PROGRAMM:

Joseph Haydn (1732-1809) Barytontrio A-Duur Hob. XI/25

Adagio cantabile, Menuet-Allegretto, Finale-Allegro assai

Anton Neumann (1740-1776) Barytondivertimento D-Duur nr 16

Allegro moderato, Adagio, Menuett

Pál Esterházy (1635-1713) Harmonia Caelestis

Ave, maris stella, Iesu, dulcedo

Joseph Burgksteiner (1730-1797) Barytondivertimento D-Duur nr 24

Andantino, Menuett, Finale-Allegro

Luigi Tomasini (1741-1808) Barytontrio C-Duur, (Korcak 19)

Allegro, Menuetto, Rondo – Allegretto

Joseph Haydn Barytontrio D-Duur Hob. XI/106

Moderato, Menuet, Finale Presto Assai

 

HAYDN BARYTONTRIO BUDAPEST on asutatud Balázs Kakuki poolt 1980. aastal kavatsusega taaselustada Joseph Haydni peaaegu 200 kompositsiooni baritonile – vürst Esterházy Miklós „Suurepärase“ algsele instrumendile, et esitada teoseid autentsete ja originaalsete instrumentidega. Ansambel mängib nii kõiki baritontriosid, kui ka kvintette ja oktette Haydnilt ning samuti Esterházy ringi teiste heliloojate bariton-divertismente. Koos on loodud filmimuusika salvestusi, TV-produktsioone ning toimuvad kontserttuurid kogu maailmas.

Balázs Kakuk on tšello, viola da gamba ja bariton gamba artist, tšello- ja kammermuusika professor Franz Liszti Muusikaakadeemias ja Béla Bartóki Konservatooriumis Budapestis. Baroque Quartet Collegium Musicum Budapesti liikmena oli ta 1978. aastal Brügge’s toimunud „Festival van Vlaandereni” konkursi võitja. Peale kaasaegse tšello mängib ta nii kõiki viiuleid, sopranit, alti, tenorit ja bassi, originaalmensuuriga kui ka 17 keelega bariton gambat. Prof. B. Kakuk on Haydn Barytontrio Budapesti asutaja ja juht. Tal toimuvad kogu maailmas mitmed soolo- ja kammermuusikakontserdid ning ta on loonud raadio-, televisiooni- ja CD-salvestusi. B. Kakuk on tuntud varajase muusika spetsialist, kes mängib autentsetel instrumentidel ning kes on laialdaselt seotud mitmete ametitega, ta tegutseb rahvusvahelise muusikakongressi töös, annab nii Ungaris kui ka välisriikides meistrikursuseid ning osaleb rahvusvaheliste muusikakonkursside žüriides.

József Sándor alustas viiuliõpinguid juba 5-aastaselt. Ta on olnud Ungaris toimunud „Noorte muusika” viiulikonkursi mitmekordne võitja. Sándor József õppis Bartóki Konservatooriumis ja Franz Liszti Muusikaakadeemias, lõpetades diplomiga 1977. aastal. Ta on olnud kontsertmeistriks Bruckner Orchestra Linzis, Bochumer Symphonikeris, Oper Grazis, Ungari Raadioorkestris ja Ungari Riiklikus Filharmoonias. Ta käib ülemaailmsetel tuuridel, on andnud välja heliplaate, CD-sid ja DVD-sid ning annab sageli kammermuusika kontserte.

András Kaszanyitzky omandas tšellisti diplomi 1998. aastal Franz Liszti Muusikaakadeemias. Ta on mitmete kodu- ja välismaiste konkursside võitja. 1996. aastal pälvis ta Budapestis Popper Cello konkursil teise koha. Ta on mänginud Somogyi Quartetis, Sándor Frigyesi Kammerorkestris, Erkel Ferenci Kammerorkestris ning Londoni City Operas. Kaszanyitzky András on Weiner-Szászi Kammerorkestri ja Haydn Barytontrio Budapesti alaline liige. Ta on esinenud kontsertidel Austrias, Saksamaal, Šveitsis, Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal, Hollandis, Slovakkias, Šotimaal, USAs, Hiinas ja Tais.

www.haydnbarytontrio.hu