20
veebruar
18:00 — 19:00
15€
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

Tallinna Kaarli kirik
OLE HOITUD, EESTI!
20.02 kell 18:00
ETV TÜTARLASTEKOOR, dirigent Aarne Saluveer
HUVIKESKUS KULLO KOORISTUUDIO RADUGA,
dirigendid Natalja Kuzina ja Jelena Orlova
Neeme Ots (trompet) ja Tiia Tenno (orel)
Kavas: Kreek, Tormis, Uusberg, Ehala, Kõrvits jt.
Osta pilet: 15/10€

Eesti rahvalaul (Audru) / seade Veljo Tormis – ÕHTU ILU tsüklist „Seitse leelot lastekoorile“

Karin Kuulpak (*1994) / tekst Veiko Tubin – VAATA JA SA NÄED

Karin Kuulpak / tekst Ernst Enno – KODU

Rahvakoraal / seade Cyrillus Kreek, Aarne Saluveer – MU SÜDA ÄRKA ÜLES

Pärt Uusberg (*1986) / tekst Doris Kareva – MIS ON INIMENE

Veljo Tormis (1930–2017) / tekst Andres Ehin – TALVEHOMMIK TUISK Tsüklist „Talvemustrid“

Tõnu Kõrvits (*1969) / tekst Doris Kareva – PÜHAPÄEVASOOV

Kait Tamra (*1962) – OMA SAAR

René Eespere (*1953) – ÄRKAMISE AEG

Pavel Krõlov (1885–1935) – MEIE ISSAND

Vissarion Šebalin (1902–1963) / Aleksandr Puškin – TALVETEE

Zoltán Kodály (1882–1967) – ESTI DAL (Õhtulaul)

Javier Busto (*1949) – SALVE REGINA

Giulio Caccini (u1550–1618) – AVE MARIA
Solistid Polina Šmakova, Sofia Baranov, Anastasia Ivleva, Arina Mitina

Sergei Trubatšov (1919–1995) – NEITSI MAARJA, RÕÕMUSTA

Õhtune jumalateenistus, psalm 150 – KIITKE ISSANDA NIME

Randall Thompson (1899–1984) – PUERI HEBRAEORUM (Heebrea lapsed)

Peeter Vähi (*1955) – MARIA, VAATA OMA MAAD

Tõnis Mägi (*1948) /Villu Kangur – PALVE

Arvo Pärt (*1935) / psalm 122 – PEACE UPON YOU JERUSALEM (Rahu sinule, Jeruusalemm!)

Peep Sarapik (1949–1994) / tekst Juhan Liiv – TA LENDAB MESIPUU POOLE

Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja ETV lastesaadete toimetuse juurde loodud laste laulustuudiost, mille asutajad olid Eve Viilup ja Aarne Saluveer. Koori repertuaarivalikusse kuuluvad vaimulikud ja ilmalikud teosed erinevatest ajastutest, rahvamuusikatöötlused, modernse koreograafiaga pop- ja džässmuusika kavad ning vokaalsümfoonilised suurvormid. Koor on olnud arengukeskkonnaks tervele põlvkonnale eesti muusikutele – Kai Rüütel , Maria Valdmaa, Hanna-Liis ja Hando Nahkur, Vaiko Eplik, Maarja, Hanna-Liina Võsa,  Lenna, Nele-Liis Vaiksoo jpt. Koor on võitnud mitmeid Grand Prix’sid ja auhinnalisi kohti (sh Euroopa Ringhäälingute Liidu EBU raadiokonkursil „Let the Peoples Sing“). Väärtuslikke lavakogemusi on saadud koostöös selliste mainekate muusikute ja ansamblitega, nagu näiteks ERSO ja Neeme Järvi, Paul Hillier ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eri Klas ja Tallinna Kammerorkester, Ona Onabule ja Villu Veski, Eesti Rahvusmeeskoor jpt. Tallinna Raekojas toimunud kontserdil hindas koori kõrget taset ja kaunist kõla maailmakuulus ooperilaulja Jose Carreras. Koor oli esimese eesti koorina kutsutud IX Maailma Koorimuusikasümpoosionile, lisaks kontsertprogrammile viidi läbi Põhja- ja Baltimaade koorimuusika meistriklassid Aarne Saluveeri juhendamisel. Aastatepikkuse mitmekülgse muusikalise tegevuse eest koorimuusikas tunnustas Guido d’Arezzo Fond ETV tütarlastekoori ja Aarne Saluveeri Guidoneum Awardiga augustis 2012. Suvel 2017 esindas koor Eestit teleshows „Eurovision Choir of the Year 2017“, esitamisele tuli Veljo Tormisele pühendatud kava „Absolut Tormis“. Koor on salvestanud ka mitmed CD-d, neist menukamad „Ring on täis“, „For Music“ ja CD/DVD „Gratias“.

Aarne Saluveer on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise ja muusikapedagoogika erialal ning täiendanud end Salzburgi Mozarteumi juures asuvas Carl Orffi Instituudis. Ta on tegutsenud dirigendi ning muusikahariduse edendajana Rahvusvahelise Koorimuusikaföderatsiooni (IFCM), Maailma Koorimängude Nõukogu, Europa Cantat’i ja Eesti Muusikanõukogu juhatuses ning olnud aastatel 2000–2012 Eesti Kooriühingu esimees. Alates 1993. aastast on ta juhatanud laste- ja mudilaskoore Eesti laulupidudel, samuti oli ta X noorte laulupeo ILMAPUU kunstiline juht (2007). Aastatel 1990–2000 töötas ta Eesti Televisiooni lastesaadete muusikatoimetajana, ning aastatel 1990–2004 Lasteekraani Muusikastuudio muusikajuhi ja peadirigendina. Saluveer on olnud kuninganna Elizabeth II ja Jaapani keisripaari auks korraldatud kontsertide kunstiline juht ning Eesti Vabariigi 89. aastapäeva muusikaprogrammi kunstiline juht. 

Ta on osalenud instrumentalisti, vokalisti, helilooja ja arranžeerijana tuntud popansamblites ja projektides (sh Karavan, Elektra, Totu Cool, Surprise Reggae Sunshine Band jt). Talle on omistatud Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad 1999, 2006 ja 2007, Valgetähe V klassi teenetemärk, Guido d’Arezzo Fondi preemia (Itaalia), UNICEFi Eesti Rahvusliku Komitee aastapreemia 2002 ja 2007 ning Heino Kaljuste Fondi stipendium 2007. Eesti Rahvusringhääling valis ta Aasta muusikuks 2007 ning Eesti Kooriühing Aasta dirigendiks 2007.

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio „Raduga“
Rahvusvaheliste konkursside mitmekordne laureaat ja võitja kooristuudio “Raduga” on tegutsenud Tallinna Huvikeskuses Kullo juba üle 50 aasta. Koori viies grupis laulab üle 150 lapse. Tegemist on ühe vanima ja suurima lastekollektiiviga Eestis. Koori tegevuse põhieesmärgiks on ilutunde kasvatamine ja kultuuriliste väärtuste tundmaõppimine ja propageerimine. Koori repertuaaris esineb klassikaline muusika, rahvalaul, vaimulik muusika ja Eesti heliloojate muusika. „Raduga“ on pälvinud mitmeid auhindu ning esinenud Eestis, Venemaal, Poolas, Serbias, Slovakkias, Ungaris, Saksamaal, Kreekas, Itaalias, Rootsis, Prantsusmaal, Ukrainas ja Soomes. Püsivaks traditsiooniks on Õigeusukiriku jumalateenistustest osavõtt nii Eestis kui Venemaal. „Raduga“ on Eesti laulupidudest (alates 1972), „Slaavi pärg“ laulupidudest (alates 1991) ja “Credo“ õigeusumuusika festivalidest pidev osavõtja (alates 1994). Samuti Aleksander Nevski Katedraali (alates 1992), Kuremäe Kloostri (alates 1991) ja Pihkva-Petseri Kloostri (alates 2000) jumalateenistustest osavõtja.

NATALJA KUZINA on lõpetanud Rimsky-Korsakovi nim. Konservatooriumi Sankt-Peterburis koorijuhtimise eriala.
1970. aastal kolis N. Kuzina Eestisse ja alustas tööd Tallinna Pioneeride Palees. Lisaks sellele töötas ta Tallinna 51. keskkoolis ja Tallinna 25.keskkoolis muusikaõpetajana. N. Kuzina on kooristuudio „Raduga“ asutaja, kunstiline juht ja peadirigent tänase päevani. Aastatel 1991 ja 1993 on N. Kuzina juhatanud lastekoore laulupidudel „Slaavi Pärg“ ning ta oli üldkoori dirigent lastekooride oikumeenilisel festivalil aastal 1996 Otepääl. N. Kuzina on mitmekorde Aasta õpetaja, Kultuurikapitali ja Rahvaskultuuri Fondi preemia laureaat. Talle on omistatud Tallinna teenetemärk 1999 aastal, Õigeusu kiriku Püha Vürstinna Olga orden 2001 aastal, Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärk, Vene Õigeusu kiriku Püha Märter Issidori medal 2007.a. ja orden 2011.a. Aastal 2020 on N. Kuzina autasustatud Vene Õigeusu Kiriku Moskva Vaga Suurvürstinna Euphrosyne III astme Ordeniga.

JELENA ORLOVA on kooristuudio „Raduga“ dirigent alates 1990 aastast. Ta lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise eriala (1994). 1995-1998 aastatel töötas ta Mustamäe reaalgümnaasiumus muusikaõpetajana. 1996. aastal oli J. Orlova üldkoori dirigent lastekooride oikumeenilisel festivalil Otepääl ning juhatas ühendkoori Rahvusvahelise projekti raames pühendatud I maailmasõja 100 aastasele juubelile (Prantsusmaa, Saksamaa, Eesti ja Inglismaa) 2014. aastal. Aastal 2017 juhatas J. Orlova lastekoore Rahvusvahelisel laulupeol „Slaavi pärg“. Ta oli Aasta õpetaja laureaat (2020) ning on samal aastal autasustatud Vene Õigeusu Kiriku Püha Apostlitega Võrdse Suurvürstinna Olga Medaliga.

NEEME OTS on üks Eesti säravamaid oma põlvkonna trompetimängijaid. Ta alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (2011) ning lõpetanud samas magistrantuuri (2017). Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga.
N. Ots on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

Tiia Tenno on üks hinnatumaid ansamblipartnereid Eestis, kes on lõpetanud Tartu Heino Elleri nim. Muusikakooli klaveri erialal ning nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kui ka Herfordi Kõrgema Kirikumuusikakooli oreli erialal (Saksamaa). Lisaks on ta täiendanud end Hamburgi Kõrgemas muusikakoolis ja osalenud mitmetel tunnustatud organistide meistrikursustel. Aastast 1996 töötab T. Tenno Tallinna Jaani koguduses organisti ja koorijuhina. Samuti on ta töötanud organist-koorijuhina Schnathorsti koguduses Saksamaal ja Lunde koguduses Norras ning olnud Eesti Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna juhataja (2004-2007). T. Tenno on teinud koostööd väga paljude väljapaistvate interpreetidega (O. Sinkova, N. Ots, T. Vavilov, A. Teemets, P. Lill jpt.) ja esinenud arvukate soolokontsertidega Saksamaal, Soomes, Rootsis, Norras ja Eestis. Ta on korduvalt esinenud mitmetel festivalidel ning solistina on ta teinud koostööd Eesti-Soome Barokkorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga. Tema mängitud muusikat on hulgaliselt salvestistel Eesti Rahvusringhäälingus ning ka mitmetel kogumikplaatidel (“Eesti väärtorelid”, ERES, 2000); “Baroque Pictures” koos trompetist Neeme Otsaga (2015). T. Tenno on Eesti Orelisõprade Ühingu liige aastast 1999 ja Eesti Interpreetide Liidu liige aastast 2014. T. Tenno on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

Detailid

Kuupäev:
veebruar 20, 2022
Aeg:
18:00 - 19:00
Cost:
15€
Sündmuse Categories:
,
Organisaator:
Pille Lille Muusikute Fond
Telefon:
+372 5114077
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
View Organizer Website
Toeta talente!
Toeta