ANSAMBEL AURUM on väga mitmekülgne muusikakollektiiv mille põhikoosseisu kuuluvad Taavo Remmel (kontrabass), Mihkel Metsala (trompet), Marek Talts (kitarr), Kristjan Mängel (trummid), Lemme-Getter Bogatkin ja Kairi Ervald (vokaal) ning ansambli kunstiline juht ja lugude autor Johanna Vahermägi (vokaal, vioola, klahvpillid). Esinetakse nii täis- kui ka väiksemates koosseisudes ja see teeb igast kontserdist kordumatu ja omanäolise elamuse, kuna lood saavad igaks korraks uue sätte ja vormi. Ansambel on üles astunud mitmetel festivalidel Eestis (nt Mustvee Vaimuliku Muusika Festivalil, Rapla Kirikumuusika Festivalil), kui ka paljudel üritustel ja kontsertidel, hiljuti nt Tallinna Jeruusalemma Palvushommikusöögil Riigikogus, Rakvere Karmeli Koguduse Jõulukontserdil, Iisraeli õhtul Oleviste kirikus ja Taevas TV7 eetris. Ansambli esimene ülesastumine toimus 2018. aastal Jeruusalemma Palvushommikusöögil Iisraelis. Johanna Vahermägi peamiselt vaimulik looming on omanäoline sulam pop-jazzi ja klassikalise muusika elementidest mõjutustega gospelist Arvo Pärdini. Žanriliselt hõlmab see nii filmimuusikat, elektronmuusikat, instrumentaalmuusikat kui ka vokaalmuusikat.
Väike Kirikumuusika festival Tartu Salemi kirikus jätkub 19. augustil kell 19 kontserdiga “Eluhingus”.
Muusikute fondi PLMF ja Tartu Salemi Baptistikoguduse koostöös ning Tartu linna toetusel korraldatav Väike Kirikumuusika festival jätkub juba sel nädalavahetusel. Festivali teisel kontserdil 19.08 kell 19 Tartu Salemi kirikus astub üles ansambel Aurum koosseisus Johanna Vahermägi (vioola, vokaal, klahvpill), Taavo Remmel (kontrabass), Mihkel Metsala (trompet) ja Marek Talts (kitarr). Kontserdil “Eluhingus” kõlab Johanna Vahermägi hingepaitav autorilooming. Helilooja on seadnud muusikasse nii vaimulikke kui ka enda loodud tekste. Esitusele tulevad teosed nagu “Ma peidan end”, “Järellainetus”, “See õige”, “Mu Jumal igavest”, “Kõik, mida vajan”, “Hinga taas mu hinge” jt. Kontsert on vaba sissepääsuga.
Festivali lõppkontsert toimub 9. septembril, kus astuvad üles viiulivirtuoosid Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit.
Festivali kontserdid on Tartu Salemi kirikus, algusajaga kell 19 ja vaba sissepääsuga.
Iga ürituse kohta saab jooksvalt infot Facebookist, samuti www.plmf.ee ja www. salem.ee.
JOHANNA VAHERMÄGI töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui ka välismaal. Alates 2016 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektor. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (õp. Viljar Kuusk), omandanud bakalaureusekraadi Hispaanias, Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (prof. Avri Levitan) ja magistrikraadi Iisraelis, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (vioola prof. Roi Shiloahi, kammermuusika prof. Zvi Plesser). Teda on autasustatud I preemiaga Hispaanias solistide konkursil „Illa de Menorca FIDAH“ (2011) ja Jeruusalemmas David Gritsi nim. keelpillimängijate konkursil (2015) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga tipptasemel kontserttegevuse eest (2017). Ta on soleerinud ERSO, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri, Young European Chamber Orchestra ees Eestis, Iisraelis, Itaalias ja Soomes ning on korduvalt üles astunud „Voice of Music“ kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui ka Moskvas jm. Ta on teinud koostööd väljapaistvate muusikutega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Anna Staskiewicz jpt. Vahermägi on osalenud Barcelona Liceu ooperiteatri orkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, ERSO, Tallinna Kammerorkestri jpt orkestrite töös ning salvestanud nt Vox Clamantise, Eesti Festivaliorkestri, kaasaegse muusika ansambli Ensemble Plural’i ja ERSO-ga Arvo Pärdi, Dmitri Šostakovitši, Luis de Pablo jt muusikat. Hiljutiste tegevuste hulka kuuluvad soolokontserdid Jeruusalemmas, kammermuusikakontserdid Jerusalem Music Center’is koos Achinoam Keisari (klaver) ja Ido Azradiga (klarnet), kontserttuuril soleerimine Itaalias koos Young European Chamber Orchestra’ga (kavas Mozarti „Sinfonia Concertante“), noorte Eesti solistide esitluskontsert Pärnu Muusikafestivalil koos Sten Heinojaga (klaver) jpm. Vahermägi mängib Thomas Urquhart’i 1650. aasta vioolal, mille on talle kasutada andnud Eesti Pillifond. Johanna Vahermägi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.