Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Autorid

Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht
Pille Lill
Loominguline juht
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee

Sildipilv

andrei bogatš neeme ots sigrid kuulmann-martin "muusikasillad" 2016 amael klaveritrio andreas lend anna-liisa bezrodny arete teemets artikkel artist manager atlan karp baltic neopolis virtuosi benjamin zander brassers camerata nordica carlos miguel prieto catherine bullock chamber music chmber music classical music magazine darja maskin direktor dirigeerimine dirigent eesti-soome kammerorkester effe eivere eivere klaverifestival. plmf eivere mõis eivor eivør ensemble ausonia erso estonia euroopa aju aasta festival festivali telk flööt galakontsert gautier capuçon graafiline disainer harf heategevus henri zibo hingemuusika hopneri maja iama integratsioon interpreedid interpreet irina zahharenkova iris ivari ilja izumi tateno janne tateno johan randvere juubeligala kammermuusika kammermuusika festival karjäär kaspars putninš keelpill kellerkupp kirik kirikumuusika kitarr klassika klassikakolmapäevad klassikaline muusika klaver köismäe torn konkurss kontserdikorraldus kontsert kontsertide sari „jõuluootus“ koolikontsert koor koorimuusika koostöö koostööprijekt-festival kristina fialova kristina kriit kuldar sink kvaliteedimärk kvartett latvian voices lauljate võistlus laulmine leelo lehtla lena adelsohn liljeroth lõimumine loomaaed lovro pogorelich madis kari mari-ann kelam marje sink marko martin martha argerich meis mihhail gerts mihkel kukk mikk langeproon mustpeade maja muusik muusika muusika eksport muusikaajakiri muusikafestival muusikud muusikute fond muusikute fond plmf niguliste kirik nokia kontserdimaja nõmme lunastaja kirik noor muusik noored noored talendid noorteprojekt norden oksana sinkova oliver kuusik ooper orkester paide kultuurikeskus pärt uusberg per tengstrand philip glass pianist pianistid pille lill pille lille muusikute fond placido domingo plmf plmf15 preemia president prieto rahvusvaheline ralf taal rapla rapla festival rapla kirikumuusika festival rapla suvekool raplamaa rootsi-mihkli kirik saksofon seminar show showcase sigrid kuulmann-martin soodusmüük soome100 sopran sünnipäev talent tallinn music week tallinna kammermuusika festival tallinna kesklinna valitsus tallinna loomaaed tallinna raekoda tallinna talvefestival talvefestival tegevjuht tenor tenso euroopa kammerkoor tiia tenno tmw tõnis mägi töökuulutus tõsta pilk ja ava süda tšellist tŠello tunne kelam urmas viilma vabaduse väljak väike-maarja vanalinna päevad vello jürna viiuldaja villu veski virgo veldi vokalistide konkurss vox clamantis yo-yo ma yoa yoa orchestra of the americas yoa sümfooniaorkester yuko yoshioka zahharenkova zlatõje gorõ

CARLOS MIGUEL PRIETO – insenerist tippdirigendiks

 

Pildid / - - Carlos Miguel Prieto

Carlos Miguel Prieto on Mehhiko tippdirigent, keda peetakse nii USAs, Kanadas kui ka Mehhikos tõusvaks täheks. Muusiku elukutseni jõudmine ei olnud tema puhul aga sugugi tavapärane.

Vahetult peale Harvardi ülikooli lõpetamist istus Prieto Lincolni keskuses ning kuulas Bruckneri kolmandat sümfooniat, kui jõudis järeldusele, et peab oma elus kannapöörde tegema. Nimelt oli ta omandanud insenerihariduse Princetonis ja majanduse magistrikraadi Harvardi ülikoolis ning töötas heal kohal suhkrut tootvas ettevõttes. Tema karjäär tundus olevat selge ja kindel, kuid siiski oli ta elust midagi puudu. See midagi oli muusika.

Juba Harvardi ajal osales ta viiuldajana mitmetes orkestrites. Sel ajal oli muusikaga tegelemine pigem hobi, ei midagi muud. Tööle siirdudes aga sai aina enam selgeks, et tema kutsumus on siiski helikunst. Dirigendi peres on neli generatsiooni muusikuid. Ka tema isa oli õppinud majandust ning inseneriteaduseid enne, kui otsustas lava ja muusika kasuks. Nii alustaski Prieto oma õpinguid muusikaalal. Mees oli sellega kokku puutunud juba väiksena ning teadis klassikalisest muusikast palju. Ta ise nimetas muusikat vanaks sõbraks, keda polnud ammu näinud.

Prieto on öelnud, et dirigeerimine on väga individuaalne ning seda ei saa teeselda – see peab tulema loomulikult. Muusikud näevad sind hetkega läbi. Muusika ei ole noodid ja meloodia, vaid pidev õppimine inimestelt ning sellest,  kuidas nad end väljendavad.

Tema dirigeerimist iseloomustab dünaamilisus ja ekspressiivne tõlgendus. Ta on olnud  kaasatud paljudesse projektidesse ning on seeläbi Põhja-Ameerikas ja Euroopas laialdaselt tuntust kogunud. Prieto on olnud Mehhiko kõige tähtsama orkestri Orquesta Sinfónica Nacional de Mexico direktor alates aastast 2007. Samuti on ta olnud kümme aastat Louisiana Philharmonic Orchestra direktor, mille vältel on aidanud läbi viia New Orleansi kultuuri uuenemise pärast orkaan Katrinat.

Carlos Miguel Prieto dirigeerib Rapla kirikumuusika festivali raames 13. juulil Rapla kirikus ning 15. juulil Tallinna Jaani kirikus.

 

Piletid on võimalik soetada siit.

Prieto dirigeerimist on võimalik vaadata siit.

Midagi kaunist hingele ja vaimule!

««« Vaata sama autori postitusi Vaata postitusi samal teemal
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee