1. detsember

18.00 Sillamäe Kultuurikeskus
Elena Bražnik (sopran, Ukraina), Kristina Kriit (viiul) ja Ralf Taal (klaver)
Kavas: Beethoven, Debussy, Rimski-Korsakov, Rahmaninov jt

16.00 Sillamäe Muusikakool
Õpitoad laulu, viiuli ja klaveri õpilastele
Juhendajad Elena Bražnik, Kristina Kriit ja Ralf Taal

 

ELENA BRAŠNIK on lõpetanud Kiievi Riikliku Kultuuri- ja Kunstiülikooli cum laude (2007, A. Mahrlevski ja N. Kretško) ja Ukraina Tšaikovski nim Muusikaakadeemia Kiievis (2012, E. Mirošnõtšenko ja I. Semenenko). Juba õpingute ajal debüteeris ta Marfa rolliga Rimski-Korsakovi ooperis „Tsaari mõrsja”. Ta on osalenud Vilma Vernocchi meistrikursusel Itaalias ning olnud Pärnus toimuva Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi finalist (2015). Aastal 2016 debüteeris ta Rahvusooper Estonia laval Gilda rolliga (Verdi „Rigoletto”). Tema repertuaari kuuluvad veel Violetta (Verdi „La traviata”), Micaëla (Bizet’ „Carmen”), Krahvinna (Mozarti „Figaro pulm”), samuti solistipartiid vokaalsuurvormides (Beethoveni missa C-duur, Orffi „Carmina Burana“, Pergolesi „Stabat Mater“, Webberi ja Mozarti reekviemid) ning aariad, romansid ja folklaulud erinevatelt heliloojatelt.

KRISTINA KRIIT on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. Mari Tampere-Bezrodny, 2004) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny, Eduard Schmiederi, Pavel Vernikovi ja Hermann Krebbers’i juures. Ta on õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Her-mann Krebbers). K. Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas (eripreemia, 1996) ja Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas (Lublinis, 1997). K. Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana ja esinenud solisti ning kammermuusikuna peaaegu kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Ta on olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. Ta on olnud algatajaks Tallinna keelpillitriole (2005) ja triole “Madrigal” (2009). Käesoleval ajal on ta EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia Sümfooniaorkestri II kontsertmeister.

RALF TAAL  on oma põlvkonna tunnustatumaid pianiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on edukalt osa võtnud mitmest konkursist, pälvides muuhulgas 1993. aastal Edvard Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil esikoha ning Schuberti nim. rahvusvahelisel pianistide konkursil 1995. aastal noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees, tehes koostööd Eri Klasi, Paavo Järvi, Anu Tali ja teiste väljapaistvate dirigentidega ning andnud arvukalt soolokontserte. Ta on hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele (Helen Lokuta, Oksana Sinkova, Pille Lill, Mati Palm jt). R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. 2011.a. pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga “Magic of Sound” (Estonian Record Productions).