Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

30.08 | Tallinna Raekoda

Euroopa Komisjoni esindus Eestis esitleb:
30. august kell 19.00
Tallinna Raekoda 
EUYO NORTH SEA ENSEMBLE:
Charlotte MacClure (viiul, Inglismaa), Emma Oldfield (viiul, Inglismaa),
Clément Holvoet (vioola, Belgia), Dana de Vries (tšello, Holland)
ja klaveritrio HEMEIS:
Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello),
Ralf Taal (klaver)
 
 
KAVA / PROGRAMME
 
Joseph Haydn (1732-1809) – Päikesetõusu kvartett / Sunrise Quartet op.76 nr.4
I Allegro con spirito
II Adagio
III Menuetto. Allegro
IV Finale
. Allegro, ma non troppo

Anton Webern (1883-1945) – Langsamer Satz / Aeglane osa / Slow part
 
Antonín Dvořák (1841-1904) – Klaveritrio e-moll / Piano trio in e minor op.90 nr.4 "Dumky"
I Lento maestoso - Allegro quasi doppio movimento - Lento maestoso - Allegro
II Poco Adagio - Vivace non troppo - Poco Adagio - Vivace
III Andante - Vivace non troppo - Andante
IV Andante moderato - Allegretto scherzando - Meno mosso
V Allegro - Meno mosso, quasi tempo primo
VI Lento maestoso - Vivace - Lento - Vivace
 
 
EUYO NORTH SEA ENSEMBLE
loodi 2015. aastal ja ansambel on pühendunud esinemaks üle kogu Euroopa mitmekesistes kontserditingimustes koos erinevate muusikute, heliloojate ja žanrite kombinatsioonidega. Kuigi nad tegutsevad peamiselt kvartetina, püüdlevad nad selle poole, et ühilduda võimalikult paljude nii suurematele kui väiksematele muusikute kombinatsioonidele mõeldud teostega, mistõttu nad viivad igale poole kaasa uut energiat ning mille tõttu on neile avatud lõputu repertuaarinimekirja uksed. Nad naudivad töötada koos kaasaegsete heliloojatega ning nende repertuaaris on mitmeid teoseid, mis on loodud just nende jaoks. Kõige hilisemad neist hõlmavad Miša Mullov-Abbado ("Kolm teelaulu" kvatretile ja klarnetile), Peter Kooremani (Neli laulu kvartetile ja häälele) ja Henri Farge’i ("Didon Abandonnée" kvartetile ja häälele) teoseid. Ansambli järgmiste festivaliesinemiste hulka kuuluvad: Grafeneggi Muusikafestival (Austria), Cowbridge’i Muusikafestival (UK) ja Aldeburghi Festival (UK). Raekoja kontserdil on kaastegev koos ansambliga viiuldaja Emma Oldfield.
 
 

SIGRID KUULMANN
on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA, õppejõud Tiiu Peäske). Ta on täiendanud end Londonis Guildhall School of Music and Drama’s ja Düsseldorfis Robert Schumann Hochschule’s maestro David Oistrahhi õpilase prof. Rosa Faini viiuliklassis. Tema mängu on juhendanud teiste hulgas ka professorid Igor Bezrodny, Dmitri Sitkovetsky, Michaela Martin, Pavel Vernikov, Yfrah Neaman ja Jüri Gerretz ning õpinguid on toetanud Corporation of London, British Council Baltic States, Deutscher Akademischer Austauchdienst ja Eesti Kultuurkapital. S. Kuulmann on rahvusvahelise H. Elleri nim. viiuldajate konkursi ja mitmete teiste konkursside laureaat-preemiavõitja, esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides ja Skandinaaviamaades. Ta on pälvinud erilist tunnustust just Eesti heliloojate, eelkõige E. Tubina teoste esituste eest. Esmakordselt Eestis on tema ettekandes kõlanud Lutoslawski Partita, Berio Sequenza VIII, Virkhausi viiulikontsert nr. 2, Bizet-Waxmani “Carmen-fantaasia” jt. Tema repertuaari kuulub enamik tähtsamaid viiulikontserte, sonaate ja virtuoospalu barokist kaasajani. S. Kuulmann on teinud mitmeid salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule (ERR), sinna hulka kuulub ka Sibeliuse Viiulikontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koostöös ERR-i ja Estonian Record Productions’iga on valminud mitu CD-d, viimane aastal 2012 Eduard Tubina viiulimuusikast koos pianist Marko Martiniga. S. Kuulmann on Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja PLMF stipendiaat.  Ta on EMTA muusikainterpretatsiooni doktor (2014, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning töötab samas õppejõuna.

 

ANDREAS LEND
alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Laine Leichter), omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2008, 2010; prof. Peeter Paemurru) ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias (prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen, 2005/2006). Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Marko Ylonen, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivaškin, Johannes Goritzki jt). A. Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) ja III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Riia, Läti; 2002). Ta on olnud Eesti noorte interpreetide konkurss-festivali „Con Brio“ laureaat (2008) ning rahvusvahelise Liezeni tšellokonkursi laureaat (Austria, 2000). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis A. Lend maineka „The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumi ning talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia “Noor Muusik 2011”. 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent Vladimir Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Belgias, Hollandis, Ungaris, Venemaal, Kanadas, Inglismaal, Sloveenias, Bulgaarias, Rumeenias ja Tšehhis ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika- ja Talvefestivalile, Rapla Kirikumuusika festivalile, Järvi Suvefestivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias, Spectrum Festivalile Sloveenias jm. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd tunnustatud Poola keelpillikvartetiga Lutoslawski Quartet ning keelpilliorkestritega Camerata Nordica (Rootsi) ja Sinfonia Cymru (Wales). Aastatel 2004-2014 oli ta C-JAM tšellokvarteti liige. Aastatel 2006-2016 töötas A. Lend tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning alates aastast 2016 on ta Rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartetis Prezioso ning Estonian Cello Ensemble's ja on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. 2017. aastal ootavad teda ees kontserdid Eestis, Venemaal, Türgis ning Tšehhis ja Poola kammeransambli Baltic Neopolis Virtuosi koosseisus Saksamaal, Norras, Rootsis ning Leedus.

 

RALF TAAL    
on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA). 1993. aastal saavutas ta esikoha E. Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil ja 1994. aastal võitis R. Taal vabariikliku pianistide konkursi ja noorte interpreetide konkurss-festivali „Con Brio“. Ta oli hooajal 1994/95 Eesti kontserdi stipendiaat. 1995. aastal pälvis ta Schuberti nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Dortmundis noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees ning andnud arvukalt soolokontserte. Ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Olari Elts, Arvo Volmer, Tõnu Kaljuste, Anu Tali jpt. Tema soolokavades on valdavalt kõlanud Schuberti, Beethoveni ning Chopini muusika. Lisaks solistitegevusele on R. Taal hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele, sh lauljad Mati Palm, Ain Anger, Pille Lill, Helen Lokuta, Monika-Evelin Liiv ning instrumentalistid Indrek Vau, Oksana Sinkova,, Toomas Vavilov, Andrus Haav jpt. R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ning Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ja oli kontsertmeister Rahvusooperis Estonia (1998-2014). Aastal 2011 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga "Magic of Sound" (Estonian Record Productions).