Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja oleme selleks loonud
heateo algatuse motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA”
.

2022. aasta kampaania kogub vahendeid Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonna küünalde
valmistamise töökojale kvaliteetsete töövahendite ja küünlavaha
sulatamise seadmete uuendamiseks.

PLMF eraldab selleks 25% festivali piletitulust ning
kutsume häid inimesi ja
organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama
:
MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank,
märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.

„SA Pahkla Camphilli küla, kui organisatsioon on tänaseks tegutsenud ligi 30 aastat ning selle aja jooksul oleme panustanud kõik oma jõupingutused tervikliku elu- ja töökeskkonna loomisele”, ütleb SA juhatuse liige Tiit Urva. “Meie külaelanike üks tähtsamaid igapäeva tegevusi on vahaküünalde valmistamine, mis on nõutud ja hinnatud nii kodu kui ka välismaal. Oleme tänulikud kõigile abilistele, kes ühel või teisel moel panustavad meie küla elu arengusse”.

SA Pahkla Camphilli Küla eesmärk on luua toetav ja kaasav elukeskkond, mis võimaldab erivajadustega täiskasvanutel igapäevaselt oma oskusi võimetekohaselt kasutada ja arendada. Seetõttu ei ole küla mitte ainult elukoht, vaid sotsiaalne elu ja töö keskkond, kus lisaks eriliste vahaküünalde valmistamisele tehakse erinevaid farmitöid (piima ja juustuvalmistamine) ning majapidamistöid (aias toimetamine, loomade eest hoolitsemine). Meie kangastelgede töötoas kootakse kirevaid vaipu, sooje salle ja padjakanga mustreid, mis kaunistavad paljude inimeste kodusid. Kõigil külaelanikel on igapäevatoimetustes oma osa ja ülesanded, mis annavad võimaluse tunda end vajaliku ja hinnatud ühiskonnaliikmena.

Heateo algatuse “Tõsta pilk ja ava süda” raames on varasematel aastatel toetatud Käo puuetega laste keskust muusikaterapeutide koolitamiseks ja pillide ostmiseks; Nirk MTÜ-d igapäevaste sõidukulude katteks; Saaremaa lapsi pillide ostmiseks; andekaid Eesti interpreete selleks loodud Pillifondi kaudu kvaliteetsete instrumentide soetamiseks; Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liitu toidu vedamiseks mõeldud bussi soetamiseks; Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli tugiõpetajaid; muusikainstrumentide soetamist SOS Lasteküla andekatele lastele.