29
august
19:00 — 20:00
Hopneri Maja
Raekoja plats 18

Tallinn, Harjumaa 10146 Estonia
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

29.08 kell 19.00 Hopneri maja
Oksana Sinkova (flööt), Madis Kari (klarnet),
Marko Martin (klaver)
Kavas: Saint-Saëns, Tamberg, Tally jt

Piletid 12€ / 8€

KAVA / PROGRAMME

Eino Tamberg (1930-2010)
Aria

Mirjam Tally (*1976)
Veetilgas sätendab veel möödundaastane päike (flöödile ning tiibeti

kellukestele) / Last year’s sun still glitters in the drop of water (for flute and Tibetan bells)

Peeter Saar
Neli mõtisklust / Four Contemplations

Lepo Sumera (1950-2000)
Vaikiv Odalisk / Silent Odalisque

Heino Eller (1887-1970)
Kodumaine viis / Homeland Tune
Orus / In the valley
Jõel / On the river

Josef Horovitz (1874-1931)
Sonatiin / Sonatina
Lento, quasi andante
 Con brio

Lepo Sumera
Valss “Kevadine kärbes” / Waltz “ Spring fly”

Camille Saint-Saëns (1835-1921)
Tarantelle

 

OKSANA SINKOVA
on üks Eesti väljapaistvamaid flöödimängijaid, kes on lõpetanud bakalaureuseõppe cum laude (õp. N. Punder, M. Helin ja I. Sneibis) ning kaitsnud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA). Ta on täiendanud end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis (2004-2005) ning EMTA doktorantuuris (2006-2011). O. Sinkova on võtnud osa paljudest tunnustatud flöödimängijate meistriklassidest (M. Helin, M. Järvi, P. Gallois, R. Greiss-Armin jpt). Ta töötas Narva sümfooniaorkestri flöödirühma külaliskontsertmeistrina aastast 1999 ja ta on olnud Vanemuise Sümfooniaorkestri flöödirühma kontsertmeister (2000-2008) ning RO Estonia sümfooniaorkestri flöödirühma liige (2008-2011). O. Sinkova on võitnud mitmeid rahvusvahelisi ja rahvuslikke konkursse: Grand Prix Eesti muusikakoolide vahelisel konkursil (1997) ning EMTA ja Sibeliuse Akadeemia J. S. Bachi konkursil (1998), peapreemia Yamaha konkursil (1999) ja üleriigilisel Bachi konkursil (2000). Ta on olnud Con Brio 2000 ja rahvusvahelise Andrejs Jurjāns’i nim. konkursi finalist (Riia, 2001), samuti rahvusvahelise konkursi Pacem in Terris laureaat (Bayreuth, 2005). Talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia ”Noor Muusik 2008”. O. Sinkova on esinenud soolokontsertidega ja solistina mitmete orkestrite ees nii Eestis kui välismaal, Rootsi keelpilliorkestriga Camerata Nordica on toimunud kontsertreisid Itaaliasse, Rootsi ja Wales´i. Teda on kutsutud esinema festivalidele Itaaliase, Slovakkiasse ja Tšehhi Vabariiki, samuti on ta üles astunud mitmetel festivalidel Eestis. Tema soolorepertuaar sisaldab virtuoosset flöödimuusikat maailma muusikavaramust. O. Sinkova töötab alates 2008. aastast EMTA’s õppejõuna.

 MADIS KARI
on oma põlvkonna üks väljapaistvaimaid klarnetiste, kes on õppinud G. Otsa nim. Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on täiendanud end Londonis, Royal College of Music’is, milles õppimise ajal võitis ta Frederick Thurstoni nim. aastaklarnetisti auhinna (1997) ja Senior Exhibitioner stipendiumi. Koostöös pianist Marko Martiniga saavutati Howarth’i Suurbritannia noorte klarnetistide konkursil III preemia (1998). M. Kari on töötanud Richmond Chamber Symphony orkestris klarnetirühma kontsertmeistrina ning klarnetiõpetajana mitmes koolis Londonis ja selle lähiümbruses. Aastast 2002 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris klarnetirühma abikontsertmeistrina ja õpetab Tallinna Muusikakeskkoolis. M. Kari annab järjepidevalt kontserte üle Eesti ja on oodatud esineja Tallinna Kammermuusika Festivalil ning Tallinna Talvefestivalil. Ta on esindanud Eestit World Philharmonic Orchestra’s Pariisis ja on kaastegev nii Tallinna Kammerorkestri kui ka NYYD ansambli projektides. M. Kari on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

MARKO MARTIN
on oma põlvkonna üks tunnustatumaid Eesti pianiste. M. Martin on klaverimängu õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Guildhall School of Music and Drama’s. Ta on pälvinud mitmeid auhindu ja preemiaid, osalenud mitmetes meistriklassides, soleerinud paljude orkestrite ees ning andnud kontserte Eestis, Lätis, Skandinaaviamaades, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Suurbritannias. Tema pianismi iseloomustab energia ja lüürilisuse köitev harmoonia, eriti Liszti, Brahmsi ja Schuberti loomingus. Samuti on ta tunnustatud 20. sajandi muusika esitajana. Tal on ilmunud kaks heliplaati Schuberti ja Liszti loominguga ning heliplaat Eduard Tubina viiulimuusikast koos viiuldaja Sigrid Kuulmann-Martiniga. Aastast 2002 töötab ta EMTA-s õppejõuna. Ta on Eesti Interpreetide Liidu (EIL) ja Muusikute fondi PLMF stipendiaat.