Festivalist on saanud traditsioon ja ta kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka. Meie kauni pealinna väärtmuusikafestival on koondatud lühikesse perioodi ning annab publikule võimaluse nautida suurel hulgal nii Eesti kui ka välismaa tippmuusikute esinemisi, kaunistades ja rikastades seeläbi Tallinna ning kogu Eesti kultuuripilti.

Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastal 2015-2018.

Kolmeteistkümnendat korda antakse välja festivali Marje ja Kuldar Sink’i nimeline noore muusiku preemia pr. Mari-Ann ja hr. Tunne Kelami poolt Raiko Raalikule (bass) vt eelmiste aastate preemia saajaid.

Esmakordselt on 2018. aastal Rahvusvahelise Tallinna Kammermuusika festivali kontsertide kavad üles ehitatud valdavalt eesti heliloojate loomingule. Iga festivalikontsert kätkeb endas eesti heliloojate loomingut suuremal või vähemal määral.

Festivali eeltutvustus toimub 1. septembril festivali telgis Vabaduse väljakul, kus vaba sissepääsuga kontserdid ootavad publikut igal täistunnil vahemikus 11.00-18.00. Esinevad Eestimaa muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid. Kavas on Eesti heliloojate looming.

26. augustil korraldame tasuta kontserdi peredele Rootsi Mihkli kirikus. Esinevad nii noored kui juba küpsed solistid. Kontserdi kava koosneb eesti muusikast.

PLMF kingib kogu festivali ning Vabaduse väljaku telgikontserdid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

 

XIV Tallinna Kammermuusika Festivali programm: