Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Autorid

Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht
Pille Lill
Loominguline juht
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee

Sildipilv

andrei bogatš neeme ots sigrid kuulmann-martin "muusikasillad" 2016 amael klaveritrio andreas lend arete teemets artikkel artist manager atlan karp benjamin zander brassers camerata nordica carlos miguel prieto catherine bullock classical music magazine darja maskin dirigeerimine dirigent effe eivere mõis eivor eivør ensemble ausonia estonia euroopa aju aasta festival festivali telk flööt galakontsert gautier capuçon harf heategevus hingemuusika hopneri maja iama integratsioon interpreedid interpreet irina zahharenkova iris ivari ilja izumi tateno johan randvere juubeligala kammermuusika karjäär kaspars putninš keelpill kellerkupp kirik kirikumuusika kitarr klassika klassikaline muusika klaver köismäe torn konkurss kontserdikorraldus kontsert kontsertide sari „jõuluootus“ koolikontsert koor koorimuusika koostöö koostööprijekt-festival kristina fialova kristina kriit kuldar sink kvaliteedimärk kvartett lauljate võistlus laulmine leelo lehtla lena adelsohn liljeroth lõimumine lovro pogorelich madis kari mari-ann kelam marje sink marko martin martha argerich meis mustpeade maja muusik muusika muusika eksport muusikaajakiri muusikafestival muusikud muusikute fond muusikute fond plmf niguliste kirik nokia kontserdimaja nõmme lunastaja kirik noor muusik noored noored talendid noorteprojekt oksana sinkova oliver kuusik ooper orkester per tengstrand philip glass pianist pianistid pille lill pille lille muusikute fond placido domingo plmf preemia president prieto rahvusvaheline ralf taal rapla rapla festival rapla kirikumuusika festival rapla suvekool raplamaa rootsi-mihkli kirik saksofon seminar show showcase sigrid kuulmann-martin sopran sünnipäev talent tallinn music week tallinna kammermuusika festival tallinna kesklinna valitsus tallinna raekoda tallinna talvefestival talvefestival tegevjuht tenor tenso euroopa kammerkoor tiia tenno tmw tõnis mägi töökuulutus tõsta pilk ja ava süda tšellist tŠello tunne kelam vabaduse väljak väike-maarja vanalinna päevad vello jürna viiuldaja villu veski virgo veldi vokalistide konkurss vox clamantis yo-yo ma yoa yoa orchestra of the americas yoa sümfooniaorkester yuko yoshioka zahharenkova zlatõje gorõ

Pianist Irina Zahharenkova – pidev töötamine hoiab kujutluse värskena!

Pildid / - - Irina-900px-04
Irina Zahharenkova on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja tunnustatumaid pianiste Eestis. Ta on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Sibeliuse Akadeemias. Lisaks annab ta sageli kontserte ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril. Irina on öelnud, et kõige hingelähedasemad on talle barokk, klassika, prantsuse impressionism, aga ka XX sajandi muusika. Lisaks on ta suur  György Ligeti loomingu austaja.

Irina klaverimängu iseloomustab voolavus, mis kõnetab kuulajate südameid. Ta hakkas klaverit õppima juba 4-aastaselt, kui tema ema teda õpetama asus. Zahharenkova on oma peres ainukene elukutseline muusik. Juba väikesest peale meeldis talle klaveril uusi lugusid harjutada. Irina suureks kireks aga oli ja on noodilugemine. Vabal ajal lõõgastub ta klaverimuusikat kuulates, lugedes, sporti tehes ja reisides.

Kõige rohkem meeldivad Zahharenkovale sooloesinemised ning vähim orkestrikontserdid, kus ta enda sõnul ennast veel väga kindlalt ei tunne. Samuti teeb ta hea meelega koostööd lauljatega. Irina tööeetika on tunnustust vääriv: pianist harjutab ettekandmisele tulevat pala nii kaua, kuni see on täiuslik. Tavaliselt on Zahharenkoval iga loo puhul mingi kujutluspilt, mis teda inspireerib. Samas tekib alati ka laval spontaanseid mõtteid ja ideid. Irina on öelnud: „Ainuüksi ideed, mis peas keerlevad, ei tähenda midagi, kui neid õigete vahenditega muusikasse panna ei oska.“

Zahharenkovat on võimalik kuulata Tallinna Kammermuusika Festivali raames 3. ja 5. juunil ning juulis soleerib ta YOA Ameerika Talentide Orkestri ees Leedus ja Saksamaal. YOA orkestrit saab kuulata Rapla Kirikumuusika Festivali raames 13. ja 15. juulil!.

Piletid Tallinna Kammermuusika Festivalile on võimalik soetada siit.

Piletid Rapla Kirikumuusika Festivalile on võimalik soetada siit.

Muusika toob ellu värvi!

««« Vaata sama autori postitusi Vaata postitusi samal teemal
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee