Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Autorid

Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht
Pille Lill
Loominguline juht
PLMF
Planet Of Talent
plmf@plmf.ee

Sildipilv

andrei bogatš neeme ots sigrid kuulmann-martin "muusikasillad" 2016 amael klaveritrio andreas lend anna-liisa bezrodny arete teemets artikkel artist manager atlan karp baltic neopolis virtuosi benjamin zander brassers camerata nordica carlos miguel prieto catherine bullock chamber music chmber music classical music magazine darja maskin direktor dirigeerimine dirigent eesti-soome kammerorkester effe eivere eivere klaverifestival. plmf eivere mõis eivor eivør ensemble ausonia erso estonia euroopa aju aasta festival festivali telk flööt galakontsert gautier capuçon graafiline disainer harf heategevus henri zibo hingemuusika hopneri maja iama integratsioon interpreedid interpreet irina zahharenkova iris ivari ilja izumi tateno janne tateno johan randvere juubeligala kammermuusika kammermuusika festival karjäär kaspars putninš keelpill kellerkupp kirik kirikumuusika kitarr klassika klassikakolmapäevad klassikaline muusika klaver köismäe torn konkurss kontserdikorraldus kontsert kontsertide sari „jõuluootus“ koolikontsert koor koorimuusika koostöö koostööprijekt-festival kristina fialova kristina kriit kuldar sink kvaliteedimärk kvartett latvian voices lauljate võistlus laulmine leelo lehtla lena adelsohn liljeroth lõimumine loomaaed lovro pogorelich madis kari mari-ann kelam marje sink marko martin martha argerich meis mihhail gerts mihkel kukk mikk langeproon mustpeade maja muusik muusika muusika eksport muusikaajakiri muusikafestival muusikud muusikute fond muusikute fond plmf niguliste kirik nokia kontserdimaja nõmme lunastaja kirik noor muusik noored noored talendid noorteprojekt norden oksana sinkova oliver kuusik ooper orkester paide kultuurikeskus pärt uusberg per tengstrand philip glass pianist pianistid pille lill pille lille muusikute fond placido domingo plmf plmf15 preemia president prieto rahvusvaheline ralf taal rapla rapla festival rapla kirikumuusika festival rapla suvekool raplamaa rootsi-mihkli kirik saksofon seminar show showcase sigrid kuulmann-martin soodusmüük soome100 sopran sünnipäev talent tallinn music week tallinna kammermuusika festival tallinna kesklinna valitsus tallinna loomaaed tallinna raekoda tallinna talvefestival talvefestival tegevjuht tenor tenso euroopa kammerkoor tiia tenno tmw tõnis mägi töökuulutus tõsta pilk ja ava süda tšellist tŠello tunne kelam urmas viilma vabaduse väljak väike-maarja vanalinna päevad vello jürna viiuldaja villu veski virgo veldi vokalistide konkurss vox clamantis yo-yo ma yoa yoa orchestra of the americas yoa sümfooniaorkester yuko yoshioka zahharenkova zlatõje gorõ

Ooperikuninga Placido Domingo ellukutsutud Orchestra of the Americas juba juulis Eestis!

„The King of Opera“ ja “a true renaissance man in music” on vaid vähesed näited, kuidas rahvusvaheline ajakirjandus viitab Hispaania dirigendile ja tenorile Placido Domingole.

 

Pildid / - - placido_domingo

Domingo on pärit muusikute perest – tema vanemad olid näitlejad zarzuelas, mis on Hispaania muusikateater. Oma õpingute algusaastatel keskendus Placido klaverimängule ning dirigeerimisele. Alles hilisematel aastatel jõudis ta laulmise juurde. Enne lauljana kuulsaks saamist andis ta klaveribaarides kontserte ning esines telesaadetes väikeste etteastetega. 

 

Tema töövõimekus on fenomenaalne: ta on mänginud 143 ooperirolli, esinenud rohkem kui 3632 korda ja juhatanud ligi 500 kontserti. Domingo on lisatud ka Guinnessi rekordite raamatusse oma repertuaari laiahaardelisuse ja 101 lavale tagasikutsumise pärast, mis sai talle osaks pärast Verdi Otello ettekandmist Viini Riiklikus Ooperiteatris. Koos oma kolleegide José Carrerase ja Luciano Pavarottiga andis ta 1990. aastatel nüüdseks juba legendaarseks muutunud Kolme Tenori kontserte. Domingo ise kommenteerib lauljate vahelist suhtlust, kui tervislikku võistlust - mida üks teeb hästi, suudab teine teha veelgi paremini.


Aastatega on Domingo hääl muutunud madalamaks ning nüüd 75-aastasena eelistab ta rolle ette kanda baritonina. Kuigi tal keerlesid peas loobumise mõtted, ei tundunud laulmise lõpetamine võimalik – ta oli terve oma elu laval veetnud. Eriti meeldivad mehele Verdi ooperid, kuna nendes on dramaatilisust ja elu ning just seda tahab Domingo oma kuulajateni tuua. Paljud tema sõbrad on öelnud, et mees lükkab oma esinemised edasi vaid juhul, kui on tõesti suremas. Tema hääl ja panus klassikalisse muusikasse teevad temast muusikataevas vaieldamatu suurkuju.

 

YOA kohta on Domingo öelnud järgnevalt: " Tänu koos loodud ilusale muusikale kogevad muusikud ning kuulajaskond selle muutvat jõudu." Domingo loodab, et kõik toetavad YOA Põhja-Balti ringreisi ning noori muusikuid, kellelt on  palju õppida armastuse, pühendumise ja töökuse kohta. 

Domingo kunstilise nõustamise all tegutseva Ameerika talentide orkestri YOA (Orchestra of the Americas) muusikud on võimalik näha ja kuulda XXIV Rapla Kirikumuusika festivali raames:

6. juulil kell 19.00 Käru kirik
10. juuli kell 19.00 Vahastu kirik
13. juuli kell 19.00 Rapla kirik
15. juuli kell 19.00 Tallinna Jaani kirik (solistiks maailmakuulus tšellist Gautier Capuçon)

Piletid on võimalik soetada siit
Ära maga seda võimalust maha!

 

««« Vaata sama autori postitusi Vaata postitusi samal teemal
Leelo Lehtla
Juhatuse esimees / Välissuhete juht