Open/Close Menu Planet Of Talent
Kammermuusika Festivali toob virtuoosid pealinna.
 

24.-29. augustini toimuval XVII Tallinna Kammermuusika Festivali teemaks on „Torm ja tung.” Festivali kavas on kuus eriilmelist kammerkontserti mainekate Eesti ja välisartistide esituses. Selle aasta tähtesinejad on Viini Filharmoonikute kontsertmeistrina tegutsenud staarviiuldaja Fjodor Rudin ja meie aja üks hinnatumaid oboemängijaid Kalev Kuljus Saksamaalt.

„Nagu ütleb selle aasta teema „Torm ja tung”, kõlavad teosed, milles kajastuvad tundeelu tugevad muutused, harmoonilised ja meloodilised kontrastid. Et kuulajal tekiks selgem tervikpilt, on kõik kontserdid seotud kindla teemaga,” ütleb kunstiline juht Maano Männi

Avakontserdi kava viib toob kuulajad „Tormi ja tungi” (Sturm und Drang) lätete juurde,
stiilinäitena kõlab Haydni sümfoonia „La Passione” ja festivali resideeruva helilooja Elis Halliku tellimusteos „Passion.” Arvestades viimasel ajal tekkinud poleemikat professionaalse puhkpillimuusika vajalikkusest Eesti Vabariigis, esitatakse Haydni sümfoonia puhkpillikvinteti ettekandes tõestamaks – see kõlab hästi! Kontserdil „Noored talendid” saab kuulata ja vaadata rahvusvahelistel lavadel säravaid eesti artiste. Rootsi- Mihkli kirikus toimuv küünlavalguskontsert „Meditatsioon” mõjub seevastu rahustava kontrastina „Tormi ja tungi” meeleoludele . Festivali galakontserdil Jaani kirikus saame nautida Fjodor Rudini Stradivariuse viiuli kuldset kõla ning maailma ühe parima oboemängija Kalev Kuljuse jumalikku musitseerimist kammerorkestri saatel. Festivali viimane kontsert „Peale tormi. Kulinaarne õhtu” on kantud heast meeleolust ja leebest huumorist, kust ei puudu ka väikesed üllatused. Traditsiooniliselt antakse festivali galakontserdil üle preemia “Noor muusik 2021.”

Tallinna kammermuusikafestivalil esinevad sellised interpreedid nagu viiuldajad Triin Ruubel – Lilleberg, Hans Christian Aavik, vioolamängija Liisa Randalu Saksamaalt, tšellistid Theodor Sink ja Johannes Välja,, pianistid Irina Zahharenkova ja Sophia Rahman Suurbritanniast, klarnetist Eneko Iriarte Velasco Hispaaniast, noortest eesti muusikutest koosnev perspektiivikas keelpillikvartett „M4GNET” jpt.

Festivali kunstiline juht – Maano Männi
Resideeruv helilooja – Elis Hallik
Tallinna linna ametlik esindaja festivalil – abilinnapea Vadim Belobrovtsev
Festivali korraldaja – Muusikute Fond PLMF

Festivali kodulehekülg: www.tallinnkammerfest.ee

Piletid (10-20€) on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Austria Suursaatkond, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond, Piletilevi, Metaprint, Selver jpt.

Rohkem infot:
Maano Männi (kunstiline juht), tel 5110140, e-post: tallinnkammerfestival@gmail.com
Vesta Uuetoa (pressiesindaja), tel 53977181, e-post: vesta.uuetoa@mail.ee
Muusikute Fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop