31
august
19:00 — 20:00
Hopneri Maja
Raekoja plats 18

Tallinn, Harjumaa 10146 Estonia
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

 

 

31.08 kl 19 Hopneri Maja
TRIO HEMEIS:
Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello),
Ralf Taal (klaver)
Kavas: Tšaikovski, Pertmann (maailma esiettekanne)

Pilet 12€ / 8€ 

 

KAVA / PROGRAMMA

Aaro Pertmann (*1971)
“Suure-Jaani eleegia” op. 45 (2016) tšellole ja klaverile / for cello and piano (maailma esiettekanne / world premiere) 

Pjotr Tšaikovski (1840-1893) Trio a-minor op. 50

  1. Pezzo elegiaco – Moderato assai
  2. Tema con variazioni – Andante con moto

 

SIGRID KUULMANN
on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA). Ta on täiendanud end Londonis Guildhall School of Music and Drama’s ja Düsseldorfis Robert Schumann Hochschule’s maestro David Oistrahhi õpilase prof. Rosa Faini viiuliklassis. Tema mängu on juhendanud mitmed maailmakuulsad professorid. Sigrid on rahvusvahelise H. Elleri nim. viiuldajate konkursi ja mitmete teiste konkursside laureaat-preemiavõitja, esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides ja Skandinaaviamaades. Ta on pälvinud erilist tunnustust just Eesti heliloojate, eelkõige E. Tubina teoste esituste eest. Koostöös ERR-i ja Estonian Record Productions’iga on valminud mitu CD-d.
Ta on EMTA muusikainterpretatsiooni doktor ning töötab samas õppejõuna.

ANDREAS LEND
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias. Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag jt).
A. Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel, mille hulka kuuluvad I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) jt.
2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud paljudes välisriikides kaasaarvatud, Taanis, Saksamaal, Itaalias jt ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika Festivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias jm.
Viimastel aastatel on ta teinud koostööd mitmete keelpillikvartettide ja -orkestritega ning hetkel on ta tegev  Rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestris, keelpillikvartetis Prezioso ning Estonian Cello Ensemble’s ning on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes.

RALF TAAL
on oma põlvkonna üks tunnustatumaid pianiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on edukalt osa võtnud mitmest konkursist pälvides muuhulgas 1993. aastal Edvard Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil  esikoha ning Schuberti nim. rahvusvahelisel pianistide konkursil 1995. aastal noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees  tehes koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Anu Tali jpt. ning andnud arvukalt soolokontserte. Samuti on ta hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele, muuhulgas Helen Lokuta, Oksana Sinkova, Pille Lill, Mati Palm jt. R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning aastal 2011 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga “Magic of Sound” (Estonian Record Productions).