss Godunov), Tatjana (Tšaikovski, Jevgeni Onegin). Samuti on M. Veretenina teinud järjepidevalt salvestusi Eesti Raadios ja Televisioonis.

IVO POSTI on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu ning jätkanud haridusteed aastal 1996 klassikalise laulu erialal H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis (õp. Aino Kõiv). Aastast 2001 õppis I. Posti Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (õp. Rita Dams ja Barbara Pearson). Ta on täiendanud end Marius van Altena ja Diane Forlano juures ning osalenud Taru Valjakka, Thomas Wiedenhoferi, Michael Chance’i ja Jill Feldmani meistriklassides. I. Posti on võitnud arvukalt konkursse nii pop- kui ooperilauljana ning andnud kontserte üle Euroopa. Ta on teinud koostööd paljude orkestrite ja kollektiividega. Aastatel 2007-2008 töötas ta Opera Studio Nederlandis. Tema olulisemateks rollideks on olnud Vaimu roll Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ Aix-en-Provence’i festivalil (2008), Grazia roll Cavalli ooperis „Ercole Amante“ De Nederlandse Operas (2009), Vjazemskaja ja Šariku rollid Raskatovi ooperi „Koera süda“ maailma esiettekandel De Nederlandse Operas (2010), prints Orlovski Straussi operetis „Nahkhiir“ Hollandis, Belgias ja Saksamaal (2011) jt. I. Posti on olnud Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat 2016. aastal. Ta on tegev produtsendi ja lauluõpetajana ning hetkel on SA Narva Muuseumi juhatuse liige.

PIIA PAEMURRU on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund, Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, Andreas Lend, Vahur Vurm jpt. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi (prof. Laine Mets, MA 1999) ning töötab 1986. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. 2016. aastast alates on P. Paemurru teatris Vanemuine kontsertmeister. Ta on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal. P. Paemurru on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sh Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil viiel korral. Koos Rootsi soprani Ingegerd Björklundiga on ta salvestanud kaks plaati (Cantatrice, 1997 ja MU64, 2001), Vello Jürna ja Guido Kanguriga CD “Unuvad õhtud” (2003) ning Pille Lille, Aare Saali ja Oliver Kuusikuga “Marje Sink. Jõululaulud” (2006). P. Paemurru on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.