Open/Close Menu Planet Of Talent

Pressiteade
19.07.2022
Muusikute fond PLMF

Suveooperi etendused müstilises Katariina kirikus juba sel nädalavahetusel.

Ooperimuusikat parimate solistide esituses saab kuulata Tallinna Vanalinna Püha Katariina kirikus (Vene 14a) sel reedel, 22. juulil ja laupäeval, 23. juulil algusega kell 20.00. Muusikasõbrad saavad osa kostümeeritud kontsert-etendustest, kus kõlamas tuntud aariad, duetid, tertsetid maailmakuulsatest ooperitest ja operettidest. Suveooper jätkub reedeti laupäeviti kuni 13. augustini. Korraldajaks on Muusikute fond PLMF, kunstnik Riina Vanhanen ning produtsendid Pille Lill ja Alar Haak.

“On hea meel, et ka sel aastal on Eesti andekad ooperilauljad pakkumas publikule rõõmu imelises Katariina kirikus,“ ütles muusikute fondi juht Pille Lill. “Sumedad suveõhtud ja hea muusika Tallinna vanalinnas on just see, mis peaks igale muusikagurmaanile rõõmu valmistama”.

Reedel, 22. juulil kl 20 astuvad Püha Katariina kirikus lavale IV Vabariikliku Vokalistide konkursi 28-29.05.22 võitjad Annabel Soode (sopran), Sandra Laagus (metsosopran) ja Yixuan Wang (tenor). Klaveril saadab Piia PaemurruKavas kõlavad Rossini, Mozart, Verdi, Puccini jt. 

Laupäeval, 23. juulil kl 20 esinevad Soome Rahvusooperis debüteerinud sopran Marion Melnik, teatri “Vanemuine” tenor Rasmus Kull ja üks Eesti väljapaistvamaid baritone Aare Saal. Koos pianist Piia Paemurruga tulevad esitamisele Mozart, Puccini, Verdi, Lehar jt.

Tänavuse Suveooperi etendused toimuvad 22.07-13.08 igal reedel ja laupäeval algusega kell 20. Piletid hinnaga 15/20€ on saadaval Piletilevis ja kohapeal.

FB üritus on leitav https://fb.me/e/1AXVXJded.

Suveooperit toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, AS Selver, Metaprint jt.

Kogu kava koos esinejatega on leitav: https://plmf.ee/et/suveooper-2022/.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui ka maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.  

Lähem info:
Pille Lill
tel 511 4077
plmf@plmf.ee
www.plmf.ee

Alar Haak
tel 551 5916
alarhaak@gmail.com

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop