KAVA

Benedetto Marcello (1686-1739 ) Sonaat op.2, nr.1

Niccolo Paganini (1782-1840 ) Suur sonaat / Grande Sonate 

I osa Allegro Risolute

Arvo Pärt (*1935) Trivium

Roman Toi (1916-2018) Air 

Tõnu Kõrvits (*1969) Suudlus veel

Georgi Sviridov (1915-1998) Valss

Astor Piazzolla (1921-1992) Talv

 

ANDREAS LEND on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Laine Leichter), omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2008, 2010; prof. Peeter Paemurru) ning täiendas end Sibeliuse Akadeemias Soomes (2005-2006, prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen). A. Lend on osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivaškin, Johannes Goritzki jt). Ta on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil “Renaissance” (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) ja III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Läti, 2002). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis A. Lend maineka “The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumi ning talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia “Noor Muusik 2011”. 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent V. Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud kõikjal Euroopas. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta üles astunud kontsertidega Eestis, Venemaal, Türgis, Poolas, Tšehhis, Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Belgias, Albaanias, Hollandis, Ungaris, Kanadas, Inglismaal, Sloveenias, Bulgaarias ja Rumeenias. Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi koosseisus on ta esinenud Saksamaal, Norras, Rootsis ning Leedus. Teda kutsutud esinema Tallinna Kammermuusika- ja Talvefestivalile, Rapla Kirikumuusika festivalile, Järvi Suvefestivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias, Spectrum Festivalile Sloveenias, Beethoveni festivalile Poolas jm. Ta on teinud koostööd tunnustatud Poola keelpillikvartetiga Lutoslawski Quartet, keelpilliorkestritega Camerata Nordica (Rootsi) ja Sinfonia Cymru (Wales). Aastatel 2004-2014 oli ta C-JAM tšellokvarteti liige. Aastatel 2006-2016 töötas A. Lend tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning alates 2016. aastast on ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartetis Prezioso, Trios Hemeis ning Estonian Cello Ensemble’s ja on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. A. Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.  

JELENA OSSIPOVA alustas kitarriõpinguid Maardu Muusikakoolis ning juba õpingute ajal võttis edukalt osa üleriigilistest konkurssidest. Aastail 2000-2004 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias nii bakalaureuse kui ka magistriõppes (prof Heiki Mätlik). 2005. aastal oli ta vahetusüliõpilane Sibeliuse Akadeemias, Soomes (prof Andrzej Wilkus). Lisaks on ta osa võtnud mitmetest maailmatasemel kitarristide meistrikursustest. J. Ossipova on esinenud solistina Eestis, Soomes, Poolas ja Leedus. Teatri Vanemuine ja Kaunase Sümfooniaorkestri ees soleeris ta J. Rodrigo väljapaistva kitarrikontserdi „Aranjuez“ esitajana. J. Ossipova töötab pedagoogina ning osaleb žüriides muusikakoolide vahelistel konkurssidel.

SVETLANA KEKIŠEVA on lõpetanud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klaveri erialal (1993) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kirikumuusika erialal (2005, prof Andres Uibo). Aastatel 1994-2000 õppis ta Tallinna Teoloogia Instituudis kirikumuusika osakonnas dirigeerimist Maie Kivita ja orelit Piret Aidulo juures. S. Kekiševa töötab EELK Jõhvi Mihkli kirikus organistina ja koorijuhina ning Ahtme Kunstide Koolis klaveri- ja oreliõpetajana ning direktori asetäitjana õppe-ja kasvatustöö alal. S. Kekiševa on võtnud osa erinevatest meistrikursustest ja on korduvalt osalenud erinevate projektide elluviimisel. Ta on esinenud organistina ja koorijuhina mitmel pool Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Viimastel aastatel tegutseb ta aktiivselt erinevates ansamblikoosseisudes. S. Kekiševa on esinenud koos kitarrist Jelena Ossipovaga mitmeid kordi Peterburi Jaani kirikus Eesti Vabariigi Iseseisvuse Päeva puhul.