13
veebruar
15:00
Tasuta
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

13. veebruar kell 15.00
Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli tn 9)
NOORED TALENDID
Markéta Janouškova (Tšehhi), Raiko Raalik, Henri Zibo, Johan Randvere 
Vaba sissepääs

 

MARKÉTA JANOUŠKOVÁ 

on noor tšehhi viiuldaja. Tänu konkursside auhindadele ja peamiselt tema edukatele esinemistele tšehhi ja välismaistel festivalidel, on ta kehtestanud end tunnustatud solisti ja kammermuusikuna. Markéta alustas viiuli mängimist kuueaastaselt. Peale Praha Konservatooriumi ja Praha Muusikaakadeemia lõpetamist alustas ta õppimist HfM Hanns Eisleris, Ulf Wallini klassis. Ta on täiendanud end festivalidel mängides ja meistriklassidest osa võttes, kus ta on töötanud koos S. Askhenazy, B. Kelemeni, S. Mintzi, D. Schwarzbergi, P. Vernikovi, P. Kopeci, R. Chase’i, F. Bidini, O. Karlssoni ja S. Shippsiga. Ta on Palenicek klaveritrio asutajaliige, viiuldaja kammeransamblis La Rêverie, viiuldaja plaadi- ja kontserdiprojektis Goldbergi Variatsioonid, mida toetab Malta Filharmoonia, juhtiv liige koosseisus Hulacourt Chamber Soloists (Hulacourt Kammersolistid), artist residentuuris d’Accord Klassikfestivalil ja solist ristumisprojektis FolkloreClassic, mis on inspireeritud tšehhi traditsionaalse muusika juurtest. Markéta on hiljuti esinenud solistina koos Karlovy Vary Sümfooniaorkestriga esitades Dvoraki Viiulikontserti. Esinedes Europasche Kulturzenteremil, esitas ta esmakordselt Anton Zapfi „Episoodi“ viiulile ja klaverile. Teda on kutsutud esinema sellistele festivalidele nagu Aurora Kammermuusika Festivalis, Vana Härja festival Rootsis, Mahler 2000, Dvoraki Festival, Trutnovský Sügis ja Podblanický podzim ning asendajana Smetana Triosse Lipa Musica Festivalil.

 

RAIKO RAALIK

alustas oma lauluõpinguid H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Taisto Noore lauluklassis. Hetkel õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas, bakalaureuse II kursusel dots. Taavi Tampuu juhendamisel. Lisaks õpingutele laulab ta teist hooaega Savonlinna ooperifestivali kooris. Solistina teeb ta kaasa Vanemuise teatris Tauno Aintsi lasteooperis “Guugelmuugelpunktkomm”. 2017. aastal pälvis R. Raalik Marje ja Kuldar Sink’i nimelise preemia “Noor laulja 2017”.

 

HENRI ZIBO

alustas akordioniõpinguid 10-aastaselt Haapsalu Muusikakoolis (õp. Sirje Roogla), lõpetades muusikakooli kiitusega. Õpingud jätkusid 2012-2015 Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Aivi Tilk) ning alates 2015. aasta sügisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õp. Tiina Välja). H. Zibo on pälvinud Loode-Eesti regiooni akordionistide konkursil III koha (2008, 2010) ja I koha (2012); VII ja VIII vabariiklikul noorte akordionistide konkursil I koha; telekonkursil “Klassikatähed 2014” II koha ning Lätis, Daugavpilsis toimunud konkursil “Naujene 2016” saavutas II koha. Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning osalenud meistrikursustel erinevate akordionitippude juures (Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard). H. Zibo on teinud koostööd mitmete eesti muusikute ja heliloojatega, sh Mihkel Poll, Meelis Vind, Johan Randvere, Marcel Johannes ja Katariina Maria Kits, Marten Kuningas, Marek Sadam, Artjom Savitski, Tauno Aints ja maestro Arvo Pärt.

 

JOHAN RANDVERE

alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis (õp. Merike Kapp) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Marja Jürisson, prof. Ivari Ilja). Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (EMTA, prof. I. Ilja), mille raames täiendas end Milaano G. Verdi nim. Conservatorios (2012-2015, prof. Valerio Premuroso). Käesolevast aastast jätkab ta EMTA doktorantuuris. J. Randvere on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel – “Klaviermusik” Vilniuses (I koht, 2008), “Con Brio 2008” Tallinnas (finalist), EPTA konkurss Belgias (II koht, 2010), Noorte Muusikute konkurss Catanias (I koht ja Grand Prix, 2012), Noorte Muusikute konkurss “Luciano Luciani” (III koht, 2013), Pianistide konkurss “Coop” (II koht, 2013), konkurss “Andrea Baldi” (I koht ja Grand Prix, 2014), “Con Brio 2010” (Con Brio Trio koosseisus finaalis publikupreemia ja Holland Music Sessions´i eripreemia), telekonkurss “Klassikatähed 2013” (finalist) ja VIII Eesti Pianistide konkurss (II koht, 2014). Talle on omistatud Muusikute Fondi PLMF “Noor muusik 2014” preemia. J. Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud erinevates koosseisudes sellistel maailma lavadel nagu New York’i Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia- ja Kaunase Filharmoonia Suur saal ning Milaano Puccini nim. saal. Teda on korduvalt kutsutud solistina mitmete orkestrite ette nagu Eesti Riiklik-, Läti Riiklik-, Maladzetsna-, Vanemuise-, Valgevene Raadio-, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester ning Tallinna Kammerorkester, dirigentideks Risto Joost, Toomas Vavilov, Paul Mägi, Jüri Alpterten, Kaspar Mänd, Tarmo Leinatamm, Saša Mäkilä, Grigori Soroka, Erki Pehk, Mihhail Gerts jt. J. Randvere kuulub Klaveriorkestri- ning vanamuusikaansambli Heinavanker koosseisu.

Detailid

Kuupäev:
veebruar 13, 2018
Aeg:
15:00
Cost:
Tasuta
Sündmuse Categories:
,
Koduleht:
https://plmf.ee
Organisaator:
Music Trust PLMF
Telefon:
+372 53302993
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
View Organizer Website
Toeta talente!
Toeta