23
august
19:00 — 20:00
Hopneri Maja, Raekoja plats 18, Tallinn, Harjumaa, 10146, Estonia
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • Sündmus sündmus on möödas

OSTA PILET

XV TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL 21-30.08 2019

23. august kell 19.00 
Hopneri Maja
Klarnetistid Madis Kari ja Toomas Vavilov,
Neeme Ots (trompet), Kirill Lissijenko (klaver)
Kavas: Mendelssohn, Shubert/Liszt, Sutermeister jt  
Piletid 7/12€    

 

MADIS KARI
on oma põlvkonna üks väljapaistvaimaid klarnetiste, kes on õppinud G. Otsa nim. Muusikakoolis (õp. Olev Pikknurm) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Hannes Altrov). Ta on täienda-nud end Londonis professorite David Campbelli, Julian Farrelli ja Colin Courtney juures. Royal College of Music’is õppimise ajal võitis M. Kari Frederick Thurstoni nim. aastaklarnetisti auhinna (1997) ja Senior Exhibitioner stipendiumi. Koostöös pianist Marko Martiniga saavutati Howarth’i Suurbritannia noorte klarnetistide konkursil III preemia (1998). M. Kari on töötanud Richmond Chamber Symphony orkestris klarnetirühma kontsertmeistrina ning klarnetiõpetajana mitmes koolis Londonis ja selle lähiümbruses. Aastast 2002 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris klarneti-rühma abikontsertmeistrina ja õpetab Tallinna Muusikakeskkoolis. M. Kari annab järjepidevalt kontserte üle Eesti ja on oodatud esineja Tallinna Kammermuusika Festivalil ning Tallinna Talvefes-tivalil. Ta on esindanud Eestit World Philharmonic Orchestra’s Pariisis ja on kaastegev nii Tallinna Kammerorkestri kui ka NYYD ansambli projektides. M. Kari on Muusikute fondi PLMF stipen-diaat.

TOOMAS VAVILOV
lõpetas klarneti erialal 1988 TMKK (Ülo Üksik) ja 1992 EMA (Hannes Altrov) ning 1998 samas orkestridirigendina (Jüri Alperten). Ta on täiendanud end dirigeerimise alal Jonas Aleksa ja Roman Matsovi juures, klarnetistina on ta osalenud Karl Leisteri ja Ivan Mozgovenko meistriklassides, aastal 1990 võitis ta Eesti puhkpillimängijate konkursil esikoha. Vavilov oli aastatel 2004–2006 ERSO teine dirigent. 2006/07 oli ta Vanemuise muusikajuht ja peadirigent. Ta on juhatanud Eesti orkestreid, töötanud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti Raadio kooriga. Klarnetistina on ta andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal, Belgias, Austraalias ja mujal. Ta on EMTA professor ja puhkpilliosakonna pedagoog, juhendanud pidevalt puhkpilliõpilaste suvekursusi Elvas ja Põltsamaal ning kuulunud erinevate konkursside žüriisse. Toomas Vavilov on saanud 2001. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja 2005. aastal interpreedi aastastipendiumi

NEEME OTS
alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (2011). Õpingud jätkusid samas magistrantuuris, kus Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga.
KIRILL LISSIJENKO
on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia (EMTA) aastal 2010 (prof. Lilian Semper, Irina Zahharenkova, Age Juurikas). 2016. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri Hui-Ying Liu-Tawaststjerna klaveriklassis ja EMTA Matti Reimanni kammermuusika klassis. Kirill on täiendanud ennast meistrikursustel pianistidega nagu Tamas Ungar, Rolf Plagge, Cyprien Katsaris, Daniel Pollack. Edukalt esinenud klaverikonkurssidel “Helm Valtman” ja “Con Brio” Tallinnas. 2015. aastal sai ta 2. preemia konkursil Alion Baltic International Music Competition. Ta esineb tihti Eesti, Soomes, Rootsis ja Venemaal ning on teinud koostööd kahe tuntud lauljaga – Maria Veretenina ja Nadia Kurem ning flöödimängijaga Andre Cebrian Garea. Kirill mängib tihti barokkansamblis klavessiini ning on esinenud EMTA sümfooniaorkestriga Paul Mägi juhatusel.