Open/Close Menu Planet Of Talent

Rein Rannapi teose maailma esiettekanne kõlab juba nädala pärast algaval kauaoodatud Tallinna Kammermuusika Festivalil!

XIX Tallinna Kammermuusika festivali “SÜMBIOOS” 23.-30.08 kontsertidel kuuleb tippinterpreetide esituses maailma muusikaliteratuuri šedöövrid kõrvuti eesti muusikaga. Sel aastal on festivali resideeruv helilooja Rein Rannap, kellelt on spetsiaalselt tellitud uudisteos “Elukaar”, mis kõlab maailma esmaettekandena 27.08 kell 19 Mustpeade majas. Tema loomingut esitavad kontserdil Anna-Liisa Bezrodny, Ivi Ots, Linda-Anette Verte, Jan Söderblom, Kaija Lukas, Razvan Popovici, Silvia Ilves, Jan-Erik Gustafsson, Marcel Johannes Kits, Regina Udod ja Neeme Ots. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF.
Rein Rannapile pühendatud kontserdil kõlab esmakordselt helilooja teos “Elukaar” – teema ja variatsioonid kahele keelpillikvartetile, mis koosneb kolmest osast (I Areng, II Tegutsemine, III Hääbumine). Uudisteose esituse jaoks on valminud videofilm, mis visualiseerib inimese elukaart sünnist surmani. Video loojad on Taavi Varm ja Valdek Laur.

Rannap on oma kompositsiooni kohta öelnud järgmist: “Lähtudes festivali /märksõnast/alapealkirjast/ – sümbioos – jõudsin oma otsingutes programmilise, videoga ühendatud teoseni, mis kujutab inimese elukaart  sünnist surmani. Iga variatsioon on mu ettekujutust mingist vanusest, mida näeb ka ekraanil – ühe filmitud inimese kujul, kelle muutumise – sajandi vältel – loob tehisintellekt.”

Kontserdil kõlab veel Rannapi loomingust Burlesk ja Ballaad soolotšellole, pühendusega Silvia Ilvesele, kes on ka teoste esitaja. Samuti kannab Ilves ette Tõnu Kõrvitsa loo “Rändaja laul”. Eesti autoritest tulevad lisaks esitusele Hillar Kareva “Lamento” soolotrompetile, mis on pühendatud meie seast hiljaaegu lahkunud Eesti trompetikoolkonna edasiviijale Aavo Otsale. Teose esitab Aavo poeg Neeme Ots. Aavo tütre, viiuldaja Ivi Otsa ja Linda-Anette Verte esituses kõlab René Eespere “Matbeth (Andruths)”. Kontsert kulmineerub Argentiina helilooja Osvaldo Golijovi teosega “Viimane ring” keelpillinonetile (Anna-Liisa Bezrodny, Ivi Ots, Linda-Anette Verte,  Jan Söderblom, Kaija Lukas, Razvan Popovici, Jan-Erik Gustafsson, Marcel Johannes Kits, Regina Udod).

Festivali täpsem kava ja artistide tutvustused on nähtavad koduleheküljel: www.tallinnkammerfest.ee.
Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne kontsertide algust kohapeal (20/15€).

Lisainfot vaata ka www.plmf.eeFacebookist ja Instagramist.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn, Klassikaraadio, hotell Telegraaf, Piletilevi, Metaprint, Selver, Digiposter jpt.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop