Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Autorid

Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht
Pille Lill
Loominguline juht
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee

Sildipilv

andrei bogatš neeme ots sigrid kuulmann-martin "muusikasillad" 2016 amael klaveritrio andreas lend anna-liisa bezrodny arete teemets artikkel artist manager atlan karp baltic neopolis virtuosi benjamin zander brassers camerata nordica carlos miguel prieto catherine bullock chamber music chmber music classical music magazine darja maskin direktor dirigeerimine dirigent eesti-soome kammerorkester effe eivere eivere klaverifestival. plmf eivere mõis eivor eivør ensemble ausonia erso estonia euroopa aju aasta festival festivali telk flööt galakontsert gautier capuçon graafiline disainer harf heategevus henri zibo hingemuusika hopneri maja iama integratsioon interpreedid interpreet irina zahharenkova iris ivari ilja izumi tateno janne tateno johan randvere juubeligala kammermuusika kammermuusika festival karjäär kaspars putninš keelpill kellerkupp kirik kirikumuusika kitarr klassika klassikakolmapäevad klassikaline muusika klaver köismäe torn konkurss kontserdikorraldus kontsert kontsertide sari „jõuluootus“ koolikontsert koor koorimuusika koostöö koostööprijekt-festival kristina fialova kristina kriit kuldar sink kvaliteedimärk kvartett latvian voices lauljate võistlus laulmine leelo lehtla lena adelsohn liljeroth lõimumine loomaaed lovro pogorelich madis kari mari-ann kelam marje sink marko martin martha argerich meis mihhail gerts mihkel kukk mikk langeproon mustpeade maja muusik muusika muusika eksport muusikaajakiri muusikafestival muusikud muusikute fond muusikute fond plmf niguliste kirik nokia kontserdimaja nõmme lunastaja kirik noor muusik noored noored talendid noorteprojekt norden oksana sinkova oliver kuusik ooper orkester paide kultuurikeskus pärt uusberg per tengstrand philip glass pianist pianistid pille lill pille lille muusikute fond placido domingo plmf plmf15 preemia president prieto rahvusvaheline ralf taal rapla rapla festival rapla kirikumuusika festival rapla suvekool raplamaa rootsi-mihkli kirik saksofon seminar show showcase sigrid kuulmann-martin soodusmüük soome100 sopran sünnipäev talent tallinn music week tallinna kammermuusika festival tallinna kesklinna valitsus tallinna loomaaed tallinna raekoda tallinna talvefestival talvefestival tegevjuht tenor tenso euroopa kammerkoor tiia tenno tmw tõnis mägi töökuulutus tõsta pilk ja ava süda tšellist tŠello tunne kelam urmas viilma vabaduse väljak väike-maarja vanalinna päevad vello jürna viiuldaja villu veski virgo veldi vokalistide konkurss vox clamantis yo-yo ma yoa yoa orchestra of the americas yoa sümfooniaorkester yuko yoshioka zahharenkova zlatõje gorõ

Raplamaa Sõnumid 29. aprill 2015

Katri Reinsalu

Vähem kui kahe kuu pärast on Rapla kirikumuusika festivali avakontsert. Festivali kunstiline juht Pille Lill ütleb, et suurem töö on tehtud ja enamik kokkuleppeid sõlmitud, esinejate nimekiri on põhimõtteliselt lukus.
Tänavune festival on pühendatud teema-aastale Maarjamaa 800. Kaheksa sajandit tagasi andis Rooma paavst Eestile sellise erakordse tiitli. Mitte ühelgi teisel maal seda ei ole. „Me oleme väljavalitud maa,“ ütleb Lill emotsionaalselt. Just selle sündmuse tähistamisega on soovinud Lill tänavuse festivali liita.
Kirikumuusika festivali avakontserdil Rapla kirikus esineb Hedvig Hanson koos Andre Maakeri ja keelpillikvartetiga Prezioso. Lill usub, et see kooslus tõotab olla üks publikumagneteid.
Kehtna kirikus saab kuulata aga näiteks vokaalansamblit Orthodox Singers. Ka viis aastat tagasi esinesid nad Rapla kirikumuusika festivalil.
Tänavu tähistab ansambel oma juubeliaastat ning seetõttu on Pille Lillel väga hea meel neid uuesti esinejate hulgas näha. Lill meenutab, et eelmine kord oli esinemine väga võimas.
Vahastu kirikus saab kuulda aga lausa maailma esiettekannet. Haga duo on Rootsis väga tunnustatud ja nii mitmeidki südameid võitnud. Vahastus ühendatakse jõud Andreas Lendiga ning esmakordsele esitusele tuleb Mirjam Tally kirjutatud teos.
Kontserdid toimuvad peaaegu igas maakonna nurgas. Rapla kõrval on esindatud Käru, Vahastu, Velise ja Kehtna kirik. Esinemispaikade uustulnuk on Vigala kirik. Lill ütleb, et viimase kuue aasta jooksul, kui tema on festivali kunstiline juht olnud, seal festivali ajal käidud ei ole.
Tänavu tehakse koostööd ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku korraldatud kirikupäeva ja vaimuliku laulupeoga. Rapla kirikus antakse ühiskontsert 2. juulil, mida päev hiljem Tartus laulupeo raames korratakse. Esitatakse muuhulgas näiteks Marje Singi oratoorium „Pärast Kolgatat“.
Juba kuuendat aastat käib festival käsikäes rahvusvahelise Rapla suvekooliga. Lauljate meistrikursus korraldatakse 25.-29. juunini ning juhendajate seas on eestlaste kõrval ka mitmeid tunnustatud välismaalasi.
Teist aastat jagab noortele oma teadmisi Wilma Vernocchi Itaaliast. Tegemist on võrratu ooperilauljaga, kellel on seljataga uhke karjäär. Juhendajate hulgas on ka Soomes väga tuntud Margareta Brandt. Raivo Trass räägib aga noortele lauljatele näitlejameisterlikkusest. Lisaks õpetatakse osalejatele, kuidas lõdvestuda ja raskustega hakkama saada. Räägitakse ka sellest, milliseid omadusi ja oskusi on vaja, et lauljana läbi lüüa.
Instrumentalistide kursus on 3.-10. juulini. Seda juhendavad eestlased. Noortele jagavad oma kogemusi väljapaistev pedagoog Mari Tampere-Bezrodny ning Peeter Paemurru muusikaakadeemiast. Nende kõrval on aga ka nooremad juhendajad - Kristina Kriit, Sigrid Kuulmann-Martin ja Andreas Lend.
Suvekoolid lõppevad uhke kontserdiga, kus osalejad õpitut demonstreerivad. Suvekoolidesse saab kandideerida kuni 25. maini.


««« Vaata sama autori postitusi Vaata postitusi samal teemal
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee