Open/Close Menu Planet Of Talent

PRESSITEADE
28.07.2022
Muusikute fond PLMF

Suveooperi emotsionaalsed etendused Katariina kirikus jätkuvad juba sel reedel.

Ooperimuusikat saab kuulata Tallinna vanalinna müstilises Püha Katariina kirikus nii reedel kui ka laupäeva õhtul algusega kell 20.00 (Vene tn 14a). Kostümeeritud kontsert-etendustel kõlavad tuntud ooperisolistide esituses kuulsad aariad, duetid ja tertsetid. Suveooperit korraldab Muusikute fond PLMF, kunstnik Riina Vanhanen ning produtsendid Pille Lill ja Alar Haak.

„Eesti ooperilauljad on pakkumas sel suvel veel kuuel õhtul publikule naudingut imelises Katariina kirikus,“ ütleb Pille Lill. „Meil on hea meel, et siiani toimunud etendused võeti vastu ovatsioonidega ning positiivne järelkaja tiivustab korraldajaid uutele ettevõtmistele.“  

Homme, 29. juuli õhtul kell 20 esinevad Katariina kirikus muusikalide ja ooperilavade sopran Kristina Vähi, väljaspool Eestit tuntust kogunud mezzosopran Annaliisa Pillak ja Vanemuise tenor Rasmus Kull (tenor). Lauljaid saadab klaveril Tiina Kärblane. Kontserdil kõlavad aariad ja ansamblid ooperitest ja operettidest heliloojatelt Bizet, Offenbach, Mozart, Lehár, Strauss jt.

Laupäeval, 30. juulil kell 20 astuvad lavale Eesti publiku südamed võitnud Ukraina ooperisolistid sopran Elena Brazhnyk ja bass-bariton Pavlo Balakin ning Belgias Genti ooperis sel aastal debüteerinud mezzosopran Kadi Jürgens. Neid saadab klaveril hinnatud ansamblipartner Piia Paemurru. Publikut rõõmustavad ooperirepertuaari pärlid heliloojatelt Mozart, Offenbach, Verdi, Rossini, Bernstein jt.

Suveooper jätkub 5. augustil – esinevad Marion Melnik (sopran), Martin Karu (kontratenor) ja Aleksander Arder (bariton); 6. augustil – Kristina Vähi (sopran), Annaliisa Pillak (metsosopran) ja Aare Saal (bariton); 12. augustil – Maria Veretenina (sopran), Yixuan Wang (tenor) ja Aare Saal (bariton); 13. augustil – Elena Brazhnyk (sopran) ja Ivo Posti (kontratenor). Lauljaid saadavad pianistid Piia Paemurru ja Tiina Kärblane.

Piletid hinnaga 15/20€ on saadaval Piletilevist. 

Kogu kava koos esinejatega on leitav www.plmf.ee

Suveooperit toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Selver, Metaprint jt.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.  

Lähem info:
Pille Lill
tel 511 4077
plmf@plmf.ee

Alar Haak
tel 551 5915
alarhaak@gmail.com

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop