Läheneb talendi-show Annetekoda 2024 videovooru tähtaeg 9. juuni.

Talendishow Annetekoda 2024 patroon Mart Sander julgustab Eestimaa elanikke sõltumata vanusest või rahvusest esitama oma annet laiemale publikule. Talendishow toimub 7. juulil kell 16 EMTA kontserdi ja teatrimajas. Videovooru tähtaeg on 9. juuni. Annetekoda 2024 korraldavad Eesti Kultuuri Koda ja Muusikute fond PLMF.

Talendishow ootab andeid kõikidelt erialadelt – rahvakunst, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, kunst, akrobaatika, ballett, tants, luule jne. Konkursi eesmärgiks on väärtustada igat inimest ning temas peituvat annet. See ainulaadne ning ainus Eesti talendishow toob lavale kokku ühel õhtul igas vanuses eripalgelised anded ning suunab inimesi tegelema neile südamelähedase kutsumusega.

“On heameel, et juba tänaseks on laekunud Annetekoja videovooru hulgaliselt ande esitlusi”, ütleb talendishow idee looja Pille Lill. “Jäänud on veel mõned päevad tähtajani ja julgustame inimesi oma annet teistega jagama”.

Osalemiseks talendishowl on vaja saata 2-3 minutiline video oma ande esitlusega hiljemalt 9. juuniks aadressile annetekoda@kultuurikoda.eu. Video palume laadida Youtube’i keskkonda üles ja jagada meiega linki. Palume arvestada, et videole salvestatu tuleb esitada laval.

Žürii, kuhu kuuluvad eri valdkondade eksperdid, valib saadetud videomaterjalide seast välja 20 parimat esitlust finaali, mis toimub 7. juulil kell 16 EMTA kontserdi- ja teatrimajas (Tatari 13). Esimesed kolm žürii poolt välja valitud võitjat finaal-esitlusel saavad rahalise auhinna – I koht 1200€, II koht 800€, III koht 500€. Samuti saavad finaalkontserdi külastajad valida publiku lemmiku. Lisanduvad eripreemiad nagu ka ka kultuurkapitali mitmete maakondlike ekspertgruppide auhinnad oma maakonna parimale. Annetekoda 2024 finaalist teeb ülekande Postimees.

Annetekoja idee loojad on ooperilaulja Pille Lill ja meediastaar Tiina Park. Esmakordselt toimus Annetekoda 2019. aastal. Patroonideks on olnud – 2019 Anne Veski, 2021 Uku Suviste, 2022 Vello Vaher ja sel aastal Mart Sander. Peapreemia võitjate hulgas on olnud 2019 – laulja Mirtel Põdra, flöödimängija Kert Vahtre, trummar Richard Džikia, 2021 – 10-aastane ooperilaulja Lilian Sauvola, pianist Mia Margaret Untera, trompetist Jan Marius Laur, 2022 – õhuakrobaat Deelia Jõgi, laulja Arhanna Sandra Arbma, kes esindas Eestit noorte Eurovisioonil 2023. aastal ning laulja Andres Maaniit.

Eelmise Annetekoja lühivideo on nähtav siin https://youtu.be/-KzkS9Fpg6I?si=AMi-oSNUf1tM9LTk.

Annetekoja statuut ja lähem info on leitav annetekoda.ee. Piletid 7.07 talendishowle on saadaval Piletilevis.

Annetekoda 2024 toetajate seas on Tallinna linna Kodurahuprogramm, Tallinna linna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Kultuurkapital, mitmed linna- ja omavalitsused, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Selver, Zonta Tallinn, Postimees jt.

AVASTA ENDAS ANNE JA JAGA SEDA KÕIGIGA!