OSTA PILET

XV TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL 21.-30. august 2019

Festivalist on saanud traditsioon ja ta kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka.
21. augustil avab juubelifestivali Muusikapäev Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinejateks on noored muusikud EMTA-st, TMKK-st, VHK-st ja erinevatest muusikakoolidest.
22. augusti soololaulude õhtul antakse Tallinna Raekojas neljateistkümnendat korda üle Marje ja Kuldar Sink’i nimeline PLMF preemia “Noor laulja 2019” Mari-Ann ja Tunne Kelami poolt.
Maailma esiettekandele tuleb festivalil helilooja Aaro Pertmanni teos “Siuru laulud”, mis on kirjutatud sopranile, saksofonile, tšellole ja akordionile.

Üheksal festivali kontserdil on publikul võimalus nautida kõrvuti Eesti tipp-muusikute Kristel Pärtna, Irina Zahharenkova, Sigrid Kuulmanni, Atlan Karpi, Andreas Lendi, Ralf Taali ja paljude teiste, ka väliskülalisi Taanist ja Venemaalt. Festivali lõpetab 30. augustil Raekojas kammeransambel Trio Hemeis.

Meie kauni pealinna väärtmuusikafestival on loodud kaunistama ja rikastama Tallinna ning kogu Eesti kultuuripilti. Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastatel 2015-2018.

FESTIVALI KAVA 

21. august kell 14.00
Rootsi-Mihkli kirik
MUUSIKA HINGUS
Lasnamäe, Nõmme ja Viimsi muusikakoolid,
Vanalinna Hariduskollegiumi viiuliansambel “Võlukeeled”,  
  
Tallinna Muusikakeskkooli vokaalosakond,
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransamblid
Kavas väärtmuusika klassikast tänapäevani
Vaba sissepääs 

22. august kell 19.00
Raekoda
Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia), Aule Urb (metsosopran),
Atlan Karp (bariton), Tiina Kärblane (klaver)
Kavas: Debussy, Sibelius, Grieg, Saar jt
Marje ja Kuldar Sink’i PLMF preemia “Noor laulja 2019” üleandmine pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelami poolt 
Piletid 10/15€    

23. august kell 19.00
Hopneri Maja
Klarnetistid Madis Kari ja Toomas Vavilov,
Neeme Ots (trompet), Kirill Lissijenko (klaver)
Kavas: Mendelssohn, Shubert/Liszt, Sutermeister jt 
Piletid 7/12€    

24. august kell 19.00
Raekoda
Kadi Jürgens (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor),
Riina Pikani (klaver)
Kavas: Duparc, Poulenc, Messiaen, Eespere, Viira jt

Piletid 10/15€    

26. august kell 19.00
Hopneri maja
MUSICA GRANDE
Maano Männi (viiul), Vladimir Reshetko (tšello, Venemaa/Soome),
Irina Zahharenkova (klaver, Eesti/Soome)
Kavas: Hänel/Halvorsen, Mendelssohn, Ravel
Piletid 7/12€

 27. august kell 19.00
Hopneri Maja
Gitta-Maria Sjöberg (sopran, Taani),
Tobias van der Pals (tšello, Rootsi/Taani),
Polina Fradkina (klaver, Venemaa)
Kavas: K. Borg, M. Borg, Pals, Finkelshtein jt
Piletid 7/12€  

28. august kell 19.00
Raekoda
VIINI KLASSIKUD
Ralf Taal (klaver)
Kavas Mozart ja Beethoven
Piletid 10/15€

29. august kell 19.00
Raekoda
CARPE DIEM
Pille Lill (sopran), Eve Neumann (saksofon), Jaak Lutsoja (akordion),
viiuldajad Maano Männi ja Kristina KriitJohanna Vahermägi (vioola),
tšellistid Andreas Lend ja Vladimir Reshetko (Venemaa/Soome)
Kavas: Pertmann “Siuru laulud” (maailma esiettekanne),
Schubert Keelpillikvintett
Piletid 10/15€

30. august kell 19.00
Raekoda
TRIO HEMEIS
Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello),
Irina Zahharenkova (klaver)
Kavas: Rahmaninov jt
Piletid 10/15€
*

28. august kell 15.00
Südalinna kool (Liivalaia 23)
Gitta-Maria Sjöbergi meistrikursus lauljatele
kontsertmeister Polina Fradkina
Osavõtajatele võimaldame 45 minutit õpet ja kursuse kuulamise.
Hind osavõtjatele: 50€
(ülekanne hiljemalt 15. augustiks a/a EE037700771003227591 AS LHV Pank, Muusikute Täiendõppe Keskus MTÜ, selgitusse “Meistrikursus”)
Osalussoovist koos repertuaariga anda teada hiljemalt 15. augustiks plmf@plmf.ee, täpsem info 5114077 (Pille Lill).
Kursus on mõeldud muusikutele, kes vajavad oma erialal inspiratsiooni jätkamiseks, häid nõuandeid, nii repertuaari kui stiilide osas, kui ka tuleviku planeerimisel.   

 

 



2018. aasta Tallinna Kammermuusika festivali kontsertide kavades tõstsime fookusesse Eesti heliloojate loomingu. Meie väljapaistvad muusikud avasid publiku südamed kõrvuti maailma tippheliloojatega ka läbi eesti muusika klassika.

Kinkisime festivali Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Festivalist on saanud traditsioon ja ta kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka. Meie kauni pealinna väärtmuusikafestival on koondatud lühikesse perioodi, mis annab publikule võimaluse nautida suurel hulgal nii Eesti kui ka välismaa tippmuusikute esinemisi, kaunistades ja rikastades seeläbi Tallinna ning kogu Eesti kultuuripilti.

Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastatel 2015-2018.

Kolmeteistkümnendat korda anti välja 25. augustil Tallinna Raekojas festivali avakontserdi raames Marje ja Kuldar Sink’i nimeline PLMF preemia “Noor laulja 2018” pr. Mari-Ann ja hr. Tunne Kelami poolt vt eelmiste aastate preemia saajaid. Preemia omistati noorele ooperilauljale Kadi Jürgensile.

26. augustil korraldasime uudsena kogupere kontserdi Rootsi-Mihkli kirikus, kus astusid ülesse nii noored kui juba küpsed solistid koos peredega. Kontsert oli vaba sissepääsuga!

Taaskord püstitati festivali raames Vabaduse väljakule muusikatelgi, kus 1. septembril toimusid vaba sissepääsuga kontserdid oodates publikut igal täistunnil vahemikus 11.00-18.00. Esinesid Eestimaa muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid.


TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL 25.08.-2.09.2018

25.08 kl 19 Raekoda
FESTIVALI AVAKONTSERT – OOPERIGALA

Olga Zaitseva (sopran), Oliver Kuusik (tenor),  Aare Saal (bariton, RO Estonia)
Tiina Kärblane (klaveril)
Kavas: Donizetti, Tšaikovski, Dvořák, Tamberg jt

Piletid: 15€, 12€

Marje ja Kuldar Sink’i PLMF preemia “Noor laulja 2018” üleandmine pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelami poolt

***

26.08 kl 18 Rootsi-Mihkli kirik
PEREKONTSERT – PÕLVKONNAD EV100
Peeter Paemurru
(tšello) ja Adrian Paemurru (klaver),
Sigrid Kuulman
(viuul) ja noored artistid Maria Martin (tšello) ning
Erik Martin
(viuul),
Madis Kari
(klaver) ja Jessica-Agneta Kari (laul),
Kristina Vähi
(sopran) ja Marii Heleen Matesen (laul, klaver) ning
Aleksander Matesen
(oboe),
flööditalent Kert Vahtre ja õpetaja Angela Katkosilt,
kontsertmeistrid Susanna Onoper ja Kristi Hinsberg
Kavas: Vivaldi, Ravel, Mägi jt
Vaba sissepääs

28.08 kl 19 Raekoda
EESTI 100 – IISRAEL 70
Sopranid Pille Lill ja Olga Shardt (Leedu),
Dmitri Potšapski (bass, Venemaa), Sofia Mazar (klaver, Iisrael)
Kavas: Mozart, Verdi, Puccini jt
Piletid: 15€, 12€

29.08 kl 19 Hopneri maja
Oksana Sinkova (flööt), Madis Kari (klarnet),
Neeme Ots (trompet), Marko Martin (klaver)
Kavas: Saint-Saëns, Kareva, Kangro, Kuulberg jt

Piletid: 12€, 8€

30.08 kl 19 Raekoda
Akordioniduo

Henri Zibo ja Mikk Langeproon
Kavas: Eller, Rääts jt

Piletid: 15€, 12€

31.08 kl 19 Hopneri Maja
TRIO HEMEIS:

Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello),
Ralf Taal (klaver)
Kavas: Tšaikovski, Pertmann (maailma esiettekanne)

Piletid: 12€, 8€ 

1.09 kell 11-18.00 Vabaduse Väljak
TARKUSE PÄEVA MUUSIKATELK
LasnamäeNõmme ja Viimsi muusikakoolid,
huvikool PLMF Academia Nova, klaveriansambliselts Allegro,
Kristina Vähi Laululinnud, Sigrid Kuulmann ja tema õpilased,
vaskpillikvintett Tuulisbrass ning viiuliansambel Võlukeeled
Vaba sissepääs

1.09 kl 19 Raekoda
Duo Anna-Liisa Bezrodny (viiul) ja

Jan-Erik Gustafsson (tšello, Soome)
Kavas: Glière, Kodály jt

Piletid: 15€, 12€

2.09 kl 19 Hopneri Maja
Duo Vlorent Xhafaj (tšello, Albaania/Prantsusmaa) ja

Irina Zahharenkova (klaver, Eesti/Soome)
Kavas: Schumann, Saint-Saëns, Sibelius jt

Piletid: 12€, 8€

***
1. septembri Tarkuse Päeva Muusikatelgi kava:
11:00 Lasnamäe Muusikakool
12:00 Klaveriansambliselts “Allegro”
13:00 Viimsi Muusikakool
14:00 Viiuliansambel “Võlukeeled” (Vanalinna Hariduskolleegium)
15:00 PLMF Academia Nova – Raul Targamaa (bariton, õp. Oliver Kuusik),
Gregori Laus (tšello, õp. Andreas Lend)
15:30 Nõmme Muusikakool
16:00 Kristina Vähi ja “Laululinnud”, klaveril Susanna Onoper
16:30 Sigrid Kuulmann ja tema õpilased – Mirtel Velström, Doris Ikla, Gerli Roost, Gert Roost, Laureen Nilisk, Erik Martin, Maria Martin, Laura-Liisa Kümnik, Liilian Lember, kontsertmeister Signe Hiis
17:30 Vaskpillikvintett „Tuulisbrass“, juhendaja Aigar Kostabi
18:30 LÕPP


Festivali kontserdid: [/text_divider]

Loading Sündmused

Tulevased sündmused

Leia Sündmused

Sündmuste vaates navigeerimine

Sündmused List Navigation

august 2019

02
august
19:00 — 20:00
Info

Irina Zahharenkova

VII EIVERE KLAVERIFESTIVAL 02.-04. august 2019 Irina Zahharenkova Kavas: J. S. Bach Piletid: 10€/7€

04
august
12:00 — 13:00
Info

Eivere Pianistide Suvekooli õpilaste lõppkontsert

VII EIVERE KLAVERIFESTIVAL 02.-04. august 2019     Eivere Pianistide Suvekooli õpilaste lõppkontsert Vaba sissepääs

04
august
15:00 — 17:00
Info

Irina Zahharenkova, Yuka Morishige (Jaapan/Saksamaa), Izumi Tateno (Jaapan/Soome), Kirill Lissijenko

VII EIVERE KLAVERIFESTIVAL 02.-04. august 2019    Galakontsert Irina Zahharenkova, Yuka Morishige (Jaapan/Saksamaa), Izumi Tateno (Jaapan/Soome), Kirill Lissijenko Kavas:Paganini/Liszt, Chopin, Tšaikovski, Debussy jt Piletid: 15€/10€

+ Export Events

Toetajad-sponsorid 2018. Täname!

 

Peasponsorid:                                                                                   Festivali partnerid:

 

Pildiotsingu rootsi mihkli kirik logo tulemus

Festivali toetajad:

 

 



 Pildiotsingu kodanikuühiskonna toetuseks tulemus  

Pildiotsingu eesti autorite ühing tulemus

 

 

Pildiotsingu cramo tulemus

 

 

Meediapartnerid: