EV100 raames Trio Hemeīs & Virgo Veldi Bukarestis EUROPAFestil 11. mail!

Muusikute fond PLMF esitleb 11.mail kell 19.00 Itaalia Instituudis EUROPAfestil Eesti tippmuusikutest koosnev Trio Hemeīs & saksofonist Virgo Veldi. Kontsert on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale

Trio Hemeīs, koosseisus Sigrid Kuulmann, Andreas LendIrina Zahharenkova ja Virgo Veldi esituses kõlab Eesti helilooja Tatjana Kozlova uudisteos “Longing for Darkness”, spetsiaalselt kirjutatud EV100 kontserdi puhul ning ka T. Kõrvitsa “Taevakaare muusika”, P. Uusberg “Öömaastikud” saksofonile ja klaverile ja A. Dvořak Klaveritrio nr. 4, e-moll, op.90 “ Dumky”. See on PLMF muusikute EV100 väliskontsertide sarja kolmas kontsert.

2017. aasta Talvefestivalil sündis klaveritrio nimega Hemeīs, mis on moodustatud kolmest silmapaistvast Eesti muusikust. Iseseisva Eesti ajal on loodud väga vähe jätkusuutlikult aktiivseid suuremaid kammermuusika ansambleid, mistõttu meie Fondis teeme kõik mis võimalik kindlustamaks, et trio Hemeīs jääks meie muusikamaastikule aastateks. Reaktsioon nende esimestele esinemistele on olnud suurepärane.

Virgo Veldi on lõpetanud magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, prof. Olavi Kasemaa) ja Sibeliuse Akadeemias Helsingis (prof. Pekka Savijoki). Virgo on Eesti üks tunnustatumaid interpreete, esinedes nii solisti kui kammermuusikuna Eestis ja välismaal. Ta on pälvinud preemiaid erinevatel konkurssidel, sh peapreemia Eesti Noorte Interpreetide konkursil “Con Brio” (1996). Virgo on töötanud õppejõuna Helsingi Sibeliuse Gümnaasiumis ja G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning on aastast 2001 õppejõud EMTA-s. Ta on  juhendanud meistrikursusi erinevates Euroopa riikides.

MUUSIKUTE FOND PLMF on ellukutsutud ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal missiooniga toetada igakülgselt andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel sh pakkudes neile täiendõppe- ja esinemisvõimalusi nii kodu kui välismaa lavadel. PLMF arendab mitmekülgselt piirideülest koostööd kuuludes Rahvusvahelise Artistide Manageride Assotsiatsiooni (IAMA), Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni (EFA) ning Rahvusvahelise Etenduskunstide Liidu (ISPA) ridadesse. PLMF on samuti Põhja- ja Baltimaade Festivalide Platvormi (NBFP) asutajaliige ja eestvedaja.

 
Lisainfo:
Leelo Lehtla, leelo@plmf.ee, 56484244

© Muusikute Fond PLMF 2019