Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

28.08 | Tallinna Raekoda

28. august kell 19.00
Tallinna Raekoda
Olga Zaitseva (sopran)
Atlan Karp (bariton)
Piia Paemurru (klaver)

 

KAVA / PROGRAMME

Maurice Ravel (1875-1937) – From the cycle "Don Quichotte a Dulcinee" / tsüklist "Don Quijote ja Dulcinea"
Chanson romanesque / Unistuse laul / Dream song
Chanson épique / Eepiline laul / Epic song
Chanson à boire / Joogilaul / Drinking song

Nikolai Rimski-Korsakov (1844-1908)
–„Звонче жаворонка пенье / Lõokese laulust valjem / Singing louder than lark”

Pjotr Tšaikovski (1840-1893)
– „День ли царит / Kestab päev / Is that a day reigning“
– „Забыть так скоро / Unustada nii kiiresti / Forget so quickly“

Sergei Rahmaninov (1873-1943) 
– „Полюбила я на печаль свою / Armusin oma kurbusesse / I Fell in Love To My Sorrow
– „Сон / Uni / Dream“

Artur Kapp – Metsateel / On the forest road

Villem Kapp (1913-1964) – Kui lõpeb suvepäeva viimne vine / When the last wisp of the summer day ends

Eino Tamberg (1930-2010) – Tsüklist "5 romanssi Sándor Petöfi sõnadele" / from the cycle "5 romances to Sándor Petöf's words" 
Tuul viib õilmelt lehe ära / The wind brings a leaf from the darkness
Aknast välja vahin ma / I am out of the window

Antonín Dvořák (1841-1904) – Russalka „Měsíčku na nebi hlubokém / Kuu taevas / Moon on the sky”

Giuseppe Verdi (1813-1901)
– Iago aaria “Vanne... Credo in un Dio” ooperist “Otello” / from the opera “Othello”

– Renato aaria “Alzati... Eri tu” ooperist “Maskiball / A Masked Ball” 

Pjotr Tšaikovski
–  Jolanta aaria ooperist “Jolanta” / from the opera “Iolanta”

Richard Wagner (1813-1883) – Telramundi aaria “Du fürchterliches Weib / Sa kohutav naine / You´re terrible woman” ooperist “Lohengrin”

 

 

OLGA ZAITSEVA

omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille ja prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis ja magistrikraadi Interpretatsioonipedagoogika erialal. Ta on täiendanud end prof. Ingrid Kremlingi, Elizabeth Wilke ja Yandwiga Rappé meistriklassides Poolas. O. Zaitseva on PLMF Vabariikliku Vokalistide Konkursi 2017 võitja, pälvinud I koha Peterburi konkursil „Laulul on naise nägu“ (2008), eriauhinna III ja VII rahvusvahelisel konkursil „Ooper, mägede hing“ Poolas (2008 ja 2012) ning võitnud kaks eripreemiat Vello Jürnale pühendatud II PLMF Vabariiklikul Vokalistide konkursil (2012). Aastal 2015 pälvis Olga Zaitseva Eesti Teatriliidu Kristallkingakese auhinna - „noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest“ - Almirena (Händel „Rinaldo“) ja Giannetta (Donizetti "Armujook") rollide eest Rahvusooperis Estonia. Lisaks kuuluvad tema ooperirollide hulka Donna, Merineitsi (Händel „Rinaldo“), II lilleneiu (Wagner „Parsifal“), karjuseneiu (Ravel „Laps ja nõidus“), Tebaldo (Verdi „Don Carlo“), Frasquita (Bizet „Carmen“), Sacerdotessa (Verdi „Aida“), Barbarina (Mozart "Figaro Pulm“). Kontsert-ettekannes on ta laulnud Kupava rolli (Rimski-Korsakov „The Snow Maiden“) ja sopranipartiid Fauré Reekviemis. O. Zaitseva töötab Rahvusooperis Estonia.

 

 

ATLAN KARP   

on õppinud G. Otsa nim. Tallina Muusikakoolis (õp. Tõnu Bachmann) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Ivo Kuusk) ning lõpetanud magistrantuuri Soomes Sibeliuse Akadeemias (prof. Jorma Hynninen ja Pekka Kähkönen). Ta on täiendanud end Peterburi Maria Teatris ning osalenud G. Janowitzi, T. Krause, L. Gergijeva, D. Hvorostovsky, J. Obrastzova, A. Amaretto ja H. Hagegårdi meistrikursustel. Aastatel 2007-2012 töötas ta teatris Vanemuine juhtiva ooperisolistina. A. Karp on võitnud I preemia Tiit Kuusiku nim. rahvusvahelisel konkursil (2000). Tema tähtsamate rollide hulka kuuluvad: Scarpia - Puccini “Tosca”, Rigoletto - Verdi “Rigoletto”, krahv di Luna - Verdi “Trubaduur”, Lescaut - Massenet “Manon”, Sharpless - Puccini “Madama Butterfly”, Figaro - Mozart “Figaro pulm”; Kurwenal - Wagner “Tristan ja Isolde”, Leandro - Prokofjev “Armastus kolme apelsini vastu” (RO Estonia); Vodnik - Dvořák “Russalka” (Helsingi Aleksandri teater); Don Alfonso - Mozart “Cosi fan tutte” (Savonlinna Muusikaakadeemia); Onegin - Tšaikovski “Jevgeni Onegin” ja Masetto - Mozart “Don Giovanni” (Sibeliuse Akadeemia); Klingsor - Wagner “Parsifal”, Orestes - Strauss “Elektra” ja George III - P. M. Davies “Kaheksa hullu kuninga laulu” (Pärnu Ooper). A. Karpi suurvormide repertuaar on väga mitmekülgne (Brahms “Saksa reekviem”, Beethoven 9. Sümfoonia, Rahmaninov “Kellad”, Vaughan Williams “Meresümfoonia”, Rossini “Väike pidulik missa” jpt.) ja ta on andnud arvukalt soolokontserte ning esitanud teoseid Vene, Prantsuse, Saksa, Soome ja Eesti heliloojatelt klassikalistest teostest kaasaegseteni.

 

PIIA PAEMURRU  

on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund, Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, Andreas Lend, Vahur Vurm jpt. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi (prof. Laine Mets, MA 1999) ning töötab aastast 1986 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. Alates aastast 2016 on ta teatris Vanemuine tööl kontsertmeistrina. P. Paemurru on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal. Ta on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil. Koos Rootsi laulja Ingegerd Björklund’iga on valminud 2 CD-plaati ja ilmunud on CD Marje Sink’i jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik (PLMF, 2006).