Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Väliskoostöö

Alates 2007. aastast tegeleb PLMF aktiivselt rahvusvahelise koostöö arendamisega ning PLMF artistidele muusikutele esinemisvõimaluste leidmisega väljaspool Eestit. Sellega seoses on käivitatud mitmeid vahetus- ja koostöökontsertide projekte erinevate partneritega, nende hulgas Fazer Artist' Management, Jakobstadi Sinfonietta ja Fantastico Music (Soome), Camerata Nordica, Kalmari ja Stockholmi Länsmusiken, Festival O/MODƏRNT ja Musikaliska (Rootsi), Cafe de Concert ja MusicaNord (Norra), Sinfonia Cymru, Classical Concerts Trust ja Conductors' Academy (Suurbritannia), I Solisti del Vento ja ansamble Ausonia (Belgia), Läti Kontsert, Via Baltica Festival ja Music and Art Support Foundation (Läti), Pažaislisi Muusikafestival, Baltic Centre for Cultural Management ja PIANO LT (Leedu), Ludwig van Beethoveni Ühing, Euroopa Muusika Festival ja Festival "Music at the Spring" (Poola), Czech Arts Agency ja Czech Touches of Music (Tšehhi), Festival Bratislava Kammerkitarr (Slovakkia), PagArt Festival (Horvaatia), Interfest-Bitola Festival (Makedoonia), Firenze, Palermo ja Veneetsia Ooperiteatrid, Guardiagrele Ooperifestival, Fondazione Paolo Grassi ja Festival de Valle d'Itria (Itaalia), YOA Ameerika Talentide Orkester (USA).

Tuleviku plaanid hõlmavad koostööd veel paljude teistega, nende hulgas Malmö Live (Rootsi), Sage Gateshead (Suurbritannia), Liepaja Sumfooniaorkeser (Läti), Baltic-Neopolis Kammerorkester (Poola) ja Euroopa Liidu Noorteorkester.

Koostöös Itaalia partnerfestivaliga Festival della Valle d'Itria toodi VIII Tallinna Kammerfestivali (2012) raames lavale Luigi Rossi ooperi “L’Orfeo” arranžeering Itaalia heliloojatelt Daniela Terranova ja Fabio Ceresa.

Euroopa kultuuriprogrammi raames algatas PLMF projekti “Emerging classical talent in the EU". Koostöös partneritega Rootsist, Itaaliast ja Suurbritanniast valmistati ette kolm suurejoonelist kontserti ning kanti ette kõigis eelmainitud riikides. Eestist olid projekti kaastatud solistidena neli muusikut - sopran Pille Lill, tšellist Andreas Lend, flötist Oksana Sinkova ja saksofonist Virgo Veldi. Eesti heliloojatest oli kavas Galina Grigorjeva teos saksofonile ja keelpilliorkestrile "Palve". Projekt toimus aastatel 2013/2014. Kuna aasta 2014 oli Euroopas kuulutatud "Aju aastaks” (Year of the Brain), siis oli lisaks muusikute ja heliloojate rahvusvahelisele koostööle projekti eesmärgiks ka tähelepanu osutamine klassikalise muusika positiivsest mõjust inimajule.

2015. aasta kevadel korraldas PLMF Tallinnas esitluskontserdi ja kontaktürituse üle 50-nele klassikalise muusika mõjuisikule, kes osalesid IAMA (International Artist Managers’ Association) iga-aastasel konverentsil, mis toimus Helsingis. Antud ettevõtmisele sillutasid teed neljal aastal saadud kogemused klassikaartistide esitluskontserdi ning klassika-teemaliste arutlus-paneelide korraldamisel Tallinn Music Weeki raames.

 
2016. aasta suvel võõrustas PLMF Eestis Ameerika Talentide Sümfooniaorkestrit YOA, mida juhatasid maailma tippdirigendid Carlos Miguel Prieto (Mehhiko) ja Benjamin Zander (UK/USA). Orkestri ees soleeris üks kuulsamaid tšelliste maailmas, Gautier Capuçon ning ka tunnustatud viiuldaja Alexandra Soumm Prantsusmaalt. PLMF korraldas YOA'le kahe nädalase residentuuri Tallinnas ning kokku 6 kontserti Tallinnas, Tartus ja Raplamaal. Lisaks ka turnee Baltikumis ja Poolas. Koostööprojektis osales ka hulgaliselt Eesti noori- ja tipp-muusikuid.

Vaata PLMF kontserditegevust välismaal