KAVA:
I. Stravinski (1882-1971) – Süit balletist “Sõduri lugu”
Sõduri marss
Sõduri viiul
Väike kontsert
Tango-Valss-Ragtime
Kuradi tants
C. Czerny (1791-1857) – Fantasia Concertante op 256
flöödile, tšellole ja klaverile
F. Doppler (1821-1883) – Souvenir du Rigi op 34
flöödile, tšellole ja klaverile
*******
Poco allegro
Finale. Allegro molto, quasi presto
KRISTINA KRIIT
on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. Mari Tampere-Bezrodny, 2004) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny, Eduard Schmiederi, Pavel Vernikovi ja Hermann Krebbers’i juures. Ta on õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Krebbers). K. Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas (eripreemia, 1996) ja Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas (Lublinis, 1997). K. Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana ja esinenud solisti ning kammermuusikuna peaaegu kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Ta on olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. Aastal 2005 asutas K. Kriit Tallinna keelpillitrio ja 2009 trio “Madrigal”. Käesoleval ajal on ta EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia Sümfooniaorkestri II kontsertmeister.
OKSANA SINKOVA
on üks Eesti väljapaistvamaid flöödimängijaid, kes on lõpetanud bakalaureuseõppe cum laude (õp. N. Punder, M. Helin ja I. Sneibis) ning kaitsnud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA). Ta on täiendanud end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis (2004-2005) ning EMTA doktorantuuris (2006-2011). O. Sinkova on võtnud osa paljudest tunnustatud flöödimängijate meistriklassidest (M. Helin, M. Järvi, P. Gallois, R. Greiss-Armin jpt). Ta töötas Narva sümfooniaorkestri flöödirühma külaliskontsertmeistrina aastast 1999 ja ta on olnud Vanemuise Sümfooniaorkestri flöödirühma kontsertmeister (2000-2008) ning RO Estonia sümfooniaorkestri flöödirühma liige (2008-2011). O. Sinkova on võitnud mitmeid rahvusvahelisi ja rahvuslikke konkursse: Grand Prix Eesti muusikakoolide vahelisel konkursil (1997) ning EMTA ja Sibeliuse Akadeemia J. S. Bachi konkursil (1998), peapreemia Yamaha konkursil (1999) ja üleriigilisel Bachi konkursil (2000). Ta on olnud Con Brio 2000 ja rahvusvahelise Andrejs Jurjāns’i nim. konkursi finalist (Riia, 2001), samuti rahvusvahelise konkursi Pacem in Terris laureaat (Bayreuth, 2005). Talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia ”Noor Muusik 2008”. O. Sinkova on esinenud soolokontsertidega ja solistina mitmete orkestrite ees nii Eestis kui välismaal, Rootsi keelpilliorkestriga Camerata Nordica on toimunud kontserdireisid Itaaliasse, Rootsi ja Wales´i. Teda on kutsutud esinema festivalidele Itaaliasse, Slovakkiasse ja Tšehhi Vabariiki, samuti on ta üles astunud mitmetel festivalidel Eestis. Tema soolorepertuaar sisaldab virtuoosset flöödimuusikat maailma muusikavaramust. O. Sinkova töötab alates 2008. aastast EMTA’s õppejõuna.
TÕNU KALM
töötab igapäevaselt Tartus, Heino Elleri Muusikakoolis (alates 2018. aastast puhk- ja löökpilliosakonna juhataja) ja Vanemuise Sümfooniaorkestris (klarnetirühma abikontsertmeister). Lisaks tegutseb ta aktiivselt kammermuusikuna ning on esinenud erinevate koosseisudega mitmel pool Euroopas, Skandinaavias ja Venemaal. T. Kalm on Eesti Interpreetide Liidu liige. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hannes Altrovi klarnetiklassis. Tema eelnevate õpetajate hulka kuuluvad Toomas Vavilov ja Margus Vahemets. Samuti on ta osalenud arvukatel meistrikursustel (K.-I. Stevensson, V. Vurm, R. Heaton jpt). Läbi aastate on ta edukalt võistelnud paljudel konkurssidel, sh on ta keskastme muusikakoolide vahelise konkursi kolmekordne võitja, konkursi “Eesti noored puhk- ja löökpillisolistid” laureaat, IV Andrejs Jurjansi nimelise rahvusvahelise puupuhkpillimängijate konkursi II preemia laureaat ja 2012. aastal toimunud Eesti Interpreetide Konkursi I koha ning parima uudisteose esituse laureaat.
ANDREAS LEND
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias. Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag jt). A. Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel, mille hulka kuuluvad I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) jt. 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud paljudes välisriikides kaasaarvatud Taanis, Saksamaal, Itaalias jt ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika Festivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias jm. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd mitmete keelpillikvartettide ja -orkestritega ning hetkel on ta tegev Rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestris, keelpillikvartetis Prezioso ning Estonian Cello Ensemble’s ning on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes.
MÄRTEN KARM
on lõpetanud Tartu Heino Elleri Muusikakooli õp Pille Taniloo klaveriklassis (2007) ja töötab alates 2010. aastast sealsamas kontsertmeistrina. Ta on olnud tegev ka mitmete Tartu kooride, näiteks Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoori ja Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoori kontsertmeistrina. Samuti tegutseb ta aktiivselt kammermuusikuna ja on erinevates koosseisudes andnud kontserte üle Eesti. M. Karm on osalenud edukalt vabariiklikel konkurssidel, pälvides 2001. aastal vabariiklikul konkursil I koha ja IV Eesti noorte pianistide konkursil III koha. 2004. aastal saavutas kolme muusikakooli vahelisel pianistide konkursil II koha ja 2005. aastal I ja II koha. Aastal 2012 pälvis M. Karm Ester Mägi 90. sünnipäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel konkursi parima kontsertmeistri eripreemia. Põhikohaga töötab ta Tartu Jaan Poska gümnaasiumis matemaatikaõpetaja ja õppejuhina.
LEA LEITEN
alustas klaveriõpinguid Jõgeva Lastemuusikakoolis Gerda Heinmaa juhendamisel. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis (Toivo Päeske) ning aastal 1989 lõpetas ta Tallinna Konservatooriumi Kalle Randalu ja Peep Lassmanni klassis. Lisaks on ta end täiendanud Savonlinna suvekursustel Roger Vignolesi juures ja Holland Music Sessionil. L. Leiten töötab alates 1987. aastast kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonnas, aastast 2014 ka õppejõuna kammermuusikaosakonnas ning 2005. aastast Tallinna Muusikakeskkoolis. Alates 2002. aastast on ta Eesti Interpreetide Liidu liige. Ta on teinud koostööd paljude nimekate Eesti interpreetidega, sh T. Vavilov, U. Kõiv, M. Männi, U. Vulp, N. Punder, H. Ernits, M. Vind, L. Ugandi, A. Tammesalu, A. Valdma, K. Tomingas, L. Saarsalu, V. Veski ja A. Komsi (Soome). Pikemaajaline koostöö seob teda flötist Oksana Sinkova ja tšellist Andreas Lendiga. Kuni 2006. aastani kuulus L. Leiten ansambli Reval Trio koosseisu, 1999. aastast on ta koos Neeme Punderi ja Aare Tammesaluga tegev Reval Ensemble’is. Viimase koosseisus on esinetud mitmetes riikides, sh Belgias Brugge Concertgebouw´s ning sellistel tuntud uue muusika festivalidel nagu „Gaida“ Vilniuses, „Iš Arti“ Kaunases, NYYD-festivalil ja mitmetel teistel. Koostöö seob teda ka Tallinna Keelpillikvarteti ja Tobiase nimelise keelpillikvartetiga, millele on teoseid loonud Eino Tamberg, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Toivo Tulev, Mari Vihmand, Märt-Matis Lill, Tõnis Kaumann, Lauri Jõeleht, Patrick de Clerk (Holland) ja Wim Henderickx (Holland) ning kelle uudisteoste salvestusel on L. Leiten osalenud Eesti Rahvusringhäälingus. Samuti mängib ta Lepo Sumera autoriplaadil „To Reach Yesterday“ (2003). Pianistina on L. Leiten pälvinud II preemia ja kriitikute preemia Čiurlionise nimelisel konkursil Vilniuses (1986) ja diplomi vabariiklikul pianistide konkursil (1988). Lisaks on teda autasustatud parima kontsertmeistri tiitliga vabariiklikel ja rahvusvahelistel keelpilli- ja puhkpillimängijate konkurssidel.