Open/Close Menu Planet Of Talent

Homsest kõlavad vanalinna kaunites saalides Talvefestivali kontserdid.

XVII Tallinna Talvefestival saab alguse homme, 12. veebruaril ja toob publikuni sel nädalal kolm suurepärast kontserti. Esinejate seas väljapaistev akordionist Henn Rebane, külalismuusikud Ukrainast ja Hispaaniast ning Eesti tippsolistid. Heategu ”Tõsta pilk ja ava süda” kutsub sel aastal üles häid inimesi ja organisatsioone toetama meistriklasside korraldamist Ukraina muusikaõpilastele. Joonistusvõistlus Eesti lastelt Ukraina lastele ootab kooliõpilaste töid 12. veebruarini. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.

Avakontsert Rootsi-Mihkli kirikus 13.02 kell 15 saab olema tõeline akordioni sõprade maiuspala. Lavale astub maestro Henn Rebane koos trompetist Neeme Otsa ja organist Tiia Tennoga. Mustpeade Majas 14.02 kell 18 algaval kontserdil “Muusikaga Ukraina heaks” esinevad Ukraina muusikud – fagotimängija Victoria Sayenko, viiuldajad Maria-Sofia Dyka, Sofia Yavorska, Dmytro Cherepov, Hispaania tšellist Nicolas Concheiro Veleiro ja pianist Viola Asoskova. Tallinna Raekojas 16.02 kell 18 algaval kontserdil “Virtuoosid” esinevad viiuldajad Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit koos pianist Ralf Taaliga.

“On tõeliselt hea meel, et festival rõõmustab meie publikut järgneva kahe nädala jooksul’, ütleb PLMFi looja Pille Lill. “Kõlavad suurepärased heliloojad parimate muusikute esituses, kõik on oodatud.”

Järgmisel nädalal jätkub festival Estonian Cello Ensemblega – koosseisus Andreas Lend, Marius Järvi, Andres Metspalu ja Johannes Sarapuu, kes astuvad lavale 19.02 kell 18 Mustpeade Majas. Peaesinejaks 20.02 kell 18 Tallinna Raekojas toimuval kontserdil on Itaaliast pärit sopran Jessica Pantarotto, kes on T.O.S.C.A rahvusvahelise ooperilauljate konkursi 2023 võitja. Temaga koos esinevad metsosopran Annaliisa Pillak, bariton Aare Saal ja neid saadab klaveril Olga Kulikova. Festivali lõpetab 23. veebruaril kell 18 Mustpeade Majas keelpillikvartett Camerata Musica koosseisus – Sigrid Kuulmann (viiul), Fred Heinoja (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ja Andreas Lend (tšello). Kontserdil kuulutatakse välja perekond Kelami eripreemia “MUBA Talent 2024” laureaat ning tunnustame joonistusvõistluse “Ukraina Heaks” parimaid töid.

PLMFi heateoalgatus “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA” on juba 17 aastat ulatanud abikäe paljudele abivajajatele ning käesoleval aasta on meie südamesooviks toetada Ukraina muusikaõpilasi. Eesmärgiks on korraldada meistriklasse nii Eesti kui ka Ukraina muusikakoolides Eesti tippsolistide juhendamisel, et motiveerida noori muusikuid praegusel keerulisel ajal. Kes tunneb, et see teema teda kõnetab ja soovib anda oma panuse, siis MTÜ Muusikute täiendõppe keskus/PLMF ootab teie annetusi LHV arvele EE037700771003227591 selgitusega „Muusikaga Ukraina heaks“.
Festivali kava on nähtav www.talvefestival.ee.
Piletid müügil hinnaga 10-25€ Piletilevis ja kontserdi päeval kohapeal. Saadaval ka festivali pass. 

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Mustpeade maja, Tallinna Raekoda, Rootsi-Mihkli kirik, Selver, BLRT Grupp, Hotell Telegraaf, Piletilevi, Kofuku, Digiposter jt.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop