Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Autorid

Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht
Pille Lill
Loominguline juht
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee

Sildipilv

andrei bogatš neeme ots sigrid kuulmann-martin "muusikasillad" 2016 amael klaveritrio andreas lend anna-liisa bezrodny arete teemets artikkel artist manager atlan karp baltic neopolis virtuosi benjamin zander brassers camerata nordica carlos miguel prieto catherine bullock chamber music chmber music classical music magazine darja maskin direktor dirigeerimine dirigent eesti-soome kammerorkester effe eivere eivere klaverifestival. plmf eivere mõis eivor eivør ensemble ausonia erso estonia euroopa aju aasta festival festivali telk flööt galakontsert gautier capuçon graafiline disainer harf heategevus henri zibo hingemuusika hopneri maja iama integratsioon interpreedid interpreet irina zahharenkova iris ivari ilja izumi tateno janne tateno johan randvere juubeligala kammermuusika kammermuusika festival karjäär kaspars putninš keelpill kellerkupp kirik kirikumuusika kitarr klassika klassikakolmapäevad klassikaline muusika klaver köismäe torn konkurss kontserdikorraldus kontsert kontsertide sari „jõuluootus“ koolikontsert koor koorimuusika koostöö koostööprijekt-festival kristina fialova kristina kriit kuldar sink kvaliteedimärk kvartett latvian voices lauljate võistlus laulmine leelo lehtla lena adelsohn liljeroth lõimumine loomaaed lovro pogorelich madis kari mari-ann kelam marje sink marko martin martha argerich meis mihhail gerts mihkel kukk mikk langeproon mustpeade maja muusik muusika muusika eksport muusikaajakiri muusikafestival muusikud muusikute fond muusikute fond plmf niguliste kirik nokia kontserdimaja nõmme lunastaja kirik noor muusik noored noored talendid noorteprojekt norden oksana sinkova oliver kuusik ooper orkester paide kultuurikeskus pärt uusberg per tengstrand philip glass pianist pianistid pille lill pille lille muusikute fond placido domingo plmf plmf15 preemia president prieto rahvusvaheline ralf taal rapla rapla festival rapla kirikumuusika festival rapla suvekool raplamaa rootsi-mihkli kirik saksofon seminar show showcase sigrid kuulmann-martin soodusmüük soome100 sopran sünnipäev talent tallinn music week tallinna kammermuusika festival tallinna kesklinna valitsus tallinna loomaaed tallinna raekoda tallinna talvefestival talvefestival tegevjuht tenor tenso euroopa kammerkoor tiia tenno tmw tõnis mägi töökuulutus tõsta pilk ja ava süda tšellist tŠello tunne kelam urmas viilma vabaduse väljak väike-maarja vanalinna päevad vello jürna viiuldaja villu veski virgo veldi vokalistide konkurss vox clamantis yo-yo ma yoa yoa orchestra of the americas yoa sümfooniaorkester yuko yoshioka zahharenkova zlatõje gorõ

Rapla Kirikumuusikafestival kulmineerub pühapäeval 24.07 lõppkontserdiga Rapla kirikus

19nda Rapla Kirikumuusikafestivali lõppkontsert toimub pühapäeval, 24. juulil kell 19.00 Rapla kirikus, kus esinevad Pille Lill (sopran), Anna-Liisa Bezrodny (viiul), Daniel Nodel (viiul, Saksamaa) ja Festivali kammerorkester dirigent Jonathan Bretti juhendamisel. Festivali raames korraldatav II Rapla Suveakadeemia lõppkontsert toimub neljapäeval Hageri kirikus.
“Eelmisel nädalal C-JAM-i tšellofesti, Voces Musicalese, Lätist pärit Livonia puhkpillikvinteti, Tallinna Keelpillikvarteti ja Teaduste Akadeemia nais- ja meeskooriga publikut rõõmustanud 19. Rapla kirikumuusika festival jätkub suurejooneliselt orkestrikontsertide, tunnustatud solistide ning Johansonidega,” rääkis festivali korraldaja Pille Lill.

 “Suveakadeemia kulmineerub sel neljapäeval, 21. juulil kell 19.00 Hageri kirikus Rapla festival kulmineerub lõppkontserdiga Hageri kirikus,” ütles Pille Lill. “Lavale astub 22-liikmeline festivali kammerorkester, kus musitseerivad Suveakadeemias osalenud keelpillimängijad ja juhatamas näeme meistrikursustel oma oskuseid täiendanud dirigente Valdo Rüütelmaad, Taavi Nachtigalli (Eesti/Soome), Benjamin Kirki (UK) ja Edoardo Narbonat (Itaalia) ning ka juhendajat ennast! Kavas E. Elgari Serenaad keelpillidele, ja O. Respighi Vanad aariad ja tantsusüidid, D. Wireni Serenaad keelpillidele ja W. A. Mozarti Väike öömuusika. “

 “Raplamaale Valtusse on kogunenud arvukalt nii eesti kui välismaa muusikuid,” rääkis Pille Lill. “II Rapla Suveakadeemia toimub 14.-21. juulini – meistrikursused  dirigentidele ja keelpillimängijatele, juhendajateks tunnustatud interpreedid ja õppejõud Daniel Nodel (Saksamaa), Peeter Paemurru, Aet Ratassepp (Eesti/Soome), Kristina Kriit ja Johathan Brett (UK).”

 “Dirigentide meistrikursuse juhendaja Jonathan Brett on pühendunud oma nägemusele ideaalsest muusikast,” sõnas Pille Lill. “Tema interpretatsiooni helgus koos suurepärase tehnika ning erakordse julgusega loovad temast ühe Inglismaa väljapaistvaima noorema põlvkonna dirigentidest. Lisaks muusikaharidusele Inglismaa kõrgkoolides on ta õppinud Venemaal prof. Ilja Musini ja hiljem prof. Juri Simonovi käe all. Viimasest kujunes dirigendi tähtsaim õpetaja, kellega tihe koostöö jätkub tänapäevani. Rahvusvaheline karjäär on viinud Jonathani Austriasse, Belgiasse, Küprosele, Prantsusmaale, Ungarisse, Itaaliasse, Poola, Rumeeniasse, Venemaale, Hispaaniasse ja mujale.”

 Festival jätkub laupäeval, 23. juulil kell 19.00 Vahastu kirikus, kus astuvad üles Kärt, Mart, Ants ja Jaak Johansonid. Õde ja kolm venda on koos esinenud juba ligi paar aastakümmet. Nad on laulmist pidanud oluliseks kokkusaamisviisiks endi ja publikuga ning esitavad rahvalaule (ka teistelt rahvastelt), vaimulikke rahvalaule, oma vanematelt ja vanavanematelt päritud laule ning omi laule. Viimaseid ilmselt kõige enam. Nendega koos musitseerib Krista Citra Joonas, kes on õppinud õhtumaade klassikalist muusikat Eesti ja Šveitsi akadeemiates, hommikumaade kogemuse saanud Indias ning mängib saksofoni ja bansurit (india bambusfööt).

Festivali lõppkontserdil esinevad Pille Lill (sopran), Anna-Liisa Bezrodny (viiul), Daniel Nodel (viiul, Saksamaa) ja Festivali kammerorkester meile juba tuntud dirigendi Jonathan Bretti juhendamisel. Kavas kuuleme J. Haydni Viiulikontserti C-duur, J. S. Bachi Kontserti kahele viiulile d-moll ja A. Dvoráki Serenaadi keelpillidele. Festivali kunstilise juhi Pille Lille esituses kõlavad W. A. Mozarti aariad Laudate Dominum ja Tu Virginum Corona.

Pille Lill on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kahel erialal - muusikapedagoogika ja ooperilaul ning magistrikraadi kaitses Sibeliuse Akadeemias ja Londoni Guildhall koolis. Jätkab oma õpinguid aastast 2004 prof. Jaakko Ryhäneni juhendamisel EMTA doktorantuuris. Ta on esinenud alates 1987. aastast ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana ning andnud kontserte paljudes maades.

Anna-Liisa Bezrodny on õppinud põhiliselt oma vanemate, prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere juhendamisel. Magistrikraadi on ta saanud Londoni Guildhall koolis (2006) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2008). Tänaseks on Anna-Liisa esinenud pea kõigis Euroopa maades, Lõuna-Ameerikas, USA-s, Araabia maades ja Kaug-Idas. Ta on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja pälvinud mitmeid auhindu ning preemiaid.

 Daniel Nodel on sündinud Minskis, kuid alates 1980 aastast õppinud Saksamaal ja töötab kuulsas Bayerischen Rundfunks orkestris kontsertmeistrina. Solisti ja kammermuusikuna on Daniel andnud kontserte mitmetes Euroopa riikides ja USA's, esinenud Minski Filharmoonia ja Pittsburghi Sümfooniaorkestriga. Lisaks on ta Bavaria Noorte Orkestri juhatuses ning mängib esimest viiulit Wanderer Quartet'is.

««« Vaata sama autori postitusi Vaata postitusi samal teemal