Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

23.08 | Tallinna Raekoda

23. august kell 19.00
Tallinna Raekoda
Kristina Vähi (sopran)
Henri Zibo (akordion)
Johan Randvere (klaver)

 

KAVA / PROGRAMME

Robert Schumann (1810-1856) – "Widmung / Pühendumine / Dedication"

Carl Maria von Weber (1786-1826) – Änncheni aaria "Einst träumte meine selgem Base" ooperist / of opera "Der Freischütz / Nõidkütt / The Free-Shooter"

Modest Mussorgski (1839-1881) – Pildid näituselt / Pictures at an Exhibition
Promenaad / Promenade
Munast koorunud tibupoegade ballett / Ballet of the Unhatched Chicks 
Kaks juuti: rikas ja vaene / Samuel Goldenberg and Schmuyle

Dmitri Šoštakovitš (1906-1975) – Prelüüd ja Fuuga / Prelude and Fugue e-moll nr.4

Gabriel Faure (1845-1924) – Cinq Melodies de Venice / Viis Veneetsia meloodiat / Five songs of Venice” op.58
Green

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Susanna retsitatiiv / recitative ja / and aaria "Giunse alfin in momento... Deh vieni non tardar" ooperist / of opera "Le nozze di Figaro / Figaro pulm / The Marriage of Figaro"

Ruggero Leoncavallo (1857-1919) – Nedda aaria "Qual fiamma vea nel guardo...Stridono la su..." ooperist / of opera "Pagliacci / Pajatsid / Clowns"

Einojuhani Rautavaara (1928-2016) – Etüüd / Etudes “Tertsid”

Richard Strauss (1864–1949) / seade / arrangement Percy Grainger (1882–1961) – Armastuse duett ooperist / of opera “Der Rosenkavalier / Roosikavaler / The Knight of the Rose”  

Petri Makkonen (s.1967) – "Nagu Luiged / Like swans"

Luigi Arditi (1822-1903) – Valss "Il Bacio / Suudlus / A kiss"

 

KRISTINA VÄHI

on tunnustust pälvinud nii ooperi, opereti kui ka muusikalisolistina. Ta on lõpetanud Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli (õp. Mare Jõgeva) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, omandades bakalaureuse ja magistrikraadi ooperilaulu erialal (õp. Riina Airenne, prof. Tamara Novitšenko). K. Vähi on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis ning osalenud mitmetes meistriklassides (Eva Märtson, Gerhard Kahry, Christina Deutekom, Rudolf Piernay, Ingrid Kremling, Judith Beckman, Matti Pelo, Monika Hauswalter). K. Vähi on võitnud I preemia Klaudia Taevi nim rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil (1996). Aastatel 2006-2013 töötas K. Vähi Rahvusooperis Estonia solistina. Ta on laulnud ka teatri Vanemuine ja EMTA Ooperistuudio etendustel, Kuressaare Ooperipäevadel, teda on kutsutud laulma erinevatele festivalidele ning Smithbridges Production’i ja teatri Vanemuine korraldatud muusikalidesse. Alates aastast 1997 on ta loomingulise ühenduse Operetta Scretta solist. Tema rollide hulka kuuluvad: Adina (Donizetti „Armujook“), Paruness (Lortzing „Salakütt“), Ännchen (Weber „Nõidkütt“), Oscar (Verdi „Maskiball“), Mozarti rollidest Zerlina, Esimene daam ja Despina („Don Giovanni“, „Võluflööt“, „Così fan tutte“); Menotti ooperitest Lucy, Monica ja Miss Pinkerton („Telefon“, „Meedium“, „Vanatüdruk ja varas“); Rossini ooperitest Fanny ja Clorinda („Abieluveksel“, „Tuhkatriinu“); Nedda (Leoncavallo „Pajatsid“), Ninetta (Prokofjev „Armastus kolme apelsini vastu“), Luise (Aints "Rehepapp"), Adele ja Gagliari (Strauss „Nahkhiir“, "Viini veri"), Lisa ja Stasi (Kálmán „Krahvinna Mariza“, "Silva"), Damon (Händel „Acis ja Galatea“), Maria (Leigh „Mees La Manchast“), Soulgirl ja Carlotta (Webber "Jesus Christ Superstar", "Ooperifantoom") jt. Hetkel tegutseb K. Vähi vabakutselise ooperisolistina.

 

HENRI ZIBO

alustas akordioniõpinguid 10-aastaselt Haapsalu Muusikakoolis (õp. Sirje Roogla), lõpetades muusikakooli kiitusega. Õpingud jätkusid 2012-2015 Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Aivi Tilk) ning alates 2015. aasta sügisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õp. Tiina Välja). H. Zibo on pälvinud Loode-Eesti regiooni akordionistide konkursil III koha (2008, 2010) ja I koha (2012); VII ja VIII vabariiklikul noorte akordionistide konkursil I koha; telekonkursil “Klassikatähed 2014” II koha ning Lätis, Daugavpilsis toimunud konkursil "Naujene 2016" saavutas II koha. Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning osalenud meistrikursustel erinevate akordionitippude juures (Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard). H. Zibo on teinud koostööd mitmete eesti muusikute ja heliloojatega, sh Mihkel Poll, Meelis Vind, Johan Randvere, Marcel Johannes ja Katariina Maria Kits, Marten Kuningas, Marek Sadam, Artjom Savitski, Tauno Aints ja maestro Arvo Pärt.

 

JOHAN RANDVERE

alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis (õp. Merike Kapp) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Marja Jürisson, prof. Ivari Ilja). Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (EMTA, prof. I. Ilja), mille raames täiendas end Milaano G. Verdi nim. Conservatorios (2012-2015, prof. Valerio Premuroso). Käesolevast aastast jätkab ta EMTA doktorantuuris. J. Randvere on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel - “Klaviermusik” Vilniuses (I koht, 2008), "Con Brio 2008" Tallinnas (finalist), EPTA konkurss Belgias (II koht, 2010), Noorte Muusikute konkurss Catanias (I koht ja Grand Prix, 2012), Noorte Muusikute konkurss "Luciano Luciani" (III koht, 2013), Pianistide konkurss "Coop" (II koht, 2013), konkurss "Andrea Baldi" (I koht ja Grand Prix, 2014), "Con Brio 2010" (Con Brio Trio koosseisus finaalis publikupreemia ja Holland Music Sessions´i eripreemia), telekonkurss "Klassikatähed 2013" (finalist) ja VIII Eesti Pianistide konkurss (II koht, 2014). Talle on omistatud Muusikute Fondi PLMF “Noor muusik 2014” preemia. J. Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud erinevates koosseisudes sellistel maailma lavadel nagu New York’i Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia- ja Kaunase Filharmoonia Suur saal ning Milaano Puccini nim. saal. Teda on korduvalt kutsutud solistina mitmete orkestrite ette nagu Eesti Riiklik-, Läti Riiklik-, Maladzetsna-, Vanemuise-, Valgevene Raadio-, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester ning Tallinna Kammerorkester, dirigentideks Risto Joost, Toomas Vavilov, Paul Mägi, Jüri Alpterten, Kaspar Mänd, Tarmo Leinatamm, Saša Mäkilä, Grigori Soroka, Erki Pehk, Mihhail Gerts jt. J. Randvere kuulub Klaveriorkestri- ning vanamuusikaansambli Heinavanker koosseisu.