KAVA

Krzysztof Penderecki (1933-2020) Keelpillitrio(1990/91)

Allegro molto

Vivace

Darius Milhaud (1892-1974) Keelpillitrio  nr. 1 op. 274 (1947)

Vif

Modéré

Alerte

Canons. Lent et très expressif

Jeu Fugué. Vif

Max Reger (1873-1916) Keelpillitrio nr. 1 a- moll op. 77b (1904)

Sostenuto. Allegro agitato

Larghetto

Scherzo. Vivace

Allegro con moto

 

KRISTINA KRIIT on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. Mari Tampere-Bezrodny, 2004) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny, Eduard Schmiederi, Pavel Vernikovi ja Hermann Krebbers’i juures. Ta on õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Kienzl). K. Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas (eripreemia, 1996) ja Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas (Lublinis, 1997). Ta on olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. K. Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana ja esinenud solisti ning kammermuusikuna peaaegu kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Tema algatusel on loodud Tallinna keelpillitrio (2005). Käesoleval ajal on K. Kriit EMTA õppejõud ja RO Estonia Sümfooniaorkestri II kontsertmeister. K. Kriit on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

JOHANNA VAHERMÄGI töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui välismaal. Alates aastast 2016 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektor. Ta lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli (õp. Viljar Kuusk) ning omandas bakalaureusekraadi Hispaanias, Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (prof. Avri Levitan) ja magistrikraadi Iisraelis, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (prof. Roi Shiloahi, vioola, prof. Zvi Plesser, kammermuusika). Teda on autasustatud Hispaanias “Illa de Menorca FIDAH” solistide konkursil I preemiaga (2011), Jeruusalemmas David Gritsi nimelisel keelpillimängijate konkursil I preemiaga (2015) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga tipptasemel kontserttegevuse eest (2017). Ta on soleerinud ERSO, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri, Young European Chamber Orchestra ees Eestis, Iisraelis, Itaalias ja Soomes ning on korduvalt üles astunud “Voice of Music” kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui Moskvas jm. Ta on teinud koostööd väljapaistvate muusikutega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Anna Staskiewicz jpt. J. Vahermägi on osalenud Barcelona Liceu ooperiteatri orkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, ERSO, Tallinna Kammerorkestri jpt orkestrite töös ning salvestanud Vox Clamantise, Eesti Festivaliorkestri, kaasaegse muusika ansambli Ensemble Plural’i, ERSO jt Arvo Pärdi, Šostakovitši, Luis de Pablo jt muusikat. Hiljutiste tegevuste hulka kuuluvad soolokontserdid Jeruusalemmas, kammermuusikakontserdid Jerusalem Music Center’is koos Achinoam Keisari (klaver) ja Ido Azradiga (klarnet), kontserttuuril soleerimine Itaalias koos Young European Chamber Orchestra’ga (Mozart Sinfonia Concertante), noorte Eesti solistide esitluskontsert Pärnu Muusikafestivalil koos Sten Heinojaga (klaver) jpm. J. Vahermägi mängib Thomas Urquhart’i 1650. aasta vioolal, mis on talle laenutatud Eesti Pillifondi poolt.

ANDREAS LEND on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Laine Leichter), omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2008, 2010; prof. Peeter Paemurru) ning täiendas end Sibeliuse Akadeemias Soomes (2005-2006, prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen). A. Lend on osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivaškin, Johannes Goritzki jt). Ta on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil “Renaissance” (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) ja III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Läti, 2002). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis A. Lend maineka “The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumi ning talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia “Noor Muusik 2011”. 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent V. Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud kõikjal Euroopas. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta üles astunud kontsertidega Eestis, Venemaal, Türgis, Poolas, Tšehhis, Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Belgias, Albaanias, Hollandis, Ungaris, Kanadas, Inglismaal, Sloveenias, Bulgaarias ja Rumeenias. Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi koosseisus on ta esinenud Saksamaal, Norras, Rootsis ning Leedus. Teda kutsutud esinema Tallinna Kammermuusika- ja Talvefestivalile, Rapla Kirikumuusika festivalile, Järvi Suvefestivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias, Spectrum Festivalile Sloveenias, Beethoveni festivalile Poolas jm. Ta on teinud koostööd tunnustatud Poola keelpillikvartetiga Lutoslawski Quartet, keelpilliorkestritega Camerata Nordica (Rootsi) ja Sinfonia Cymru (Wales). Aastatel 2004-2014 oli ta C-JAM tšellokvarteti liige. Aastatel 2006-2016 töötas A. Lend tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning alates 2016. aastast on ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartetis Prezioso, Trios Hemeis ning Estonian Cello Ensemble’s ja on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. A. Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.