Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

22.08 | Rootsi-Mihkli kirik

22. august kell 15.00 
Rootsi-Mihkli kirik
Kristina Kriit (viiul)
Levi-Danel Mägila (tšello)
Neeme Ots (trompet)
Tiia Tenno (orel)

 

KAVA / PROGRAMME

César Franck (1822-1890) – Sortie 

Marc-Antoine Charpentier (1643-1704) – Te Deum H.146 
I Prélude

John Williams (s.1932) – Schindleri nimekiri / Schindler's List

Benedetto Marcello (1686-1739) – Kontsert / Concert d-moll 
I Moderato

Zoltán Kodály (1882-1967) – Duett viiulile ja tšellole / Duo for Violin and Cello op.7    
I Allegro serioso, non troppo
II Adagio
III Maestoso e largemente, ma non troppo lento

Pietro Mascagni (1863-1945) – "Palve" ooperist “Talupoja au” / “Prayer” from the opera “Cavelleria Rusticana”

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Aria BWV 68      

Charles-Marie Widor (1844-1927) – Orelisümfoonia f-moll op.42 nr.5
Toccata

 

KRISTINA KRIIT

on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. Mari Tampere-Bezrodny, 2004) ning täiendanud end prof. Igor Bezrodny, Eduard Schmiederi, Pavel Vernikovi ja Hermann Krebbers’i juures. Lisaks on ta õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis (2001-2002, prof. Hermann Krebbers). K. Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas (eripreemia, 1996) ja Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas (Lublinis, 1997). K. Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitajana ja esinenud solisti ning kammermuusikuna peaaegu kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Ta on olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. Aastal 2005 oli K. Kriit asutajaks Tallinna keelpillitriole ja 2009 triole “Madrigal” koos flöödi ja klaveriga. Käesoleval ajal on ta EMTA õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning RO Estonia Sümfooniaorkestri II kontsertmeister.

 

LEVI-DANEL MÄGILA

alustas tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskoolis (õp. Teet Järvi) ning jätkas G. Otsa nim. Muusikakoolis (õp. Lembi Mets). Aastatel 1999-2002 täiendas ta end Iisraelis Tel-Avivi Muusikaakadeemias (prof. Hillel Zori) ning on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. P. Paemurru, 2007). L.- D. Mägila on saavutanud I koha Eesti noorte keelpillimängijate konkursil (1999) ning võitnud maineka Holland Music Sessions'i stipendiumi (2003). Ta on osalenud Bernard Greenhouse, Uzi Wieseli, Yosif Feigelsohni, Stefan Popovi, Johannes Goritzki, Dmitri Fershtmani jt. meistrikursustel. L.- D. Mägila osaleb Tallinna Keelpillikvarteti, kaasaegse muusika ansambli U ja tšellokvarteti C-Jam koosseisus ning alates 2002. aastast töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (aastast 2004 tšellorühma abikontsertmeistrina).  

 

NEEME OTS

alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (2011). Õpingud jätkusid samas magistrantuuris, kus Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga.

 

TIIA TENNO  

on lõpetanud Tartu Heino Elleri nim. Muusikakooli klaveri erialal (õp. A. Antson) ning nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (prof. H. Lepnurm, I. Maidre, A. Uibo) kui ka Herfordi Kõrgema Kirikumuusikakooli oreli erialal (Saksamaa). Lisaks on ta täiendanud end Hamburgi Kõrgemas muusikakoolis (prof. Wolfgang Zerer) ja osalenud mitmetel tunnustatud organistide meistrikursustel (B. Haas, W. Zerer, J. Laukvik, A. Marconi, P. van Dijk, E. Kooimann). Aastast 1996 töötab T. Tenno Tallinna Jaani koguduses organisti ja koorijuhina ning on Jaani Kiriku Oreli Fondi üks asutajatest ja juhatuse liige. Samuti on ta töötanud organist-koorijuhina Schnathorsti koguduses Saksamaal ja Lunde koguduses Norras ning olnud Eesti Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna juhataja (2004-2007). T. Tenno on teinud koostööd väga paljude väljapaistvate interpreetidega (Pille Lill, Oksana Sinkova, Neeme Ots, Toomas Vavilov, Arete Teemets jpt.) ja esinenud arvukate soolokontsertidega Saksamaal, Soomes, Rootsis, Norras ja Eestis. Ta on esinenud korduvalt Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil, Tallinna Kammermuusika Festivalil, Rapla Kirikumuusika festivalil jm. Solistina on T. Tenno teinud koostööd Eesti-Soome Barokkorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga. Tema mängitud muusikat on hulgaliselt salvestistel Eesti Rahvusringhäälingus ning ka mitmetel kogumikplaatidel: "Eesti väärtorelid" (ERES, 2000); "Baroque Pictures" koos trompetist Neeme Otsaga (2015). T. Tenno on Eesti Orelisõprade Ühingu liige aastast 1999 ja Eesti Interpreetide Liidu liige aastast 2014.