21
veebruar
19:00 — 20:00
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

XII TALLINNA TALVEFESTIVAL 19.-23. veebruar 2019

Olga Zaitseva (sopran),
Michael Hyokun Ha (tenor, Korea; 2018 T.O.S.C.A konkursi võitja, Itaalia),
Piia Paemurru (klaver)
Kavas: Donizetti, Puccini, Ponchielli jt
Pilet 12€/7€    

OSTA KONTSERDILE PILET: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/tallinna-talvefestival/olga-zaitseva-michael-hyokun-ha-piia-paemurru-xii-tallinna-talvefestival-winter-festival-273401

 

OLGA ZAITSEVA
omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille ja prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis ning magistrikraadi interpretatsioonipedagoogika laulu erialal. Ta on täiendanud end Ingrid Kremlingi, Elizabeth Wilke ja Yandwiga Rappé meistriklassides Poolas.
O. Zaitseva on saavutanud I koha Peterburi konkursil „Laulul on naise nägu“ (2008), eriauhinna III ja VII rahvusvahelisel konkursil „Ooper, mägede hing“ Poolas (2008 ja 2012) ning võitnud kaks eripreemiat Vello Jürnale pühendatud PLMF II Vabariiklikul vokalistide konkursil (2012). Aastal 2015 pälvis ta Eesti Teatriliidu Kristallkingakese auhinna „Noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest“ Almirena (Händel „Rinaldo“) ja Giannetta (Donizetti “Armujook”) rollide eest Rahvusooperis Estonia. 
Tema ooperirollide hulka kuuluvad Almirena, Donna, Merineitsi (Händel „Rinaldo“), Giannetta (Donizetti „Armujook“), II Lilleneiu (Wagner „Parsifal“), Karjuseneiu (Ravel „Laps ja nõidus“), Tebaldo (Verdi „Don Carlo“), Frasquita (Bizet „Carmen“), Sacerdotessa (Verdi „Aida“) ja Barbarina (Mozart „Figaro pulm“). Kontsert-ettekandes on ta laulnud Kupava partiid (Rimski-Korsakov „Lumivalguke“) ja sopranipartiid Fauré Reekviemis.

MICHAEL HYOKUN HA
on Lõuna-Korea päritolu tenor, kes alustas lauluõpinguid Seouli Hanyangi Ülikoolis ning jätkas Freiburgi Riiklikus Muusikaülikoolis ja Mozarteumi Ülikoolis Salzburgis. Ta on võtnud osa Margreet Honigi, Dame Gwyneth Jonesi ja Rudolf Knolli meistrikursustest Mozarteum Salzburgi suveakadeemias ning saanud täiendõpet sellistelt itaalia meistritelt nagu Gianfranco Cecchele, Nicola Martinucci ning Mietta Sighele. Alates magistrikraadi omandamist 2012. aastal töötab ta Braunschweigi ooperiteatris, kus tema rollide hulka kuuluvad Nemorino (Donizetti „Armujook“), Tamino (Mozart „Võluflööt“), Aquilio (Vivaldi „Farnace“), II Mantua hertsog (Verdi „Rigoletto“), Canio (Leoncavallo „Pagliacci“), Turiddu (Mascagni „Talupoja au“) jt. Hooajal 2017/18 esines ta külalisena Nemorino rollis Taani Rahvusooperis. M. Ha on laulnud UNICEF’i galal Cologne’is (Saksamaa) ning ta astus ülesse Hamburgi Sümfooniaorkestri uusaasta galal jaanuaris 2018 esitades kuulsaid ooperiaariaid. M. Ha on Richard Wagneri Ühingu stipendiaat ja aastal 2018 pälvis ta „Riccardo Zandonai preemia“ samanimelise helilooja aaria parima tõlgenduse eest XXV Riccardo Zandonai nimelisel konkursil Riva del Gardas (Itaalia). Samal aastal võitis ta T.O.S.C.A konkursi Andoras (Itaalia).

PIIA PAEMURRU
on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu E. Hannan, R. Achieng, V. Noreika,
J. Ryhänen, M. Voites, M. Palm, P. Lill, N. Kurem, H.-L. Võsa, O. Kuusik, A. Saal, K. Plaas,
M. Melnik, P. Volmer, A. Mikk, R. Soom, T. Jõks, H. Lokuta, P. Püvi, A. Klas-Fagerlund,
M. Tampere-Bezrodny, P. Paemurru, A.-L. Bezrodny, A. Lend, V. Vurm jpt. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi (prof. Laine Mets, MA 1999) ning töötab aastast 1986 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. P. Paemurru on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal. Ta on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil. Koos Rootsi laulja Ingegerd Björklund’iga on valminud 2 CD-plaati ja ilmunud on CD Marje Sink’i jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik.  

Detailid

Kuupäev:
veebruar 21, 2019
Aeg:
19:00 - 20:00
Sündmuse Categories:
, ,
Organisaator:
Music Trust PLMF
Telefon:
+372 53302993
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
View Organizer Website
Toeta talente!
Toeta