Open/Close Menu Planet Of Talent
Tallinn Winter Festival 2018

Muusikute fond PLMF avalikustas XI Talvefestivali kava ning alustas piletite soodusmüügiga. 5. – 13. veebruarini toimuvad tõrvikurongkäik valgusinstallatsiooniga ning kontserdid Hopneri Majas, Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas, Rootsi-Mihkli kirikus ja Estonia Kontserdisaalis. 7. veebruaril oma tähistab PLMF  oma 15. juubelit suurejoonelise Galakontserdiga Estonias, kus astuvad üles muusikud Eestist, Poolast, Iisraelist, Argentiinast ja UKst.

„Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas selleks loodud heateo algatusega „Tõsta pilk ja ava süda”,“ ütles PLMF looja ja kunstiline juht Pille Lill. „Ostes festivali pileteid aitame 2018. aastal üheskoos​ Vanalinna Muusikakooli, et võimaldada senisest rohkematele erivajadustega lastele ​tugiisikute ​poolt toetatud ​muusikaõpet. Eelnevatel aastatel oleme kogunud raha Käo puuetega laste keskuse muusikaterapeutide koolitamiseks ja pillide ostmiseks, MTÜ Nirk igapäevaste sõidukulude katteks, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidule bussi jaoks, et transportida​ toitu ning Saaremaa laste toetuseks. Aastatel 2011-2015 koguti vahendeid PLMF Pillifondi, et aidata Eesti tippinterpreete kvaliteetsete instrumentide soetamisel.“

Muusikute fond saab 15 ning on arenenud tegusaimaks mittetulundusühinguks klassikalise muusika valdkonnas Eestis. Juubeligalal astub üles PLMF looja sopran Pille Lill ja suur hulk artiste, keda on aastate jooksul toetatud ning väljapaistvaid külalisesinejad välismaalt: sopran Kristina Vähi, tenor Oliver Kuusik, “Noor Laulja 2017” preemia laureaat bass-bariton Raiko Raalik, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, tšellist Andreas Lend, akordionist Henri Zibo, bandaneoni mängija Marcelo Nisinman (Argentiina), saksofonist Virgo Veldi, pianistid Sofia Mazar (Iisrael), Irina Zahharenkova, Ralf Taal ja Johan Randvere, klaveritrio HEMEIS ja Baltic Neopolis Virtuosi kvartett (Poola).

​PLMF kutsub koostöös Vanalinna Seltsiga linnarahvast 13. veebruaril tõrvikurongkäigule Musumäelt Raekoja platsile, kus sünnib valgusinstallatsioon “Vastlapuu”, millega tähistatakse vanadele traditsioonide kohaselt Vastlapäeva.

„PLMF on uhke selle üle, et meie traditsioonid jätkuvad ning taas toimub Talvefestival,“ ütles PLMFi direktor Heidy Kiviloo. „Ootame põnevusega nii meie tippsolistide kui ​Iisraeli ja Argentiina külaliste ja eelmisel suvel Tallinna Kammermuusikafestivalil ovatsioonidega vastu võetud Poola​ kvarteti Baltic Neopolise kontserte.“

5. veebruaril vaimustavad kuulajaid Mustpeade Majas sopran Pille Lill ning Iisraeli pianist Sofia Mazar, kes saabub Eestisse koostöös Iisraeli Suursaatkonnaga. 6. veebruaril puudutab kontserdikülastajate hingekeeli praegu Inglismaal loometegevusega seotud viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny. Baltic Neopolise kvartetti tervitame Talvefestivalil 8. veebruaril, kellega koos musitseerivad Andreas Lend tšellol kui Argentiina bandeneonimängija Marcelo Nisinman.
9. veebruaril lummab meie meeli Marko Martin esitades F. Liszti ning J. Brahmsi klaveriteoseid. Eesti vaieldamatu tipp-saksofonist Virgo Veldi, Andreas Lend tšellol ning Jaak Lutsoja akordionil kutsuvad meid 10. veebruaril tangomaailma. Festivali lõpetavad 13. veebruaril Rootsi-Mihkli kirikus noored talendid.

Festivali PLMF kontsertide programm:
FESTIVAL​​

Kuni 14.12 on Piletilevist ​võimalik ​osta Talvefestivali pileteid 30% soodsamalt​, kasutades koodi “PLMF”.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop