22
august
19:00 — 20:00
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • Sündmus sündmus on möödas

OSTA PILET

XV TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL 21.-30. august

Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia), Aule Urb (metsosopran),
Atlan Karp (bariton), Tiina Kärblane (klaver)
Kavas: Sibelius, Grieg, Saar jt
Marje ja Kuldar Sink’i PLMF preemia “Noor laulja 2019” üleandmine pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelami poolt 

Piletid 10/15€

KRISTEL PÄRTNA
on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri 2011. aastal (dots. R. Gurjev). Täiendas end Erasmus vahetusprogrammi raames Sibeliuse Akadeemias prof. Anssi Hirvoneni lauluklassis (2009-2010). Aastal 2010 oli ta prof. Mati Palmi fondi ning 2010-2012 Rahvusooper Estonia Ooperiakadeemia stipendiaat. PLMF Noorte Talentide programmi raames õppis Kristel 2012. aastal Rodolfo Celletti nimelises Belcanto Akadeemias Itaalias (Accademia del Belcanto „Rodolfo Celletti“). Sama aasta sügisest on ta Rahvusooper Estonia solist. Tema rollide hulka kuuluvad Violetta (Verdi „La Traviata“), Gilda (Verdi „Rigoletto“), Oscar (Verdi „Maskiball“), Adina (Donizetti „Armujook“), Kleopatra (Händel „Julius Caesar“), Armida (Händel „Rinaldo“), Mercédes (Bizet „Carmen“), Leonora (Hindemith „Pikk jõulueine“), Arminda (Mozart „Armastuse pärast aednikuneiu“), Proua Hõbekurk (Mozart „Teatridirektor“), Esimene poiss (Mozart „Võluflööt“), Esimene lilleneiu (Wagner „Parsifal“), Mari hääl (Hirv „Tuleloitsija“), Clotilde (Bellini „Norma“), Euridice (Rossi/Terranova „Orfeus. Kujutlused kaugusest“). Kristel Pärtna on PLMF Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja“ laureaat 2012.

AULE URB
alustas lauluõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis ning lõpetas samas magistriõpingud cum laude Eva Wilson-Märtsoni juhendamisel (2017). Ta on täiendanud end  vahetusõpilasena  Sibeliuse Akadeemias ning osalenud Rodolfo Celletti nimelises Belcanto Akadeemias  ja Martina Franca ooperifestivalil Itaalias.  A. Urb on võitnud preemiaid mitmetel konkurssidel sh Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil (poolfinalist), Vello Jürnale pühendatud Vabariiklikul vokalistide konkursil (III koht), Mart Saare nimelisel laulukonkursil (II koht) ja EMTA lied-duo konkursil koos Mariin Gilliga (I koht). 2017. aastal oli ta Eesti Richard Wagneri ühingu stipendiaat. A. Urb töötab alates 2015. aastas Rahvusooperis Estonia kooriartisti ja solistina. Tema rollide hulka kuuluvad Maria (Puur „Pilvede värvid“), Dunjaša (Rimski-Korsakov „Tsaari mõrsja“), Annina (Verdi „La traviata“), Gertrud (Gounod “Romeo ja Julia) ja Rebane Alice (Ehala „Buratino”). A. Urb on Metsikute Mezzode idee ellukutsuja ja Opera Veto ooperistuudio üks asutajatest.

ATLAN KARP
on oma põlvkonna väljapaistvamaid ooperisoliste. Ta on õppinud G. Otsa nim. Tallina Muusikakoolis (õp. Tõnu Bachmann) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Ivo Kuusk) ning lõpetanud magistrantuuri Soomes Sibeliuse Akadeemias (prof. Jorma Hynninen ja Pekka Kähkönen). Ta on täiendanud end Peterburi Maria Teatris ning osalenud G. Janowitzi, T. Krause, L. Gergijeva, D. Hvorostovsky, J. Obrastzova, A. Amaretto ja H. Hagegårdi meistrikursustel. Aastatel 2007-2012 töötas ta Vanemuise teatris juhtiva ooperisolistina. A. Karp on võitnud I preemia Tiit Kuusiku nim. rahvusvahelisel konkursil (2000). Tema tähtsamate rollide hulka kuuluvad: Scarpia – Puccini “Tosca”, Rigoletto – Verdi “Rigoletto”, krahv di Luna – Verdi “Trubaduur”, Lescaut – Massenet “Manon”, Sharpless – Puccini “Madama Butterfly”, Figaro – Mozart “Figaro pulm”; Kurwenal – Wagner “Tristan ja Isolde”, Leandro – Prokofjev “Armastus kolme apelsini vastu” (RO Estonia); Vodnik – Dvořák “Russalka” (Helsingi Aleksandri teater); Don Alfonso – Mozart “Cosi fan tutte” (Savonlinna Muusikaakadeemia); Onegin – Tšaikovski “Jevgeni Onegin” ja Masetto – Mozart “Don Giovanni” (Sibeliuse Akadeemia); Klingsor – Wagner “Parsifal”, Orestes – Strauss “Elektra” ja George III – P. M. Davies “Kaheksa hullu kuninga laulu” (Pärnu Ooper). A. Karpi suurvormide repertuaar on väga mitmekülgne (Brahms “Saksa reekviem”, Beethoven 9. Sümfoonia, Rahmaninov “Kellad”, Vaughan Williams “Meresümfoonia”, Rossini “Väike pidulik missa” jpt.). Ta on andnud arvukalt soolokontserte ning esitanud teoseid vene, prantsuse, saksa, soome ja eesti heliloojatelt klassikalistest teostest kaasaegseteni.

TIINA KÄRBLANE
on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassis 1985. aastal. Õpingud jätkusid Leningradi Konservatooriumi kammermuusikaosakonna stažuuris professor Tamara Fidleri juhendusel. Esimene töökoht oli Tallinna Riiklik Konservatooriumi keelpilliosakonnas kontsertmeistrina. Samal ajal toimusid mitmed kontserdireisid mööda endist NSV Liitu Sojuzkontserdi teenistuses (solistina viiuldaja Jüri Gerretz). Õpetustöö jätkus alates 1991. aastast Kuopio Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias. Tiinal on olnud mitmeid edukaid esinemisi rahvuslikel keelpillikonkurssidel Eestis ja Soomes, samuti rahvusvahelistel konkurssidel (Riia, 1984; Genf, 1990; konkursandina A. Leibur). Aastatel 2000-2014 oli Tiina KärblaneTampere Rakendusliku Kõrgkooli (TAMK) teenistuses, õpetades ka saateklassi ja korrepetitsiooni. Aastatel 2003-2013 oli ta Tampere Ooperi korrepetiitor. See töö viis ta kokku väga paljude Soome ja Euroopa väljapaistvate lauljate, lavastajate ja dirigentidega. 2013. aasta sügisest õpetab ta EMTA ooperistuudios.