06
veebruar
19:00
Mustpeade maja, Pikk 26, Tallinn, Harjumaa, 10133, Estonia
7€ – 15€
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

6. veebruar kell 19.00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja
Anna-Liisa Bezrodny (viiul)
Kristina Kriit (viiul)
Yuri Zhislin (vioola, Venemaa/UK)
Henry-David Varema (tšello)
Andres Kungla (kontrabass)
Irina Zahharenkova (klaver)
Piletid 15€/7€ Piletilevis ja kohapeal

KAVAS

Georg Friedrich Händel (1685-1759) / Johan Halvorsen (1864-1935) – “Passacaglia”

Antonín Dvořák (1841-1904) – Terzetto C-duur op.74    
I Introduzione. Allegro ma non troppo
II Larghetto

III Scherzo. Vivace (A minor) – Trio. Poco meno mosso
IV Tema con variazioni. Poco Adagio – Molto

Vaheaeg 
 

Franz Schubert (1797-1828) – Klaverikvintett  (Forellikvintett) A-duur op.114 D.667                              
Allegro vivace
II Andante

III Scherzo. Presto
IV Tema con variazione. Andantino
V Finale. Allegro giusto

ANNA-LIISA BEZRODNY

sündis tunnustatud muusikute perre Moskvas. Juba 2-aastasena alustas ta ema-isa õpetusel viiulimänguga ning 9-aastaselt algasid tema õpingud Helsingis Sibeliuse Akadeemias oma vanemate, prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere-Bezrodny klassis. Aastaid hiljem suundus ta õppima Londonisse, kus võitis Guildhall School of Music and Drama prestiižseima auhinna, kuldmedali (2006), mille on varem võitnud sellised kuulsused nagu bariton Bryn Terfel ja tšellist Jaqueline du Pre. Aastate jooksul on A-L. Bezrodny esinenud solistina Londoni, Helsingi, Vilniuse, Jena ja Turu Filharmoonia orkestrite, Eesti Riikliku, Riia ja Moskva Sümfooniaorkestri TV6 ning paljude teiste sümfooniaorkestritega, samuti Gewandhaus Bach-orkestri, Gruusia, Keskipohjanmaa (Soome), Zürichi, Madriidi, Tallinna jt. kammerorkestritega. Kontserte on olnud sellistes maailmakuulsates saalides nagu Moskva Konservatooriumi Suur Saal, Peterburi Filharmoonia, Finlandia-talo, Royal Festival, Barbican, Wigmore ja Cadogan Hall, Berliini Konzerthaus, Kölni Filharmoonia jpt. Koostööd on tehtud mitmete dirigentidega (Sir Colin Davis, Leif Segerstam, Paavo Järvi, Sian Edwards, Eri Klas, Nikolai Aleksejev, Arvo Volmer, Juha Kangas, Paul Mägi, Tibor Boganyi, Robin O’Neill, Mihkel Kütson jpt.). A-L. Bezrodny on edukalt osalenud ka paljudel rahvusvahelistel konkurssidel pälvides mitmeid auhindu ning preemiaid, mh. Martin Musical Foundation peapreemia (London, 2003), Musicians Benevolent Fund Ian Flemingi preemia (London, 2003), J. Heifetzi nim. rahvusvahelise konkursi III preemia (Vilnius, 2005), J. Brahmsi nim. rahvusvahelise konkursi II preemia (Pörtschach (Austria), 2005), Pro Musica preemia (Helsingi, 2006). Aastal 2010 nägi ilmavalgust tema esimene soolo CD koostöös Eesti ühe väljapaistvaima pianisti Ivari Iljaga. Ilmunud plaati on kiidetud väga kõrgelt üle maailma. 2013. aastal andsid ERP Records ja A.-L. Bezrodny koostöös välja Haydni ja Mozarti viiulikontsertide DVD, mis sai samuti kriitikute ohtrate kiidusõnade osaliseks. Käesoleval ajal mängib A-L. Bezrodny Amati viiulil, mille on andnud talle lahkelt kasutada Soome Kultuurifond.

KRISTINA KRIIT

on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. Mari Tampere-Bezrodny, 2004) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny, Eduard Schmiederi, Pavel Vernikovi ja Hermann Krebbers’i juures. Ta on õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Her-mann Krebbers). K. Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas (eripreemia, 1996) ja Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas (Lublinis, 1997). K. Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana ja esinenud solisti ning kammermuusikuna peaaegu kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Ta on olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. 2005.a. asutas K. Kriit Tallinna keelpillitrio ja2009.a. trio “Madrigal”. Käesoleval ajal on ta EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia Sümfooniaorkestri II kontsertmeister.

 

YURI ZHISLIN

Kirjeldatud The Stradi poolt kui „virtuoos tõeliselt romantilise temperamendiga“ naudib Yuri Zhislin aktiivset ja suurepärast karjääri nii solisti kui kammermuusikuna viiulil ja vioolal. 1991. aastal astus Yuri Londoni Kuninglikku Muusikakolledžisse ning võitis BBC Radio 2 Aasta Noore Muusiku tiitli aastal 1993. Orkestrite hulka, kellega koos Yuri on esinenud, kuuluvad Oxfordi Filharmoonia, BBC Kontsertorkester, London Mozart Players, Leedu Riiklik Sümfoonia ja Santiago de Chile Sümfoonia, nimetamaks vaid mõned. Zhislin tegi oma esinejadebüüdi New York Carnegie Weill Hallis aastal 2014 ja ta on esinenud suurtes kontserdisaalides üle Euroopa, USA, Lõuna-Ameerika, Austraalia ning Jaapani. Tema diskograafiasse kuuluvad kontserdisalvestus, mis anti välja 2005. aastal SOMM plaadifirma alt, viiuli/vioola duo plaat Naxos plaadifirma alt 2009. aastal ja keelpilli trio plaat Nymbus Alliance plaadifirma alt koos Dmitry Sitkovetsky’ga viiulil ja Luigi Piovanoga tšellol. Innuka kammermuusikuna on Yuri paljude hulgas koostööd teinud selliste artistidega nagu Maria-Joao Pires, Maxim Vengerov, Barry Douglas ja Natalie Clein. Camerata Tchaikovsky (varemalt Vene Virtuoosid Euroopas), mis on loodud Yuri poolt 2004. aastal, on ansambel, mis koosneb väljapaistvatest keelpillimängijatest, kes elavad Euroopas. Nad on hiljuti läbinud kontserttuurid Lõuna-Ameerikas ja Venemaal ning andnud välja debüütalbumi Orchid Classics’i alt, mis on saanud suurepäraseid arvustusi ning mis valiti 2016. aasta aprillis BBC Music Magazine’i poolt „Kuu Plaadiks“.Yuri on Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis viiuli ja vioola professor ning ta on Euroopa suveakadeemiates külalisprofessorina suures nõudluses.

HENRY-DAVID VAREMA

lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1987. aastal Laine Leichteri ning Tallinna Konservatooriumi 1992. aastal Peeter Paemurru juhendamisel. Seejärel täiendas ta end Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis Walther Nothasi tšelloklassis ning Berliini Kunstide Ülikoolis, kus tema juhendajaks oli professor Wolfgang Boettcher. 2005. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppe. H.-D. Varema annab regulaarselt kontserte erinevate eesti interpreetidega. Tema ansamblipartnerite hulka kuuluvad Ivari Ilja, Mihkel Poll, Sten Lassmann, Hanna Heinmaa, Age Juurikas, Ralf Taal, Andrus Haav, Anna-Liisa Bezrodny, Mikk Murdvee, Triin Ruubel, Mari Poll, Johanna Vahermägi, Mati Lukk, Toomas Vavilov  jt. Varasemalt on H.-D. Varema mänginud Tallinna Keelpillikvartetis, mis aktiivse kontserttegevuse kõrval on salvestanud muusikat Eesti Raadiole ja heliplaatidele (sh „Eesti heliloojate keelpillikvartette“, 2004). Eesti muusikat on H.-D. Varema salvestanud ka firmadele Antes ja Warner Classics. 2001. aastal tõi ta esiettekandele Eino Tambergi tšellokontserdi, mille ta salvestas 2016. aasta juunis koos Vanemuise Sümfooniaorkestriga Paul Mägi juhatusel. Kammermuusikuna on H.-D. Varema kuulunud ka välismaiste kollektiivide koosseisu. Ta oli Berliinis resideerunud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige (2003–2009), kellega koos ta esines paljudes Euroopa riikides (sh kontserdipaikades nagu Londoni Wigmore Hall, Berliini Filharmoonia, Müncheni Herkules-saal), USA-s (New Yorgi Carnegie Hall) ja Austraalias. Kvartett on salvestanud 9 CD-d, millest 2006. aastal salvestatud plaat koos sopran Christine Schäfferiga pälvis Saksamaal ECHO Klassik auhinna (2007). Samuti on H.-D. Varema osalenud Frankfurdi uue muusika ansambli Ensemble Moderni töös. H.-D. Varema on töötanud tšellorühma külaliskontsertmeistrina Northern Sinfonia kammerorkestris Suurbritannias, Carl Philipp Emanuel Bachi kammerorkestris ja Müncheni Kammerorkesteris Saksamaal ning Auckland Philharmonia sümfooniaorkestris Uus-Meremaal. 2014. aastal töötas ta ühe hooaja Austraalias Sydney Sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina. Alates 1995. aastast on ta olnud Rahvusooper Estonia orkestri tšellorühma kontsertmeister ning 2001. aastast on ta tegev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tšello- ja kvartetiõppejõuna (aastast 2016 professorina). Lisaks pedagoogitööle EMTA-s on ta läbi viinud ka mitmeid meistrikursuseid tšello ja kammermuusika alal, sh muusikaülikoolides ja festivalidel Euroopas, USA-s, Kanadas ja Austraalias ning võtnud osa erinevate konkursside žüriide tööst.

IRINA ZAHHARENKOVA

alustas klaverimänguga nelja-aastaselt koos emaga ja jätkas Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis (prof. Mare Ots, 1991-1995) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, klaver: prof. Lilian Semper; klavessiin: prof. Maris Valk-Falk, 1995-2000), kus lõpetas magistriõpingud aastal 2003 (prof. L. Semper). I. Zahharenkova õpingud jätkusid EMTA doktorantuuris aastatel 2003–2011. Helsingi Sibeliuse Akadeemia magistrikraadi kaitses ta aastal 2010 (prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna). I. Zahharenkova on osalenud paljude maailmas tuntud pianistide meistrikursustel (S. Kovachevich, A. Hewitt, A. Schiff, V. Meržanov, H. Dreyfus, P. Hantaï, C. Stembridge, P. Vapavuori jt) ja võitnud peapreemiaid sellistelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu M. Čiurlionise nim. konkurss (Leedu, 2003), konkurss “Premio Jaén” (Hispaania, 2004), festivali “Van Vlaanderen” haamerklaverikonkurss Brügges (Belgia, 2004), konkurss Epinal’is (Prantsusmaa, 2004), “Praha kevade“ klavessiinikonkurss (Tšehhi, 2005), G. Enescu nim. klaverikonkurss (Rumeenia, 2005), konkurss Genfis (Šveits, 2005), Alessandro Casagrande nim. konkurss (Itaalia, 2006), J. S. Bachi nim. klaverikonkurss Leipzigis (Saksamaa, 2006), Villa-Lobose nim. konkurss (Brasiilia, 2006) ning A. Rubinšteini nim. pianistide konkurss (Iisrael, 2008). I. Zahharenkova on esinenud rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes ja Norras. Mainekal Kuhmo kammermuusikafestivalil nagu ka Eivere Klaverifestivalil ja Tallinna Kammermuusikafestivalil on ta järjepidevalt kutsutute esireas. Ta on astunud üles solistina mitmete orkestrite ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Helsingi Linnaorkester, Iisraeli Filharmoonikud, Orchestre de la Suisse Romande ja Orchestre National de Lorraine ning annab pidevalt kammerkontserte nii klaveri kui ka klavessiini sooloteostega. Ilmunud on kaks kompaktplaati tema interpretatsioonidega: J. S. Bachi Goldbergi variatsioonid BWV 988 (2010, Classical Recordings) ja D. Scarlatti sonaadid (2012, Classical Records) ning DVD “Keyboard Juggleress / Klahvpillivõlur” (2009, Estonian Records Production). Viimased salvestused Jaapanis ja Zürichis maailma juhtivates salvestusstuudiotes 2017. aastal ootavad peagi väljaandmist. I. Zahharenkova repertuaar on väga lai hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani. Käesoleval ajal õpetab ta Sibeliuse Akadeemias, Soomes ning EMTA-s. Enesetäiendamiseks on ta õppinud lisaks veel ka orelit, keemiat, teoloogiat ja Eesti-Soome filoloogiat.

 

 

OSTA PILET

Detailid

Kuupäev:
veebruar 6, 2018
Aeg:
19:00
Cost:
7€ – 15€
Sündmuse Categories:
,
Sündmuse Sildid:
, ,
Koduleht:
https://plmf.ee
Organisaator:
Music Trust PLMF
Telefon:
+372 53302993
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
View Organizer Website
Toeta talente!
Toeta