30
august
19:00 — 20:00
Tallinna Raekoda, Raekoja plats, Tallinn, 10146, Eesti
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

OSTA PILET

XV TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL 21-30.08 2019

TRIO HEMEIS 
Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello),
Ralf Taal (klaver)
Kavas: Rahmaninov, Eleegiline Trio op. 90 d-moll
Piletid 10/15€

KAVA / PROGRAM

Sergei Rahmaninov (1873-1943)
– Eleegiline Trio nr. 2 op. 9 d-moll /
Trio élégiaque No 2 in D-minor Op. 9 (1892)
Moderato
Quasi variazione
Allegro risoluto

“Eleegiline Trio” on loodud Pjotr Tšaikovski mälestuseks, Sergei Rahmaninov alustas selle teose kirjutamist 5. oktoobril ja lõpetas 15. detsembril 1893.

See klaveritrio sarnaneb oma ülesehituselt Tšaikovski Triole a-moll, mis oli pühendatud Nikolai Rubinšteinile.
Esiettekanne toimus Moskvas 31. jaanuaril 1894, kus Rahmaninov ise esitas klaveripartii.
Austraalia pianist Alan Kogosowski orkestreeris teose klaverile ja orkestrile, millest sai Eleegiline Kontsert d-moll, op 9b. Alan Kogosowski on selle salvestanud Neeme Järvi ja Detroidi Sümfooniaorkestiga.

SIGRID KUULMANN
on üks väljapaistvamaid viiulimängijaid. S. Kuulmann on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA, õppejõud Tiiu Peäske). Ta on täiendanud end Londonis Guildhall School of Music and Drama’s ja Düsseldorfis Robert Schumann Hochschule’s maestro David Oistrahhi õpilase prof. Rosa Faini viiuliklassis. Tema mängu on juhendanud teiste hulgas ka professorid Igor Bezrodny, Dmitri Sitkovetsky, Michaela Martin, Pavel Vernikov, Yfrah Neaman ja Jüri Gerretz ning õpinguid on toetanud Corporation of London, British Council Baltic States, Deutscher Akademischer Austauchdienst ja Eesti Kultuurkapital. S. Kuulmann on rahvusvahelise H. Elleri nim. viiuldajate konkursi ja mitmete teiste konkursside laureaat-preemiavõitja, esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides ja Skandinaaviamaades. Ta on pälvinud erilist tunnustust just Eesti heliloojate, eelkõige E. Tubina teoste esituste eest. Esmakordselt Eestis on tema ettekandes kõlanud Lutoslawski Partita, Berio Sequenza VIII, Virkhausi viiulikontsert nr. 2, Bizet-Waxmani “Carmen-fantaasia” jt. Tema repertuaari kuulub enamik tähtsamaid viiulikontserte, sonaate ja virtuoospalu barokist kaasajani. S. Kuulmann on teinud mitmeid salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule (ERR), sinna hulka kuulub ka Sibeliuse Viiulikontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koostöös ERR-i ja Estonian Record Productions’iga on valminud mitu CD-d, viimane aastal 2012 Eduard Tubina viiulimuusikast koos pianist Marko Martiniga. S. Kuulmann on Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja PLMF stipendiaat alates aastast 2007.  ta on EMTA muusikainterpretatsiooni doktor (2014, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning töötab samas õppejõuna.
ANDREAS LEND
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias. Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvus-vaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag jt). A. Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel, mille hulka kuuluvad I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) jt. 2007. aastal valiti A. Lend Euroo-pa Liidu Noorteorkestrisse, mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud paljudes välisriikides kaasaarvatud Taanis, Saksamaal, Itaalias jt ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika Festivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifesti-valile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias jm. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd mit-mete keelpillikvartettide ja -orkestritega ning hetkel on ta tegev Rahvusooperi Estonia sümfoo-niaorkestris, keelpillikvartetis Prezioso ning Estonian Cello Ensemble’s ning on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes.

RALF TAAL
on üks oma põlvkonna tunnustatumaid pianist. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on edukalt osa võtnud mitmest konkursist, pälvides muuhulgas 1993. aastal Edvard Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil esikoha ning Schuberti nim. rahvusvahelisel pianistide konkursil 1995. aastal noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees, tehes koostööd Eri Klasi, Paavo Järvi, Anu Tali ja teiste väljapaistvate dirigentidega ning andnud arvukalt soolokontserte. Ta on hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele (Helen Lokuta, Oksana Sinkova, Pille Lill, Mati Palm jt). R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. 2011.a. pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga “Magic of Sound” (Estonian Record Productions).

Detailid

Kuupäev:
august 30, 2019
Aeg:
19:00 - 20:00
Sündmuse Categories:
, ,
Organisaator:
Toeta talente!
Toeta