Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Autorid

Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht
Pille Lill
Loominguline juht
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee

Sildipilv

andrei bogatš neeme ots sigrid kuulmann-martin "muusikasillad" 2016 amael klaveritrio andreas lend anna-liisa bezrodny arete teemets artikkel artist manager atlan karp baltic neopolis virtuosi benjamin zander brassers camerata nordica carlos miguel prieto catherine bullock chamber music chmber music classical music magazine darja maskin direktor dirigeerimine dirigent eesti-soome kammerorkester effe eivere eivere klaverifestival. plmf eivere mõis eivor eivør ensemble ausonia erso estonia euroopa aju aasta festival festivali telk flööt galakontsert gautier capuçon graafiline disainer harf heategevus henri zibo hingemuusika hopneri maja iama integratsioon interpreedid interpreet irina zahharenkova iris ivari ilja izumi tateno janne tateno johan randvere juubeligala kammermuusika kammermuusika festival karjäär kaspars putninš keelpill kellerkupp kirik kirikumuusika kitarr klassika klassikakolmapäevad klassikaline muusika klaver köismäe torn konkurss kontserdikorraldus kontsert kontsertide sari „jõuluootus“ koolikontsert koor koorimuusika koostöö koostööprijekt-festival kristina fialova kristina kriit kuldar sink kvaliteedimärk kvartett latvian voices lauljate võistlus laulmine leelo lehtla lena adelsohn liljeroth lõimumine loomaaed lovro pogorelich madis kari mari-ann kelam marje sink marko martin martha argerich meis mihhail gerts mihkel kukk mikk langeproon mustpeade maja muusik muusika muusika eksport muusikaajakiri muusikafestival muusikud muusikute fond muusikute fond plmf niguliste kirik nokia kontserdimaja nõmme lunastaja kirik noor muusik noored noored talendid noorteprojekt norden oksana sinkova oliver kuusik ooper orkester paide kultuurikeskus pärt uusberg per tengstrand philip glass pianist pianistid pille lill pille lille muusikute fond placido domingo plmf preemia president prieto rahvusvaheline ralf taal rapla rapla festival rapla kirikumuusika festival rapla suvekool raplamaa rootsi-mihkli kirik saksofon seminar show showcase sigrid kuulmann-martin soome100 sopran sünnipäev talent tallinn music week tallinna kammermuusika festival tallinna kesklinna valitsus tallinna loomaaed tallinna raekoda tallinna talvefestival talvefestival tegevjuht tenor tenso euroopa kammerkoor tiia tenno tmw tõnis mägi töökuulutus tõsta pilk ja ava süda tšellist tŠello tunne kelam urmas viilma vabaduse väljak väike-maarja vanalinna päevad vello jürna viiuldaja villu veski virgo veldi vokalistide konkurss vox clamantis yo-yo ma yoa yoa orchestra of the americas yoa sümfooniaorkester yuko yoshioka zahharenkova zlatõje gorõ

Intervjuu Pille Lillega Tallinna Kammermuusika Festivalist

Peagi algab Tallinna kammermuusika festival, mis leiab aset 19.–30. augustil. Väliskülalistena astuvad üles Põhjamaade noorte sümfooniaorkester Orkester Norden, klaveritrio Teos (Soome/Eesti), kammerorkester Baltic Neopolis Virtuosi (Poola) ja suur hulk Eesti tippsoliste.

Festivalist on saanud traditsioon ja see kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka. Väärtmuusikafestival annab publikule võimaluse nautida nii Eesti kui ka välismaa tippmuusikute esinemisi, kaunistades ja rikastades seeläbi Tallinna ning kogu Eesti kultuuripilti.

Enne festivali algust on aga sobilik küsida korraldajalt, muusikute fondi PLMF loojalt ning tunnustatud Eesti ooperilauljalt Pille Lillelt mõned festivali korralduslikku poolt puudutavad küsimused.

Kuidas tekkis idee korraldada Tallinna kammermuusika festivali? Kas nägite kultuurisündmustes teatavat puudujääki?

Festivali teke oli loogiline jätk aasta varem loodud  muusikute fondi sünnile, mis tõepoolest täitis teatavat puudujääki, sest Eestis puudus organisatsioon, kes hoolitseb professionaalsete muusikute käekäigu eest. Kuna üks muusikutele ülioluline arengu tagamise faktor on esinemisvõimalused, siis oligi festivali loomine ainuõige.

 

Millised on olnud kõige suuremad katsumused seoses festivali korraldamisega?

Kõike tuli alustada nullist – eelarve, turundus, väliskoostöö jne. Kõik on olnud katsumus ja on siiani.

Millised on olnud kõige suuremad rõõmud? Mis on see, mis alati uuesti korraldama paneb? 

Meie muusikud ja nende tase. Olen iga kord nende pühendumusest pisarateni liigutatud.

Milline on olnud publiku tagasiside?

Äärmiselt meeldiv. Viimastel aastatel oleme saanud tagasisidet, et fondi kontserte saadab kvaliteedimärk. Nii see tõesti on ja seda suhteliselt normaalse piletihinnaga. Kaks kontserti on taas publikule ka vaba sissepääsuga. Fantastiline!

Millised on kontserdisoovitused publikule? 

Kõik kontserdid on erakordse energiaga, sest kõiki muusikuid, kes sel aastal esinevad, olen tundnud juba 15 ja rohkem aastat ning tean, milleks nad on võimelised. Samuti on väga kõrgel tasemel väliskülalised: Baltic Neopolis Virtuosi kammeransamblis mängivad kontsertmeistrid Berliini Deutsche Operast ja Londoni Royal Opera House’ist, Põhjamaade noorte talentide sümfooniaorkester on kuulamist väärt ja Soome-Eesti tippmuusikutest koosnev klaveritrio Teos on leidnud tunnustust Skandinaavia maades.

Milliseid esinejaid ise sel aastal kõige rohkem ootate?

Ma ei soovi teha valikuid, sest olen väga õnnelik iga meie tippinterpreedi esinemise üle, kes armastab oma eriala ja on end pühendanud muusikale.

Kuhu edasi? Mida plaanite tulevikus veel teha ja keda siia esinema kutsuda?

Usun, et järgmisel aastal tuleb festival taas ja juba mitmete välisesinejatega on kokkuleppeid, millest kindlasti peagi kontserdikülastajatele ka teada anname. Vastloodava PLMF Academia Nova kooliga saavad toimuma ka meistriklassid noortele muusikutele, nii et on, mida oodata!

««« Vaata sama autori postitusi Vaata postitusi samal teemal
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee