16
veebruar
18:00 — 19:00
15€
Loading Sündmused

Tallinna Raekoda
16.02 kell 18:00

Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilov (klarnet)
Irina Zahharenkova (klaver)
Osta pilet 15/10€

VIRGO VELDI on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1988, õp. Villu Veski) ja Tallinna Konservatooriumi (1993). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (1997, prof. Olavi Kasemaa) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2004, prof. Pekka Savijoki). V. Veldi on saavutanud III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas (1990) ning võitnud I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“ (1996). Ta on töötanud saksofoniõpetajana G. Otsa nim Muusikakoolis ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on V. Veldi EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. V. Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Teda on kutsutud esinema erinevatele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu A. Rjabov, N. Aleksejev, T. Kaljuste, R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. Mitmed Eesti heliloojad nagu T. Kõrvits, G. Grigorjeva, T. Tulev, P. Uusberg on kirjutanud teoseid just V. Veldile. Ta on andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud I. Ilja R. Taal, M. Mikalai, P. Paemurru jpt. Samuti on ta osalenud popmuusika kontsertidel koos selliste artistidega nagu A. Veski, I. Linna, D. Benton, K. Toome, T. Padar jpt. V. Veldi on olnud pikaaegne saksofonimängija ansamblis 2QS. Aastatel 1999-2014 oli ta saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht. V. Veldi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

TOOMAS VAVILOV on Eesti üks tunnustatumaid klarnetimängijaid. Ta on lõpetanud klarneti erialal Tallinna Muusikakeskkooli (1988, õp. Ülo Üksik) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (1992, prof. Hannes Altrov), samas ka orkestri dirigendina (1998, prof. Jüri Alperten). Ta on täiendanud end dirigeerimise alal Jonas Aleksa ja Roman Matsovi juures ning klarnetistina on ta osalenud Karl Leisteri ja Ivan Mozgovenko meistriklassides. Aastal 1990 võitis ta Eesti puhkpillimängijate konkursil esikoha. T. Vavilov on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri teine dirigent (2004–2006) ning Teatri Vanemuine muusikajuht ja peadirigent (2006-07). Lisaks on ta töötanud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti Raadio kooriga. Klarnetistina on ta andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal, Belgias, Austraalias ja mujal. T. Vavilov on EMTA professor ja puhkpilliosakonna pedagoog ning on kuulunud ka erinevate konkursside žüriidesse. T. Vavilov on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2001) ja interpreedi aastastipendiumi (2005).

IRINA ZAHHARENKOVA on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas enim tunnustust pälvinud pianiste. Ta alustas klaverimänguga nelja-aastaselt koos emaga ja jätkas Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis (prof. Mare Ots) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, klaver, prof. Lilian Semper, klavessiin, prof. Maris Valk-Falk), kus lõpetas magistriõpingud aastal 2003 (prof. L. Semper). I. Zahharenkova õpingud jätkusid EMTA doktorantuuris aastatel 2003–2011. Helsingi Sibeliuse Akadeemia magistrikraadi kaitses ta aastal 2010 (prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna). I. Zahharenkova on osalenud paljude maailmas tuntud pianistide meistrikursustel (S. Kovachevich, A. Hewitt, A. Schiff, V. Merzhanov, H. Dreyfus, P. Hantaï, C. Stembridge, P. Vapavuori jt) ja võitnud peapreemiaid sellistelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu M. Čiurlionise nim. konkurss (Leedu, 2003), konkurss “Premio Jaén” (Hispaania, 2004), festivali “Van Vlaanderen” haamerklaverikonkurss Brügges (Belgia, 2004), konkurss Epinal’is (Prantsusmaa, 2004), “Praha kevade“ klavessiinikonkurss (Tšehhi, 2005), G. Enescu nim. klaverikonkurss (Rumeenia, 2005), konkurss Genfis (Šveits, 2005), Alessandro Casagrande nim. konkurss (Itaalia, 2006), J. S. Bachi nim. klaverikonkurss Leipzigis (Saksamaa, 2006), Villa-Lobose nim. konkurss (Brasiilia, 2006) ning A. Rubinsteini nim. pianistide konkurss (Iisrael, 2008). I. Zahharenkova on esinenud rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras jm, mainekal Kuhmo kammermuusikafestivalil nagu ka Eivere Klaverifestivalil ja Tallinna Kammermuusikafestivalil on ta järjepidevalt kutsutute esireas. Ta on astunud üles solistina mitmete orkestrite ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Helsingi Linnaorkester, Iisraeli Filharmoonikud, Orchestre de la Suisse Romande ja Orchestre National de Lorraine ning annab pidevalt kammerkontserte nii klaveri kui ka klavessiini sooloteostega. Ilmunud on kaks kompaktplaati tema interpretatsioonidega: J. S. Bachi Goldbergi variatsioonid BWV 988 (2010, Classical Recordings) ja D. Scarlatti sonaadid (2012, Classical Records) ning DVD “Keyboard Juggleress / Klahvpillivõlur” (2009, Estonian Records Production). Viimased salvestused Jaapanis ja Zürichis maailma juhtivates salvestusstuudiotes ootavad väljaandmist. I. Zahharenkova repertuaar on väga lai, hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani. Käesoleval ajal õpetab ta Sibeliuse Akadeemias, Soomes ning EMTA-s. Enesetäiendamiseks on ta õppinud lisaks orelit, keemiat, teoloogiat ja Eesti-Soome filoloogiat. I. Zahharenkova on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

Detailid

Kuupäev:
veebruar 16
Aeg:
18:00 - 19:00
Cost:
15€
Sündmuse Categories:
,
Organisaator:
Pille Lille Muusikute Fond
Telefon:
+372 56915356
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
https://plmf.ee
Toeta talente!
Toeta