Open/Close Menu Planet Of Talent

Autor Siim Jõgis

Tänavune Rapla kirikumuusikafestival sai avalöögi neljapäeva, 2. juuli õhtul. Avakontserti „Pärt & Pärt“ oli Rapla kirikusse kuulama tulnud terve saalitäis rahvast. Uudne oli see, et kontserdist tehti otseülekanne internetis, mis oli jälgitav üle maailma. Rapla kirikumuusikafestivali vedaja Pille Lill ütles enne kontserdi algust, et huvi otseülekande vastu oli tuntud nii Austraaliast, Kanadast kui Ameerika Ühendriikidest.

Tänavune avakontsert kandis endaga ka nukrat tooni. Rapla kirikumuusikafestivali algataja Raimo Kivistik lahkus siit ilmast 23. juunil ning tema auks ja mälestuseks kõlasid enne kontserti kirikukellad ning samuti toimus leinaseisak. EELK Rapla Maarja Magdaleena koguduse õpetaja Mihkel Kukk ütles kontserdi avakõnes, et täna õhtul kõlab muusika just Raimo Kivistiku mälestuseks.

Avakontserdil esinesid Voces Tallinn koor ja orkester ning dirigent oli Risto Joost. Üritus kestis ligikaudu poolteist tundi. Kavas olid: Arvo Pärt Siluani laul ja Aadama itk, Pärt Uusberg Kiituselaul ja Et kiitke Jumalat. Sellele eelnes kokkusaamine ja vestlusõhtul Kirikumuusika festivali tänavuse patrooni peapiiskop Urmas Viilmaga. Kohal oli silmaga hinnates seitsekümmend huvilist ning põhiliseks aruteluteemaks oli internetis otseülekannete tegemine jumalateenistustest. Teemavalik oli ajendatud loomulikult sellest, et avakontsert ise jõudis veebi vahendusel üle maailma.

Tänavu toimub Rapla kirikumuusikafestival juba 28. korda. Lõppkontsert toimub pühapäeva, 12. juuli õhtul Rapla kirikus.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop