PROGRAMM:
S. Rahmaninov (1873-1943) “Sirel” / С. Рахманинов «Сирень»
M. Karlovitš “Mäletan neid vaikseid, helgeid päevi” / М.Карлович «Я помню тихие,светлые дни…»
R. Schumann (1810-1856) „Lootoslill“ / Р. Шуман«Лотос»
F. Chopin (1810-1849) „Kena noormees“ / Ф. Шопен «Пригожий парень»
E. Grieg (1843-1907) “Uni” / Э. Григ «Сон»
D.Wolf (1860-1903) “Iiris” / Д.Вольф «Iris”
G. Puccini (1858-1924) Musetta valss ooperist “Boheem” / Дж.Пуччини «Вальс Музетты» из оперы «Богема»
R. Glier (1875-1956) „Ära punu lilli sisse“/ Р. Глиэр «О, не вплетай цветов…»
G. Puccini (1858-1924) Cio-Cio San´i monoloog ooperist “Madama Butterfly”/ Дж. Пуччини Монолог Чио-Чио-Сан из оперы «Мадам Баттерфляй»
Esitab Anastasija Aržanova
Klaveril Olga Kulikova
*******
Benjamin Britten (1913-1976) “Jõululaulude tseremoonia” op 28
Protsessioon, Tervitame jõule!, Roosi ei ole,
See noor laps, Hällilaul,
Nagu aprillikuu kastetilgad, See väike lapsuke,
Jääkülmal talve ööl, Kevade rõõmulaul,
Kiidetud olgu Issand – Aadam lamab köidikutes,
Retsessioon
Esitab G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli kammernaiskoor,
solistid Uliana Olhyna, Viktoriya Lykova, Darja Gusseinova,
dirigent Ksenja Grabova
*****
K. Szymanowski (1882-1937) „Sügise päike“/ K. Шимановский «Осеннее солнце»
P. Tšaikovski (1840-1893) „Olin kui murukene põllul“/ П.Чайковский «Я ли в поле да не травушка была»
S Moniuszko (1819-1872) Hanna aaria ooperist “Õudne mõis”/ С. Монюшко Ария Ханны из оперы «Страшный двор»
G. Verdi (1813-1901) Leonora kavatiin ooperist „Trubaduur“/ Дж. Верди Каватина Леоноры из оперы «Трубадур»
Vene rahvalaul A. Gorodovskaja seades “Muru-muruke”/ Русская народная песня в обработке А. Городовской «Травушка – муравушка»
Esitab Arina Verjovkina
ANASTASIJA ARŽANOVA
sündis 1995. aastal Urjupinski linnas Volgogradi oblastis. Ta on lõpetanud muusikakooli klaveri ja laulu erialadel ning 18-aastaselt alustas õpinguid Gnessini nim. Muusikakolledžis koori dirigeerimise erialal. 20-aastaselt algasid vokaaltunnid Venemaa teenelise kunstniku Anatoli Zajtšenko juures. Pärast muusikakolledži lõpetamist jätkusid õpingud Gnessini nim. vene muusika akadeemias soololaulu erialal. Ooperistuudios on A. Aržanova rollide hulgas olnud Larina (Tšaikovski oop. „Evgeni Onegin“) ja Giulietta (Britten „Väike korstnapühkija“). Tema repertuaaris on ka Annina (Verdi „Traviata“), Barbarina ja Krahvinna (Mozart „Figaro pulm“) ning Tatjana (Tšaikovski „Evgeni Onegin“). 2019. a aprillis pälvis
A. Aržanova 2 astme laureaadi tiitli ХХV konkurss-festivalil «Musica classica» ning sama aasta novembris II preemia VI F. Chopini nim. rahvusvahelisel noorte vokalistide konkursil.
ARINA VERJOVKINA
sündis Altai linnas Gorno-Altaisk. 4-aastasena astus ta lastemuusikakooli koorilaulmise erialale ja 8-aastaselt hakkas õppima soololaulmist. Alates 11-eluaastast on ta aktiivselt esinenud ning osalenud rahvusvahelistel konkurssidel.
A. Verjovkina on viie Grand-prix võitja ja mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat Venemaal, Soomes, Rootsis, Kreekas ja Montenegros. Aastatel 2014-2015 oli ta Venemaa lastekoori liige ning osales Sotši Olümpiamängude lõputseremoonial. Hetkel õpib A. Verjovkina P. I. Tšaikovski nim. Moskva Riikliku Konservatooriumi Akadeemilises muusikakoolis laulu erialal II kursusel.
KSENIJA GRABOVA
on õppinud koorijuhtimist Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Heli Jürgensoni käe all ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tõnu Kaljuste dirigeerimisklassis. Huvitavaid koostööaastaid on olnud kollektiividega – Estonia Seltsi Segakoor, Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor, Segakoor HUIK!, vokaalansambel Kiivad Armastajad. Praegu töötab Ksenija kooridirigeerimise õpetajana G. Otsa nim Muusikakoolis, Kuldar Schütsiga koos Kalamaja Segakoori juures ja 2018. aastast Rahvusooper Estonia ooperikoori juures peakoormeistri assistendina.
GEORG OTSA NIMELISE TALLINNA MUUSIKAKOOLI NAISKOOR
on erinevates koosseisudes tegutsenud 1944. aastast. Koor on aegade vältel vahetanud nime vastavalt lauljate hulgale ja kooslusele – segakoor, kammerkoor, naiskoor. Kooris on laulnud ja laulavad kutselisteks muusikuteks õppivad noored erinevatelt erialadelt. Koor sünnib igal sügisel justkui uuesti – esmakursuslased astuvad lõpetajate asemel lauljate ridadesse. Koori on juhatanud kooli õpetajad ja külalisdirigendid. Traditsiooniks on saanud esinemised advendiajal, kooli kevadkontsertidel ja ka lõpuaktustel. Praegu juhatab kammerkoori kooridirigeerimise osakonna juhataja ja kooli vilistlane Ksenija Grabova.